Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje

Ps4 xbox one pc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
908 odpowiedzi w tym temacie

#881 chudy131080

chudy131080
  • obłąkany

• 6800 postów

Napisano 24 grudzień 2016 - 15:36

Edit.Sorry zamotałem się że pytasz o 1920/1200 a nie o FullHD.

Użytkownik chudy131080 edytował ten post 24 grudzień 2016 - 15:39

• 0

#882 SonAndros

SonAndros
  • Bywalec

• 128 postów

Napisano 24 grudzień 2016 - 18:49

Dostałem grubego Xboxa one pod choinkę i próbuję jakoś to złożyć do kupy. Ten monitor 1920x1200 ma sporą ilość wejść, tylko czy obraz nie będzie jakiś dziwny.

Po drugie zastanawiam się czy tego Xboxa zostawić, otworzyć czy też wymienić na ps4 pro :P Podobno do paxa od "iksa" nie da się podłączyć własnych słuchawek, aby z nich szedł dźwięk z gry. W ps4 jest taka opcja. No i jeszcze jaka kierownica do one będzie pasować?, G920 za droga. Pleyka ma Thrustmaster T150FFB. Za ~500zł dobre kółko. PS4 ma Driveclub i za chwilę Gran turismo. Na Xboxa znam tylko Forze i chyba Project cars :D

Gry ekskluzywne mnie nie interesują. Jedynie samochodówki + kierownica oraz Battlefield, Fallout 4 i inne fpsy.

Użytkownik SonAndros edytował ten post 24 grudzień 2016 - 18:50

• 0

#883 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2286 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 25 grudzień 2016 - 08:12

KS7000 :)

pl8EYRP.jpg

Użytkownik mabrothrax edytował ten post 25 grudzień 2016 - 08:12

• 1

| MSI Optix AG32CQ | Dell XPS 15 7590 | PS4 Pro |

#884 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 16224 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:25

Widzę, że temat umarł a chciałem się podzielić spostrzeżeniami odnośnie ps4pro vs. xbox one x :->

Strasznie zaskoczył mnie xox pod względem generowanego hałasu a waściowie jego braku  :roll: 

W porównaniu do ps4pro jest niesamowicie cicha.

Nie miałem wcześniej kontaktu z xboxami, zawsze kupowałem konsole od Sony, więc na początku xboxowy interfejs mnie przeraził.

W porównaniu do ps4 jest to jeden wielki śmietnik bez ładu i składu.

Kupując konsolę oczekuję przyjaznego użytkownikowi menu, dobrze opisanych i prostych do ogarnięcia ustawień, tak jak ma to miejsce w ps4. Pamiętam jak kupiłem pierwszą ps4, ogarnięcie wszystkiego zajęło krótką chwilę bez nerwów i klęcia pod nosem.

Niestety po pierwszym podłączeniu xox do TV kląłem i to srogo.

Zawsze wydawało mi się, że interfejs konsoli powinien być tak zaprojektowany, żeby wszystko było przejrzyste i do bólu proste. Gdybym chciał pierdyliona ustawień,  to pozostałbym przy graniu na PC ;) :P

Oczywiście nie mając PC do grania, xox jest świetną alternatywą, szkoda tylko, że pierwszy z nim kontakt, to niezbyt miłe doświadczenie.

• 0

Xbox One X + pad elite + OLED LG B8 55" + Denon AVR-X1500H + 7.1 JAMO STUDIO S 807, S 810 SUB, ATMOS S8 ATM 

HUAWEI MateBook D 15.6"

#885 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2286 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 06:45

Dla mnie ten z ps4 to śmietnik a ten z xox to ideał, kwestia gustu najwyraźniej. Dla mnie jest tam wszystko czytelne i tam gdzie powinno być :)

Użytkownik mabrothrax edytował ten post 30 styczeń 2018 - 08:36

• 0

#886 Robert Szymaniuk

Robert Szymaniuk
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 22:51

Cześć, czy posiadacze Xbox one x są skazani na instalacje gier 4k? Chodzi mi o te kosmiczne wielkości danych ściąganych na dysk.... nie posiadam telewizora 4k... cos tam o tym czytałem, że konsola ściąga w automacie gry przygotowane do rozdzielczości 4k nawet gdy podłączony jest tv full HD? Czy jakiś właściciel może mi to wyjaśnić? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#887 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2286 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 06:57

Tak, ściąga 4K, zawsze - jeśli gra jest stosownie przygotowana rzecz jasna.

