Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tam są drzwi ->

Ja tam bez problemu mogę grać offlane czy support, ale liczba bohaterów na tych pozycjach bardzo się zacieśnia, choć zależy na jakim poziomie gramy. Jedyne czego nie trawię to głupi support do pary który całą grę farmi albo skąpi siana, albo carry który nie umie last-hitować.

Link to post
Share on other sites

Co do tych supportów biorących last hity z linii to nie jest do końca taka prosta sprawa grając z randomami.

Nieraz umożliwiałem jak najlepszą farmę mojemu carry z linii a on w finale przep...ł całą grę... Nie są to wyjątki, tylko w moich statystykach jakieś 60-70% takich meczy. Kupuje jakieś itemy z du*y odwalając przy tym samobójcze akcje.

 

Nie wiesz czy gość potrafi grać czy nie, więc może zdarzyć się tak, że właśnie dając mu farmić przegrywasz grę, gdyż sam nafarmiony zdziałał byś dużo więcej.

Link to post
Share on other sites

No to jest prawda. Problem właśnie w tym, że większość pcha się na carry, a wtedy nie dość że licho z last hitami, to jeszcze itemy dobierają kompletnie bez sensu, żeby na sam koniec jeszcze wszystko to przepuścić grając bez głowy. Choć jak gra się jakimś hard supportem to nawet z itemami wiele się nie zrobi i jak masz głupiego gracza na ważnej pozycji (1/2/3) to tak czy siak kaplica i pozostaje liczyć jedynie na to, że któryś w drużynie przeciwnej jest jeszcze gorszy ;)

Link to post
Share on other sites

Najlepiej jest z ruskami (najczęściej) gdzie gość supportem wychodzi z bazy mając 300 golda i jak się go prosi aby kupił kuriera to jeszcze się sapie. Miałem kilka gier gdzie przez cały mecz ~50 minut nie było w ogóle kuriera, nie mówiąc już o wardach  %-) Później wiadomo kasy miałem sporo i żaden problem było kupić ale skoro mój team stwierdził, że nie potrzebuje kury  :->

 

Zobacz jak wygląda moich ostatnich 60-70% gier na moim drugim koncie (wybacz za nick  %-) ): 

http://s29.postimg.org/7x4lrs63b/Jak_ruskie_cioty.jpg


Miałem hardline przeciwko dazzle i razorowi którzy ostro pushowali i byli razem. Praktycznie 0 farmy na linii do tego team mega feed. Ogólnie jak ostatnimi czasy przegrywam grę to właśnie w ten sposób że dobiera mi kilku oporowych feederów.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Drużyna po byku... aż się płakać chce. 

Ja często gram Single Draft (tylko 3 bohaterów do wyboru), wtedy paradoksalnie łatwiej zebrać do kupy drużynę co ma ręce i nogi, choć z drugiej strony jakaś niemota weźmie coś czym grać nie umie i wyjdzie na jedno. 

Ja staram się nie grać bez znajomych, przynajmniej jednego do pogadania jeśli gra zapowiada się na przegraną zanim jeszcze się zacznie.

Link to post
Share on other sites

Do tej pory gram głównie solo i wcześniej grywałem właśnie single draft, random draft, all random. Ostatnio zrobiłem nowe konto, aby pobawić się w all pick biorąc randomowego hero, a przy okazji wbić tu 13 lvl i zrobić rank. Początkowo dobierało mi różnych, a później dobra passa 18/3 win/lose gdzie przeważnie ja dominowałem. Niestety moja radość nie trwała zbyt długo i w pewnym momencie nagle zaczęło mi dobierać prawie zawsze takich jak widać... tak jest do tego czasu...

Link to post
Share on other sites

Matchmaking... dodatkowo łatwo zobaczyć że gra na siłę ściąga do 50/50 w/l

80% moich przegrywanych gier ostatnio wygląda właśnie tak, że 2-3 osoby ostro naffedują  i ktoś wyjdzie bądź nie lecz wiadomo jak taka gra się skończy.

Link to post
Share on other sites

Ja tam do statystyk dużej uwagi nie przywiązuję, byle tylko grało się znośnie i nie tracić tych 30-40 minut na czekanie aż tamci się nacieszą staniem pod fontanną, bo ciamajdy z mojej drużyny skończyły z 0-3/0-5 po 5 minutach gry. Więc znów wszystko wraca do punktu wyjścia, trzeba grać ze znajomymi i tyle.

Link to post
Share on other sites

Zagrałem dziś jedną jedyną grę i po prostu brak słów... 

http://s23.postimg.org/6tf0t4rx7/po_prostu_kurwa_brak_s_w.jpg

Nafeedowali SFa na start...

Ostatnio większość moich gier tak wygląda...

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Zagrałem dziś jedną jedyną grę i po prostu brak słów... 

 

Nafeedowali SFa na start...

Ostatnio większość moich gier tak wygląda...

A  w ogóle granie w moby ma jakiś sens ? przecież większość meczy które się gra ktoś feeduje idzie afk lub obraża innych, przykład lol tragiczne community, dota dobiłem cos kiedys do 15 lvl i podziękowałem co drugi mecz afk ktoś idzie, jak grać to tylko swoją pięciu osobową drużyna ludzi których się zna inaczej nie ma to sensu granie solo.

Link to post
Share on other sites

Taki community ma właśnie LoL. Dota cierpi z powodu ruskich oszołomów, ale jeszcze nie spotkałem się aby ktoś intencjonalnie poszedł i feedował, nawet obrażany nie byłem. Społeczność w docie jest zdecydowanie lepsza. Natomiast co do nikłego sensu w graniu w pojedynkę się zgodzę.

