Skocz do zawartości

Intel 530 120GB czy Plextor M5S 128GB ?


Recommended Posts

Jaki jest najszybszy i najlepszy SSD do 400zł ? Zależy mi na szybkości w codziennych czynnościach oraz ładowania Windowsa. W oko mi wpadł Plextor M5S 128GB oraz Intel 530, bardziej jestem za intelem. Jaki SSD będzie dla mnie najlepszy ?

Link to post
Share on other sites

może ja trochę pomogę mam dwa dyski Intela 120GB serii 520 i 330 od około roku i nie sprawiły żadnych problemów a oprogramowanie to "intelowski" SandForce . pewnie są tańsze dyski ale 530 za 370 zł (120 GB w morele) to jest dobry wybór

Link to post
Share on other sites

Miałem SSD HyperX w starszej, niebieskiej wersji bez 3K i muszę powiedzieć, że do czasu sprzedaży (od sprzedaży mija 2 miesiąc, dysk miał około 2 lata) wszystko pięknie śmigało. 0 problemów. Ja mogę polecić HyperXy, miałem Samsungi i Corsairy, raz nawet Plextor. Nie ma porównania. HyperX wygrywał prawie zawsze :)

Link to post
Share on other sites
Gość SPACE GHOST

Miałem SSD HyperX w starszej, niebieskiej wersji bez 3K i muszę powiedzieć, że do czasu sprzedaży (od sprzedaży mija 2 miesiąc, dysk miał około 2 lata) wszystko pięknie śmigało. 0 problemów. Ja mogę polecić HyperXy, miałem Samsungi i Corsairy, raz nawet Plextor. Nie ma porównania. HyperX wygrywał prawie zawsze :)

Pokaż testy które to potwierdzają  :->

Link to post
Share on other sites

 

 

Evo jest nadal na gorszych kościach pamięci niż Plextor.

Możęsz jakoś szerzej ? Bo moim zdaniem powielasz bzdury o których nie masz pojęcia :)

Chyba żę przeprowadziłęś jakieś miarodajne testy bo zagraniczne opiniotwórcze portale obaliły to juz jakiś czas temu :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Intel 530 to nadal SandForce, ze wszystkimi jego wadami.

 

Intel akurat robi świetny firmware do tego kontrolera. Nie ma problemów z pracą serii 330, 335, 530. Dlatego dziwię się, że tak mocno w większości tematów odradzasz te dyski.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale 530 za 370 zł (120 GB w morele) to jest dobry wybór

 

No nie za bardzo ! M5S jest tańszy i lepszy, więc dysk, który jest gorszy i droższy raczej dobrym wyborem nie będzie. 


 

 

Intel akurat robi świetny firmware do tego kontrolera.

 

To prawda, ale to nadal SF i w normalnym użytkowaniu w życiu nie osiągnie deklarowanych transferów.

 

 

 

Możęsz jakoś szerzej ? Bo moim zdaniem powielasz bzdury o których nie masz pojęcia

 

To raczej ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Evo jest na kościach TLC, których trwałość jest kilkukrotnie mniejsza od standardowo stosowanych MLC. 


 

 

Dlatego dziwię się, że tak mocno w większości tematów odradzasz te dyski.

 

Kiedyś nie było wyboru, obecnie na rynku jest sporo dysków zbudowanych na lepszych kontrolerach, więc zakup jakiegokolwiek dysku na SF to na dzień dzisiejszy pomysł raczej kiepski. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No nie za bardzo ! M5S jest tańszy i lepszy, więc dysk, który jest gorszy i droższy raczej dobrym wyborem nie będzie. 

 

 

 

To prawda, ale to nadal SF i w normalnym użytkowaniu w życiu nie osiągnie deklarowanych transferów.

 

 

 

 

To raczej ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Evo jest na kościach TLC, których trwałość jest kilkukrotnie mniejsza od standardowo stosowanych MLC

 

Poprosze choc jeden test lub jeden przypadek gdzie to miało miejsce bo jako kolejny powielasz bzdure ;)

 

Ostanio nawet sprawdzałem TH i mówili zupełnie co innego :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Poprosze choc jeden test lub jeden przypadek gdzie to miało miejsce

 

Przypadek czego ? Tego, że osiągi dysków na SF nijak się mają do tych, jakie deklarują producenci ? Dla każdego, kto użytkował taki dysk, lub ma choćby blade pojęcie o SSD jest to rzecz oczywista. Sam jestem posiadaczem Kingston'a V200+ i jego prawdziwe prędkości to mniej więcej połowa tego, co deklaruje producent.

 

Rozumiem, że uważasz również, że Samsung EVO nie jest na kościach TLC ? 

Link to post
Share on other sites

Przypadek czego ? Tego, że osiągi dysków na SF nijak się mają do tych, jakie deklarują producenci ? Dla każdego, kto użytkował taki dysk, lub ma choćby blade pojęcie o SSD jest to rzecz oczywista. Sam jestem posiadaczem Kingston'a V200+ i jego prawdziwe prędkości to mniej więcej połowa tego, co deklaruje producent.

 

Rozumiem, że uważasz również, że Samsung EVO nie jest na kościach TLC ? 

Zlę odczytałes mój cytat ( lub ja żle zacytowałem )

Chodziło mi o to gdzie masz cokolwiek na poparcie swojej tezy że tlc jest mniej trwałe niż MLC bo na jakiekolwiek testy porównawcze nie trafie wychodzi to samo a ty powielasz mity .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...