Skocz do zawartości

Decyzja o wyborze karty graficzej , RAM-u


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 6000-6500
  • Których części potrzebuję : Buda+system
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej tak
  • Specjalne wymagania : Wysoka Wydajność w grach
  • Części z poprzedniego komputera : Brak

 

Własna propozycja zestawu 

  • Intel Core i7-4770K

  • GeForce GTX 780Ti

  • Corsair 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Vengeance 

  • SEAGATE ST1000DM003 1TB 7200 16MB SATA III NCQ

  • SuperFlower 550/600wat

  • Gigabyte G1.Sniper B5

  • Cooler Master HAF 932

  • PHANTEKS PH-TC14PE

  • Audiotrak Prodigy Cube

  • LG BH16NS40

 

Co o tym sądzicie ? co należy zmienić ?

Link to post
Share on other sites

Witam!

Praktycznie to prawie wszystko. I7 w grach podnosi wydajnosc o 5%, i5 4670k bedzie tu najlepszym wyborem. 8 GB Ram jest iloscia wystarczajaca do gier. Przeplacona plyta główna, za niecale 500 Pln jest Extreme4, chyba najlepszy cena/wyposazenie. Po poludniu bede na lapku to Ci złożę coś konkretnego, bo z telefonu to cieżko. Podaj jaki masz monitor, bo mozna by pomyslec o SLI. Gdyz GTX780Ti jest mocno przeplacona inwestycja. Lepiej juz zejsc na 780.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Zaproponuje coś od siebie bo w przyszłym tygodniu zamawiam coś podobnego co Ty Autorze :) 

 

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 (bo wystarczy w zupełności do grania nie warto dopłacać 400zł do i7 moim zdaniem)

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 (bo wydajne i sprawdzone a boxowe w haswellach to jakaś porażka)

Pasta do kompletu Arctic Cooling MX-2 (jedna z najlepszych wg. testów i niedroga)

 

MOBO:  Gigabyte G1.Sniper Z87 (jakość, wygląd, bardzo dobre wyposażenie za te pieniążki i bardzo dobre możliwości podkręcania). Poczytaj sobie - http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/gigabyte_g1_sniper_z87_review/   albo posłuchaj i pooglądaj http://www.youtube.com/watch?v=gh-x3LK_114

 

RAM:Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz (tanie, sprawdzone z niskim opóźnieniem i komponować sie z płytą będą :) poza tym naprawde 8GB wystarczy Ci spokojnie)

 

GPU: Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 780 Ti ver. OC - (wiem że Ti przepłacone troszke ale ja sie uparłem :) a Gigabyte bo chyba najlpersza wydajność, w stosunku do ceny wśród GTX780 Ti)

 

DVD: Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green  (no niech już będzie przyda sie :))

 

HDD: Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB (co tu dużo mówić, sprawdzona konstrukcja)

 

SSD: Dysk SSD Good Ram C50 120GB SATA III - (ja wybrałem tego, zbiera sporo pozytywnych recenzji i dam naszym troche zarobić :) jak Cię stać to weź Plextora M5S 128GB)

 

PSU: Super Flower 750W Golden Green PRO SF750 - (80 gold plus, najlepszy chyba stosunek jakości do ceny, a 750W dlatego przynajmniej ja wybrałem, gdybym przypadkiem kiedyś chciał robić SLI z 780Ti :D)

 

BUDA: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window - (tutaj to już kwestia gustu. Ja wybieram tą. Jakość, solidność, minimalistyczny design, który mi odpowiada, wyciszenie, filtry przeciwkurzowe, dobry przepływ powietrza we wnętrzu i ma okienko :))

 

Taka moja propozycja ale zrobisz jak uważasz :) 6500 budżetu to jeszcze zostaje Ci jakieś 500zł na system i jakąś myszke bo na klawiaturke jeszcze trzeba by troszke dołożyć.

 

Pozdrawiam....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam!

