Skocz do zawartości

Recommended Posts

 Muszę pokazać to koledze, bo jak na razie to on mi pomagał wybierać części do komputera i właśnie mówił że AMD jest wydajniejsze :)

 

Twój kolega nie ma pojęcia o sprzęcie komputerowym, albo cię nie lubi. ;)

Jeśli chodzi o CPU - procesory drugiej i trzeciej generacji (i5-2xxx, i5-3xxx) przystosowane są do podstawki LGA1155, a CPU czwartej generacji (i5-4xxx) działają na podstawce LGA1150. Patrząc na budżet, jakim dysponujesz, dobrym wyborem będzie i5-3350P, jeśli zależy Ci na iGPU - i5-3470. Odpowiednią płytą główną do takiego zestawu będzie - http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=41318 z możliwością podkręcenia za pomocą mnożnika Turbo.

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Twój kolega nie ma pojęcia o sprzęcie komputerowym, albo cię nie lubi. ;)

Jeśli chodzi o CPU - procesory drugiej i trzeciej generacji (i5-2xxx, i5-3xxx) przystosowane są do podstawki LGA1155, a CPU czwartej generacji (i5-4xxx) działają na podstawce LGA1150. Patrząc na budżet, jakim dysponujesz, dobrym wyborem będzie i5-3350P, jeśli zależy Ci na iGPU - i5-3470. Odpowiednią płytą główną do takiego zestawu będzie - http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=41318 z możliwością podkręcenia za pomocą mnożnika Turbo.

mogę inny link do płyty? bo esc.pl mi nie działa

Zanim kolega wyżej odpisze zaproponuję mój zestaw :)

- procesor: Intel i5-3550

- karta graficzna: Sapphire radeon 7970 vapor-x

- płyta główna: Asus P8Z77-V LX2

- zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

- obudowa: Zalman Z3

- nagrywarka: LiteOn iHAS124

- około 2560 zł na esc.pl

Proszę o opinie. Jeśli ktoś poda inny link do płyty, którą podał Tycha, to jeszcze ją sprawdzę.

Może ktoś się na tym zna, mój problem: nie działa mi strona esc.pl, lecz na internecie w komórce ( transferze ) wszystko działa jak należy. Jeśli ktoś wie co z tym zrobić, niech pomoże.

Jeszcze pytanko. Czy esc.pl to zaufany sklep internetowy? Czy zawsze składają bez żadnych problemów?Nigdy kogoś nie oszukali?

Edytowane przez Krzysztard
Link to post
Share on other sites
mogę inny link do płyty? bo esc.pl mi nie działa

Z innego sklepu: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z68ap-d3-intel-z68-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr-crossfire-ga-z68ap-d3-404873/

 

Co do Twojej propozycji:

Wybrałeś sobie dość drogą płytę. Sama w sobie nie jest zła, ale znacznie lepiej wziąć wspomnianą przez Tychę płytę Gigabyte, a te 150zł różnicy dołożyć do wydajniejszego i5-3470 oraz dokupić chłodzenie typy Fera Pro. Wtedy miałbyś mozliwość OC pod 4 GHz.

Reszta jest OK.

 

Czy esc.pl to zaufany sklep internetowy?

Tak.

 

Wałkujemy to samo już drugą stronę...

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Czytałem na temat zasilaczy. Pisali, że na zasilaczu lepiej nie oszczędzać :)

Czyli raczej kupię ten twój :)


Cena 2562 zł

- i5-3470

- sapphire radeon 7970 vapor-x

- gigabyte ga-z68ap

- fractal design tesla r2 500w

- zalman z3

Nagrywarkę zostawiam swoją, RAM 4 GB - 1333MHz też zostawiam mój, to by było wszystko

Edytowane przez Krzysztard
Link to post
Share on other sites

Może uda mi się przez komórkę kupić na esc.pl, mam nadzieję. A co do całości. Może być taki zestaw?

Jeszcze jedno: czy obudowa Zalman Z3 i Zalman Z3 Plus to jest to samo?

Bo na google jest tylko Zalman Z3 Plus, a na esc.pl są oba, ale Plus droższe o 80 zł.