Link to post
Share on other sites

Głównie właśnie jest lipa przez ruskich lecz nie tylko... Dziś grałem z 4 gośćmi (nie ruskie) którzy byli razem i feedowali że szkoda gadać. Zanim dobiła 10 minuta już było praktycznie po grze.

 

Dota cierpi z powodu ruskich oszołomów, ale jeszcze nie spotkałem się aby ktoś intencjonalnie poszedł i feedował, nawet obrażany nie byłem.

 

 
Sid... jeszcze mało gier rozegrałeś  :-> Nie jest to na szczęście nic zbyt często spotykanego. Najczęściej ruskie nazywają od noobów pomimo że grasz dobrze w przeciwieństwie do nich. Jeśli jeszcze ma taki mikro i wyzywa w języku ludzi a nie zwierząt znając ledwie kilka pojedynczych słów to się robi śmiesznie. Mi osobiście w takiej sytuacji z automatu załącza się troll mode specjalnie denerwując ich jeszcze bardziej  :menda: Oczywiście nie robię nic co by miało się przyczynić do porażki. 
Link to post
Share on other sites

 

Głównie właśnie jest lipa przez ruskich lecz nie tylko... Dziś grałem z 4 gośćmi (nie ruskie) którzy byli razem i feedowali że szkoda gadać. Zanim dobiła 10 minuta już było praktycznie po grze.

 

Czyli można śmiało powiedzieć że przez ruskich graczy community doty i przyjemność z gry mocno leci w dół ?

 

A co do tematu community w grach moba, grałem kiedyś sporo w LoLa wy tu mówicie o ruskich a w lolu sytuacja wygląda niestety tak ze siedzą tam zgraje polaków którzy są po prostu dziećmi nie obrażając nikogo "głupimi" dziećmi i wyzywają każdego napotkanego polaka na wszystkie możliwe sposoby. Szkoda że nie  darzą swoich rodaków specjalnym szacunkiem i właśnie przez to nie da się grać w lola, Czasem aż ciężko się czyta to co tam piszą. Dziwnie się zmienia to polskie młode społeczeństwo, sam mam dwadzieścia kilka lat i nie przypominam sobie żeby w wieku tych ok. 13 - 16 lat tak się zachowywać jak teraz można to zauważyć.

Link to post
Share on other sites

Średnia wieku jest nieco niższa w Lolu. Poza tym, Lol jest grą zbudowaną od podstaw dla zadowolenia i przyciągnięcia mas. Masy, jak wiadomo są głupie i ot problem. Dota nie jest wiele lepsza, zresztą, mało która gra z rywalizacją online jest, ale jednak jest o niebo lepiej w Moba od Valve.

Link to post
Share on other sites

W LoL'a trochę grałem 3 lata temu. Ostatnio 3 mecze, 3 zwycięstwa (boty) i dobicie 11 lvl. Powiem tak. To co się dzieje to masakra. Ciekawe jest to, że tylko Polacy tak bluzgają i pokazują jaką to niską "mamy" kulture.

 

Względem doty się za bardzo nie wypowiem bo jedynie odpaliłem i tyle.

 

Btw. Co sądzicie o mobie od blizza ?

Link to post
Share on other sites

Moba blizza jak narazie prezentuje się bardzo dobrze zaletą jest to że level zdobywa się dla całego teamu a nie każdy dla siebie tak jak jest to w LOLu i potem się okazuje że taki support ma kilka leveli mniej a tu wszyscy mają taki sam poziom, nie ma tam sklepu, ciekawie wygladajace walki i bohaterowie z sc2,wowa, diablo to takie zalety które mi się rzuciły w oczy po krótkim oglądaniu streama na twitchu.

Link to post
Share on other sites

Podczas rozgrywki jak podczas rozgrywki ale na czatach poza meczem wysokiej kultury bym nie oczekiwał. Kupa gówniarzy, trolli itp. Oczywiście są też ogarnięci ale wiadomo którzy w większości się tam udzielają. Patrząc na forum  dota2.pl też wcale nie jest dużo lepiej z taką różnicą iż ktoś to moderuje.

 

 


Chcąc trochę odświeżyć temat wrzucam kolejną perełkę, tym razem greckiej reprezentacji dota 2. Takie coś można spotkać każdego dnia...

 

 
Jak zwykle gość pchający się na mida wybierając pudge pomimo, że sporo wcześniej oznaczyłem że idę na tą linię. Wylosowałem dooma więc stwierdziłem dobra, niech już weźmie sobie tego mida... Na dolnej linii omni który zabiera mi last hity i jeszcze drze się szyderczo do mikrofonu. Tracę wiarę...
 
Edit.
Oczywiście nie zrażajcie się do doty, bo jest to naprawdę bardzo dobra gra a takie sytuacje są niestety w większości gier uzależnionych od doboru ludzi do teamu. Najlepiej jest oczywiście mieć stałą ekipę, po której wiesz czego się spodziewać i na co ich stać.
Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

DK jest w kapitalnej formie. Dla mnie, faworyci, a zaraz za nimi EG. Czuję, że świetnie zaprezentuje się również Empire. C9, Alliance, Na'vi... no tu nie ma co mówić, nie na darmo zaprosili akurat te drużyny. Chinese dota ostatnio nie śledziłem, ale zarówno Titan, Invictus jak i Vici są wypchane świetnymi graczami. 
Szykuje się bardzo dobry turniej.

A Lich... tak jak Lion - tydzień po update świat o nim zapomni. Natomiast bardzo dobrze sprawować się będzie w organizowanym anti-pushu (tak samo jak lol-KotL) więc pewnie zostanie na dłużej w top tier play.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...