Praktycznie to prawie wszystko. I7 w grach podnosi wydajnosc o 5%, i5 4670k bedzie tu najlepszym wyborem. 8 GB Ram jest iloscia wystarczajaca do gier. Przeplacona plyta główna, za niecale 500 Pln jest Extreme4, chyba najlepszy cena/wyposazenie. Po poludniu bede na lapku to Ci złożę coś konkretnego, bo z telefonu to cieżko. Podaj jaki masz monitor, bo mozna by pomyslec o SLI. Gdyz GTX780Ti jest mocno przeplacona inwestycja. Lepiej juz zejsc na 780.

 

Pozdrawiam!

Monitor - iiyama ProLite E2481HS

Link to post
Share on other sites

Więc taki ZESTAW ode mnie.

 

Otrzymujesz tutaj najmocniejszy procesor i5 - 4 rdzeniowy - oparty na Haswellu z odblokowanym mnożnikiem, wraz COOLEREM Macho, cichy i wydajny. Spokojnie podkręcisz proca do 4,5 GHz przy dobrej sztuce. Tutaj masz test przed podkręceniem:

 

http://pclab.pl/art53333-5.html

 

a tutaj po podkręceniu:

 

http://pclab.pl/art53333-15.html

 

około 15-25% wzrost wydajnosci.

 

Do tego MOBO z dwiema koścmi UEFI, 12 fazową sekcją zasilania, dobrym chłodzeniem tejże sekcji. Chyba obecnie najlepsza propozycja w stosunku cena/wyposażenie. Poniżej link do recenzji/testów:

 

http://pclab.pl/art52708-10.html

 

Nie jestem zwolennikiem kupowania tak drogiej karty, ale w związku z budżetem można sobie na nią pozwolić. Z pewnością nie zawiedzie Cię w grach, posiada dobre chłodzenie, oraz możliwości podkręcania. Poniżej test referencyjnej wersji od nVidia:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-780-ti-test/strona/21178.html?

 

Pamięci dobrej i sprawdzonej firmy o standardowym opóźnieniu oraz taktowaniu, w ilości 8GB spokojnie starczą do każdej rozgrywki. Dorzuciłem dwa dyski. Jeden SSD na którym zainstalujesz system oraz wiele gier/programów i będzie komfortowym rozwiązaniem. Drugi zaś dobry i niezawodny HDD o pojemności 1TB, który będzie robił za magazyn. Całość utrzyma solidny zasilacz o mocy 650W, ze sprawnością GOLD, całkowicie modularny = większy porządek.  Całość zamkniesz w dobrze ofiltrowanej obudowie z 3 wentylatorami, cytat z działu Obudowe i Zasilacze, z tematu Polecane Obudowy:

 

 

 

+wzorowa jakość wykonania
+wbudowany kontroler obrotów wentylatorów
+3 dołączone wentylatory
+dobre ofiltrowanie

 

No i system OS Win 8.1.

 

Teraz druga sprawa, osobiście na Twoim miejscu budując zestaw tylko pod GRY, poszedłbym w SLI i zainwestowałbym w lepszy monitor, który pozwoli na wyświetlenie 100 kl/s, kupując inny monitor  masz taki taki ZESTAW pod SLI.

 

Zmiana:

 

Obudowa - na 500R, 4 wentylatory, z czego jeden 200mm boczny, pozwoli na świetne chłodzenie całego układu.