• 0

#888 rrwwjunior

rrwwjunior
  • Entuzjasta

• 598 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 12 sierpień 2018 - 22:26

Słuchajcie mam dylemat :D gram już wiele lat itp, ale teraz to juz mam niezły dylemat , mam pc , wszystko 1080p/60 smiga itp, i ps4 pro razem z 4k tv ( tam ogrywam aktualnie exy i inne gry jak lepiej działają/wyglądaja niż na pc), ale ostatnio mam ochotę pograć w forze horizon 3 i pewnie 4 jak wyjdzie, bo ograłem demo ostatnio na pc i u rodziny na fat xboxie i wyglądało niesamowicie i ,gameplay też świetny, ale cena na pc to około 200-300 zł ._. , a w sumie za 750 zł jest u mnie xbox one s z forza horizon 3+ dlc hot wheels, i teraz myślę bo jeszcze chciałem gears ograć i inne exy xboxa, ale ceny na pc to jest kosmos tych exow xboxa,i taniej już by wyszło kupić chyba tego xa i gry uzywki po 30-50 zł ewentualnie ten game pass i czy nie lepiej kupić tego xboxa s,  a z drugiej strony czy warto się pakować w xboxa s, jak jest xbox one x, chyba ze wiecie gdzie tanio dorwe exy na pcta z xa

Użytkownik rrwwjunior edytował ten post 12 sierpień 2018 - 22:30

• 0

#889 rafal12322

rafal12322
  • V

• 7326 postów
  • Miejscowość:Night City

Napisano 12 sierpień 2018 - 23:41

Też ostatnio mocno myślę nad kupnem XBO z dopiskiem X. Peceta okroję do niezbędnego minimum, tak żeby w miarę przyzwoicie latały na nim gierki w które nie zagram na konsoli (głównie klasyczne rpegi). Prosiak zostanie głównie dla exów Sony bo sprzedawać lub wymieniać na slimkę się średnio opłaca a cała reszta w tym głównie tytuły multiplatformowe będą odpalane na XBOX. 

Ceny gier na peceta ostatnio są tragiczne, czasami nawet o 10-20zł wyższe niż ich konsolowy odpowiednik.... Więc jaki tu jest sens grania skoro nie można później tego odsprzedać... Dużą zaletą XBO są też płatne usługi w tym wspomniany game pass, ea access których u sony na próżno szukać a które dają dostęp do pokaźnej biblioteki gier. Nie wspominając już o wstecznej kompatybilności. 

• 0

i7 8700K + 360EX || MSI Z370 Gaming M5 || HyperX Predator RGB 2x8GB 3600MHz ||  EVGA RTX 2080 FTW3 ULTRA GAMING || EVGA G3 750W

Plextor M8Pe 256GB M.2 || Dell U2410 || AIM SC808 || HyperX Cloud || DCP-560CN || P600S TG Gray

Logitech G700 + G413 + Kanga || PS3 Slim 320GB + PS4 Pro 1TB || Razer Raiju/Wildcat

Moderator / Ekspert działów: Gry na PC / Pełne zestawienie Ekspertów / Moderatorów

#890 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2286 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 06:06

Każdego exa z xboxa ogra się na PC, więc posiadając w miare dobry PC nie widzę sensu żeby xboxa kupować, no chyba, że ktoś chce się przerzucić jak Rafał, to rozumiem.

• 0

#891 rrwwjunior

rrwwjunior
  • Entuzjasta

• 598 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 13:44

chodzi mi własnie o te ceny na exów na pc :D bo jak licze forze 200+ zł, do tego gears, quantum, ( halo np nie ma na pc) , itp to kurde wyjdzie mi powoli cena xboxa one s który jest już z grą za 750 zł, + do tego w sumie jak bym kupił game pass to będzie więcej gier tam do ogrania i taniej wyjdzie niż je na pc kupować, teraz własnie sam nie wiem czy warto tak robić czy jednak nie, bo wiele gier które kupiłbym na pc to są w game pass , więc niby mająć xboxa , mam exy + 100 gier z game pass jak kupie abonament, więc w sumie nie wiem czy zostać przy kombinacji pc + ps4 pro, czy jednak dokupić tego xa jeszcze poprzez te ceny exów itp

• 0

#892 Pankracy666

Pankracy666
  • Maniak

• 2614 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 07:10

Śmiało bierz X-a i graj.