Edytowane przez Krzysztard
Link to post
Share on other sites

IB ma tutaj przewagę, ponieważ za pomocą mnożnika Turbo i5-3470 można go podkręcić do ok. 4 GHz. I bym zapomniał, jeśli autor będzie miał zamiar robić OC, to warto się w przyszłości zaopatrzyć w inny cooler CPU niż box. ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu zobaczyłem Wasze posty 30 min później.

Chyba się będę musiał zmusić na Zalman Z3 Plus bo jest lepsze, ma szybkę, dodatkowy wentylator i wsparcie dla dużych kart graficznych i dodatkowych wentylatorów wewnętrznych, a najlepsze jest to, że na morele.net Zalman Z3 Plus jest za 155 zł a na esc.pl za 220 :(.

 

Myślę, że będę podkręcał, ale nie wiem kiedy. A czytałem o Haswellu i Ivy i w komentarzach ludzie pisali, że Haswell jest beznadziejne , lepsze są Ivy

 

A na esc.pl można kupić tylko, zaktualizowaną płytę główną?

Edytowane przez Krzysztard
Link to post
Share on other sites

To co za problem, żeby Zalman'a kupić na Morelach? :)

Co do płyty głównej - jeśli kupisz ją gdzieś indziej, to nie masz pewności co do aktualizacji, chyba, że jest to napisane na stronie.

Jeśli chodzi o HSW vs IB, to sprawa wygląda tak. Haswell = wyższa wydajność zegar w zegar, niższy pobór prądu; Ivy Bridge = niższe temperatury, niższe ceny płyt głównych.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli planujesz renderowanie tylko hobbystycznie i bardziej skupiasz się na grach, to nie ma sensu pakowac się w i7. Rożnicy w grach między i5 a i7 nie poczujesz, a kwota jaką musiałbyś przeznaczyc się zwiększa. Do tego aby przejśc na i7 musiałbyś prawdopodobnie zmienic płyte główną, na droższą. Nie polecam, według mnie propozycja Tychy jest najlepsza.

Link to post
Share on other sites

No dobra, ostatnie pytanie co do procków bo resztę mam już raczej do końca obcykaną. Moi koledzy, koledzy mojego brata mówią, że w grach wydajniejsze są AMD , a Intel bardziej do programowania. Czy według was to prawda? Jeśli się da, to proszę o jakieś linki z porównaniem obu procesorów ( do czego są lepsze itd ).

 

Od razu napiszę jaki procesor ma mój kolega:

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition

Mówił mi, że ten AMD jest wydajniejszy od wszystkich i5. Też proszę o wasze zdanie w tej kwestii. Jeśli się da to proszę o link :P.

A jeśli nadal sądzicie , że Intel lepszy do grania to mam pomysł na inny niż i5-3470.

Co powiecie o i5-4570. Patrzyłem na osiągi w różnych grach, i ten wszędzie ma więcej FPS ( na oko o około 4-10 )

 

I jeszcze jedno. Da się wsadzić do komputera dysk HDD i SSD ? Nie będą się ze sobą "kłóciły" ?

Edytowane przez Krzysztard
Link to post
Share on other sites

No dobra, ostatnie pytanie co do procków bo resztę mam już raczej do końca obcykaną. Moi koledzy, koledzy mojego brata mówią, że w grach wydajniejsze są AMD , a Intel bardziej do programowania. Czy według was to prawda? Jeśli się da, to proszę o jakieś linki z porównaniem obu procesorów ( do czego są lepsze itd ).

 

Od razu napiszę jaki procesor ma mój kolega:

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition

Mówił mi, że ten AMD jest wydajniejszy od wszystkich i5. Też proszę o wasze zdanie w tej kwestii. Jeśli się da to proszę o link :P.

A jeśli nadal sądzicie , że Intel lepszy do grania to mam pomysł na inny niż i5-3470.

Co powiecie o i5-4570. Patrzyłem na osiągi w różnych grach, i ten wszędzie ma więcej FPS ( na oko o około 4-10 )

 

I jeszcze jedno. Da się wsadzić do komputera dysk HDD i SSD ? Nie będą się ze sobą "kłóciły" ?

Heh AMD wydajniejsze w grach od intela :facepalm:

8 rdzeniowe procesory od AMD przegrywają w grach z 4 rdzeniowymi i5tkami,a Twoj kolega ma jakiegos 6 rdzeniowca.

HDD i SSD nie będą się gryźć :)

Tym kolegom pokaż to http://pclab.pl/art51730-3.html

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...