 

Dysk SSD - zmiana na 128GB

 

GPU - SLI 2xGTX770 Gigabyte, poniżej masz link do testów takiego SLI:

 

http://www.legitreviews.com/msi-geforce-gtx-760-gaming-oc-2gb-video-card-review-in-sli-and-2d-surround_2224/4

 

Monitor - pozwoliłem sobie pieniądze przeznaczone na tamten (ok.800PLN) dorzucić do monitora który pozwoli na wykorzystanie kl/s jakim jest SLI. Więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule:

 

http://forum.benchmark.pl/blog/16/entry-188-wyb%C3%B3r-monitora-poradnik-ips-amva-czy-tn/

 

Cytat z tego artykułu:

 

 

 

Benq to przedstawiciel 120Hz TN'ek i jego zalety docenią tylko gracze posiadający PC'ty pozwalające na rozgrywkę powyżej 100 kl/s - zwłaszcza w rozgrywkach sieciowych. Takie funkcje jak LightBoost potrafią robić różnicę.

 

Do tego na koniec oczywiście:

 

 

 

Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pldo zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lubpendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z 
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz 
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

Serdecznie pozdrawiam!

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu :) Ale nie cytuj całego postu, wystarczy że napiszesz:

 

@SirKafarus

 

(....) :P

 

Jeśli byś zrezygnował z systemu i dopłacił 600 PLN to masz ZESTAW z naprawdę jednym z najlepszych monitorów:

 

Monitor LED Eizo FG2421

 

cytat z poprzedniego artykułu:

 

 

 

Eizo FG2421 oparte na matrycy AMVA, dzięki zastosowaniu technologi 240Hz redukuje smużenie do niewiarygodnego poziomu(jak dla AMVA). Dzięki temu na rynku jest monitor dla zapalonego gracza(120Hz) z dobrą czernią i kontrastem, do tego praktycznie nie smużący. Wadą jest trochę wyższy input lag, jednak dalej w granicach akceptowalnych przez przeciętnego gracza.

 

 

No i zapomniałem dodać że kupując 2 karty GTX770 otrzymasz:

 

2x Assassin's Creed 4

 

a do tego Eizo:

 

Battlefield 4

 

Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites
Witam
 
Mam pytanie dotyczące wyboru pomiędzy kartami graficznymi , RAM-u oraz procesora.
 
1. Pytanie : Czy lepsze pod względem wydajności w grach będzie wybór dwóch kart graficznych (SLI ) Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit czy jednej karty graficznej GeForce GTX 780Ti ?
 
2. Pytane : Czy lepszym wyborem do gier bedzie 8 GB RAM ( 2x4GB ) czy jednak 16 GB ?
 
3 Pytanie : Czy Intel Core i7-4770K jest lepszym wyborem do gier czy Intel CORE I5-4670K 3.4 GHZ bedzie całkowicie wystarczający ?
 
Proszę o pomoc , z góry dziekuje :) Pozdrawiam

 

//ja również mam pytanie, po co zakładasz do tego osobny temat ? 
//łączę z poprzednim 
Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

1. Sli będzie wydajniejsze, ale jeżeli nie grasz w rozdziałce wyższej niż fhd lub masz monitor 120hz to jest to niezbyt mądry wydatek bo i tak tego nie wykorzystasz. Jak do fhd to spokojnie gtx 780 wystarczy, ale najbardziej korzystnym wyborem jest jedna 770. 

2. Dzisiaj 6 gb wystarcza więc 8 gb to już spory zapas. 

3. Jeżeli tylko będziesz grał lub zadania profesjonalne będą wykonywane sporadycznie do i5 jest lepszym wyborem. Różnica pomiędzy i7 będzie znikoma, a lepiej się podkręca HT potrzebuje wysokiego Vcore.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

1. Nie wiem czy ja jestem głupi, czy źle polinkowałem... nieee, dobrze:

 

 

 

GPU - SLI 2xGTX770 Gigabyte, poniżej masz link do testów takiego SLI:   http://www.legitrevi...surround_2224/4
 

 

3. Czy czytałeś to co zlinkowałem:

 

 

 

 

 

czy widzisz jaka jest różnica między i7 4770k, a i5 4670k?....350PLN różnicy za 1-2fps...

 

Naprawdę nie wiem po Ci składać zestaw i argumentować, poświęcić swój czas skoro nawet tego nie czytasz...

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...