M$ robi ciągle rewelacyjne przeceny gier nie to co Sony. Jak patrzę na ceny nowych gier na PC to się sam zastanawiam po co ciągle pcham kasę w kompa.....  :o

Jacek w czas poszedł w drugą stronę, chyba czas iść w jego kierunku  :menda:

Aktualnie PS4 Pro + Xbox one S lub X i jest idealnie. Słabszy PC do internetu oraz pracy wystarczy. 

Użytkownik Pankracy666 edytował ten post 14 sierpień 2018 - 07:11

• 0

#893 rrwwjunior

rrwwjunior
  • Entuzjasta

• 598 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 17:15

no na to wygląda ze kurde powoli wyjdzie lepiej kupić xa, i tam jakieś gry używane./nowe po promocji  niż na pc :D , pc ewentualnie mi zostanie do FPS, i MMORPG w które od czasu do czasu gram, na ps4 ogrywam exclusive+ ewentualnie kupowałem fajne tytuły bo te " dynamic 4k tam jest i ładnie wygląda niż na pc" ale gdyby tak xa dorwać to by było ok, tylko teraz tak rozkminiam , jak ludzie się smiali ze exy z xboxa na pc są, ale nikt nie wspomniał kurde po ile one są ._., ostatnio chciałem forze motorsport 7 zagrać, ja patrze na pc dostepne tylko przez microsoft store i nigdzie indziej nie ma, a najtańszy standard pakiet 250 a deluxe 400 zł na pc ,a na xboxa za 25 euro ( 100 zł) u mnie wychodzi to samo z forza horizon3, i gears te remaster i 4. więc powoli mam wrażenie ze kupując xa, to w grach by się zwróciło to co by się wydawało na exy xboxa na pc :D

Pc to mam gtx 1060, i ryzen 1600, 16 gb ramu ddr4 , więc słaby nie jest , jest taki własnie 1080p/60fps + playstation pro, to teraz pytanie , czy warto pakować się w tego xboxa S, czy już lepiej zainwestować w przyszłość i brać Xbox one x, chociaż posiadając ps pro nie wiem czy aż tak warto :D chociaż przez te "4k dynamic " w ps pro nawet na pc mi się odechciewa w full hd grać powoli, i nie wiem czy xboxe one S nie zrobi tego samego ze mną  :D

Użytkownik rrwwjunior edytował ten post 14 sierpień 2018 - 17:21

• 0

#894 rafal12322

rafal12322
  • V

• 7326 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 18:41

Szkoda, że do świat jeszcze kupa czasu bo pewnie wtedy będą spore przeceny :P

Aktualnie PS4 Pro + Xbox one S lub X i jest idealnie. Słabszy PC do internetu oraz pracy wystarczy. 

Też tak uważam, imo nie ma lepszego zestawu do giercowania ;) Mając dwie konsole zawsze można wybierać w tytułach multiplatformowych, czasami taniej wychodzi na XBO a czasami na PS4. Jeszcze jakby MS ruszyło coś w kwestii exów to byłaby niezła rywalizacja, ale to pewnie najwcześniej za rok góra dwa lata. 

• 0

i7 8700K + 360EX || MSI Z370 Gaming M5 || HyperX Predator RGB 2x8GB 3600MHz ||  EVGA RTX 2080 FTW3 ULTRA GAMING || EVGA G3 750W

Plextor M8Pe 256GB M.2 || Dell U2410 || AIM SC808 || HyperX Cloud || DCP-560CN || P600S TG Gray

Logitech G700 + G413 + Kanga || PS3 Slim 320GB + PS4 Pro 1TB || Razer Raiju/Wildcat

Moderator / Ekspert działów: Gry na PC / Pełne zestawienie Ekspertów / Moderatorów

#895 Pankracy666

Pankracy666
  • Maniak

• 2614 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 20:12

Jeszcze jakby MS ruszyło coś w kwestii exów to byłaby niezła rywalizacja, ale to pewnie najwcześniej za rok góra dwa lata.

Zapowiadają to już od 2-3 lat i na gadaniu się kończy.

Mam nadzieję, że w kolejnej generacji coś w końcu pokażą, bo ps4 ich zamiotło w exach...

• 0

#896 rafal12322

rafal12322
  • V

• 7326 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 21:38

Tak na dobre to dopiero coś zaczęli mówić na tegorocznym E3 więc może w okolicach 2020 zobaczymy jakieś pierwsze exy ;) Tylko żeby to były exy dla samej konsoli a nie współdzielone z pecetem bo to nie ma sensu...

