Skocz do zawartości

Czy mogę zmienić głośniki w tym kinie ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lwses,

Recommended Posts

Cześć,

Mam 2 letnie kino, w którym nie wiem czy mogę wymienić głośniki.

Mój problem tkwi w tym czy do kina mogą być podłączone nowe, mocniejsze głośniki ?

Moje kino to Panasonic SA-PT22 (nie pamiętam jaką mają moc).

Nie wiem czy mam sprzedać całe kino czy tylko głośniki ?

Proszę o szybką pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SquerFF
Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz i głośniki są odpowiednio dobrane do siebie "z góry" w takich zestawach, można oczywiście eksperymentować ale efekty mogą być różne (łącznie z uszkodzeniem sprzętu). Średniej wielkości kolumn napewno to nie napędzi. IMO lepiej sprzedać i kupić normalne klocki.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinię. A czy mogę np. takie głośniki podłączyć do kina ?

http://tablica.pl/oferta/glosniki-panasonic-do-kina-domowego-i-nie-tylko-bardzo-ladne-okazja-ID4sA3t.html#5eab7454e4

Bo głównie chodzi mi o wymianę subwoofer'a i 2 głośników (np. takich z tablicy)?

Będzie to duże ryzyko jeżeli podłączyłbym głośniki z tablicy ?

Link to post
Share on other sites

Nie znam parametrów tych głośników, twój wzmacniacz cyfrowy jest bodaj sześcio omowy, trzeba mieć to na uwadze dobierając inne kolumny. Fronty w kinie muszą również pasować do kolumny centralnej aby to jako tako się zgrało w 5.1 w twoim przypadku gotowca kina to nie będzie miało raczej aż tak dużego znaczenia (nie ta klasa sprzętu).

 

"Najistotniejszą kwestią jest dobranie kolumny centralnej względem kolumn frontowych. Idealne zestawienie jest to produkt tej samej marki, tej samej serii. Sceptyk zapyta: czy naprawdę będzie słychać różnicę w brzmieniu gdy zastosuję inną kolumnę centralną, innego producenta? Otóż odpowiedź na to pytanie jest zasadniczo prosta – tak. Tłumacząc najprościej – efekt może być taki, jakby podłączyć dwie różne kolumny frontowe. Inna barwa, dynamika – generalnie cały dźwięk. "

 

Zapytaj się sprzedawcy o parametry tych głośników.

Edytowane przez Szarik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dzięki za opinię. A czy mogę np. takie głośniki podłączyć do kina ?

http://tablica.pl/oferta/glosniki-panasonic-do-kina-domowego-i-nie-tylko-bardzo-ladne-okazja-ID4sA3t.html#5eab7454e4

Bo głównie chodzi mi o wymianę subwoofer'a i 2 głośników (np. takich z tablicy)?

Będzie to duże ryzyko jeżeli podłączyłbym głośniki z tablicy ?

Twój wzmacniacz podaje na każdy kanał (RMS) 

Front Ch                    55 W per channel (5 ≠), 1 kHz, 10 % THD
Surround Ch              55 W per channel (5 ≠), 1 kHz, 10 % THD
Center Ch                  55 W per channel (5 ≠), 1 kHz, 10 % THD
Subwoofer Ch            55 W per channel (5 ≠), 100 Hz, 10 % THD
Głośniki masz 5ohm o ciśnieniu akustycznym nie przekraczającym 80db 
 
Panasonic z tablicy 80W i na tym koniec,gdzie reszta.
Głośniki możesz zmienić dopasowując do swojego wzmacniacza czyli w każdej sytuacji nie mniejsze od 5ohm - większa moc głośnika mniejsza efektywność db i na odwrót.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...