Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Dwa dni temu zmieniłem plyte główna i procesor na ASrock Z87 Extreme 4 i i5 4670K, zainstalowalem system i w dniu dzisiejszym wyskoczylo mi info ze wystapil problem z dyskiem twardym, zainstalowalem HD Tune i wyswietlla problem Spin Up Time Failed, co oznacza ten błąd?? Proszę o pilną pomoc.http://i62.tinypic.com/2rfbgjb.png

Edytowane przez lisurwis
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam dysk od 2008 roku działa ok 15 godz dziennie mój power on time to ponad 17 tyś ale takiego problemu nie mam.
Wklej całego loga z programu.
a ten atrybut oznacza

"03 Spin Up Time - Średni czas na rozkręcenie (rozpędzania) talerzy (od 0 obr/min do pełnej prędkości). Wartość RAW tego atrybutu wyraża czas w sekundach lub milisekundach. Zależnie od modelu dysku. Nie jest to błąd krytyczny, ale wysokie czasy rozpędzania talerzy świadczą o pojawiających się problemach z układami mechanicznymi dysku." by m@riusz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Popraw kable od zasilania. Wyłącz i włącz ponownie komputer, bo to może jakiś jednorazowy przypadek. Jak się wartość current w C3 nie zmieni na większą od 1 to jest coś nie tak. Jak wróci do normy czyli powyżej 25 to znaczy że ok.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Odnośnie jeszcze tego twojego starego poczciwego Samsunga F3 to jak wspomniałem mam ten sam model i no może rok temu miałem podobny problem z bardzo wolną pracą ładowaniem się systemu wyłączanie pc trwało wieki a czasami nawet się nie wyłączał bo dysk mimo że nie pracował to zasypiał" też myślałem że już trup ale to był chyba jakiś tryb awaryjny dysku jeśli takie coś istnieje :D. Mi format nie pomógł ale przepięcie do innego portu sata już tak zrobiłem porządek z partycjami sformatowałem ponownie a w biosie ustawienia dysku dałem na sztywno nie AUTO i jest ok.
jeśli masz już nową sztukę to z tamtym możesz bezpiecznie się pobawić może akurat coś naprawisz przypadkiem. 

(ja dodam jeszcze takie coś ale broń boże nie stosować!!!!! może wiele osób w to w ogóle nie uwierzy ale ten dysk żyje! jest właściwie jak małe dziecko- właśnie rok temu kilkukrotnie zdarzyło mi się z nim tak że wieszał się kompletnie nie wiem czy sam dysk bo wtedy PC nie dało się zresetować ani wyłączyć..tylko z kabla była możliwość włączałem PC i za każdym razem wyskakiwał błąd odczytu z HDD lub bios przestawał się ładować gdy wykrywał dyski.

Po wielu próbach odłączaniu i podłączaniu kabli SATA i zasilających zmienianiu gniazd sata HDD za każdym razem wydawał przy próbie włączenia straszny dźwięk jak szlifierka. 
To teraz puenta: Jak już po 20 próbach stwierdziłem że zdechł to go wyciągnąłem i ze złości pierdyknąłem płasko o biurko i nie wiem czy tam się jakoś głowica odwiesiła czy przestawiła czy jaki inny cud lub zbieg okoliczności ale dysk podpięty wstał jak gdyby nigdy nic po kilku identycznych historiach działa do dziś. Jeszcze raz dodam: NIE PRÓBOWAĆ , NIE STOSOWAĆ POD ŻADNYM POZOREM!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...