• 0

#897 Pankracy666

Pankracy666
  • Maniak

• 2614 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 10:38

Szczerze mówiąc dla mnie mogą również dzielić się grami na PC. Niech więcej osób ma z tego frajdę ;)

Ważne aby to były faktycznie mocne tytuły.

Nie rozumiem jak można było NIE zrobić nowego Fable a Crackdown "robi się" tak długo...

• 0

#898 rrwwjunior

rrwwjunior
  • Entuzjasta

• 598 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 11:34

ogólnie osobiście wierze sam że Microsoft bierze się za exy itp, widać to jak ostatnio angażują się w gaming branże , kiedyś było o wiele gorzej, po tym E3 dopiero powiedzieli ze tam studia ogarneli itp, wczoraj widziałem zdj które zostało skasowane z twittera, ale wiadomo w necie nic nie ginie, w którym było 5-6 osób złożonych które mają otworzyć studio initiative-ludzie_179q5.png

wymienione powyżej nazwiska to prawdziwi weterani branży. Brian Westergaard był w studiu Sony Santa Monica głównym producentem najnowszej odsłony God of War, a Christian Cantamessa odpowiadał w Rockstarze San Diego za scenariusz Red Dead Redemption i był głównym projektantem gry. Daniel Neuburger pracował w Crystal Dynamics przy Tomb Raiderze z 2013 roku jako reżyser, zaś Annie Lohr zajmowała się rekrutacją dla EA, Respawna i Riota. Lindsey McQueeney z Crystal Dynamics będzie zarządzała kadrami. Do zespołu dołączy także Blake Fischer, który wcześniej trudnił się planowaniem portfolio Microsoftu.

• 0

#899 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3313 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 11:35

Tak na dobre to dopiero coś zaczęli mówić na tegorocznym E3 więc może w okolicach 2020 zobaczymy jakieś pierwsze exy

Chyba, że MS uzna to za nieopłacalne przez zbyt mała ilość potencjalnych odbiorców  :->

Przy obecnej generacji konsol MS ma duży problem bo nawet rynek Amerykański coraz bardziej przestawia się na konsole Sony. W Europie Sony zawsze było częściej kupowane ale przy obecnej generacji ta różnica jeszcze bardziej powiększyła się na niekorzyść MS.

Brak exów napędzających sprzedaż konsoli, brak hitów porównywalnych do np. God of War, Horizon Zero down, niższa wydajność One S od PS4 i wysoka cena One X to połączenie które musiało umocnić pozycję PS4 i wątpię aby miało się to zmienić do końca tej generacji. Przypuszczam, że nadal MS będzie tracił rynek a Sony powoli zyskiwało tak jak aktualnie ma to miejsce na rynku Amerykańskim które od zawsze było nastawione na xboxy. Rynek Europejski MS stracił dawno temu i aktualnie mają fatalną sprzedaż. Tak dla przykładu z pewnego sklepu w Polsce na 5 klientów zainteresowanych zakupem pudełkowej wersji gry na konsoli około 4 to klienci posiadający PS4 lub PS3 a 1 to posiadacz XBoxa 360 lub One.

• 0

Ekspert działu: Kącik retro komputerów    /     Pełne zestawienie ekspertów

Spoiler

#900 Makaveli94

Makaveli94
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 13:01

Witam.

Przymierzam sie do zakupu pierwszej konsoli. Zawsze gralem na PC, ale juz od 8 lat nie mam mocnego komputera, tylko mobilny laptop i raczej to sie nie zmieni. Mam wiec duze zaleglosci w tytulach. Poczatkowo myslalem o uzywanym ps3, ale gry sa jednak mocno leciwe i obawiam sie, ze bedzie z tego malo frajdy. Potem zaczalem myslec o xbox one s all digital ze wzgledu na atrakcyjna cene, ale to chyba malo oplacalne na dluzsza mete? Mam na mysli fakt, ze z napedem moge kupowac uzywane gry i potem je odsprzedawac, co powinno byc duza oszczednoscia, czy mam racje?
Dodam tez, ze posiadam stary telewizor full HD 40” i nie zamierzam go wymieniac. Szukam czegos co da troche frajdy i bedzie mialo dobry stosunek jakosci do ceny uwzgledniajac eksploatacje. Bede wdzieczny za porade.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych