Skocz do zawartości

Wiedźmin 1 niezadowalająca płynność


Recommended Posts

Niedawno odkopałem moją edycję rozszerzoną wieśka jedynki, pamiętam że za pierwszym razem na starym kompie nie za bardzo dało się grać, bo gierka masakrycznie się ścinała, ale sądziłem że teraz na tym sprzęcie to przecież poleci jak wichura, i tak było do momentu wejścia do wyzimy handlowej, gdzie momentami framerate oscyluje w okolicach 35 klatek (nie grałem z frapsem, ale kiedy poczułem lekkiego laga to włączyłem), co już nie jest za płynnie, nie wiem czy taka specyfika tej gry, czy są metody aby to poprawić, zadna opcja graficzna nie skutkuje, jedynie zasięg widzenia jak obniże ale to jest niepraktyczne bo nie widać miejscówek, gra się updejtowała do 1,5 czyli najnowsza wersja, czy są jakieś sposoby domowe by to naprawić i zboostować tą gierkę?


aha zauważyłem że gra ciągnie tylko z jednego rdzenia, nie ma opcji przypisać jej 2 rdzeni?

Link to post
Share on other sites

na serio by mi to nie przeszkadzało, ale gierka się bezczelnie freezuje i doczytuje, a podczas np walki to ma znaczenie, czas reakcji opóźniony przez dropa, no i to odbiera radość z grania, bo ta gra na serio mnie tak pożarła ze przez 3 dni grania nie widziałem nic poza nią, dwójka przy jedynce odpada:)


ale jednak mając peceta nienajgorszego, a gra wyszła w 2007 roku, mamy 2013 rok i sprzęt nieosiągalny te 6 lat temu, a gra tak perfidnie przycina jakbym grał na jakimś złomie to wkurza troche, ciekawe na czym grano w tą gre po premierze?(tzn ja wiem na jakim grałem i się grać nie dało mimo że na tamte czasy był całkiem spoko) i na jakim komputerze ją tworzono? hahah

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

W Wyzimie Handlowej niestety są takie dropy i to niezależnie od sprzętu. Grając na 580-tce też miałem miejscami dropy do 15 klatek, teraz ostatnio jak grałem na 760-tce też to samo. Szczególnie w słoneczny dzień czuć to najbardziej, potem jeszcze dropy się zdarzają w 5 akcie jak Scoia'tael naparza się z Zakonem. 

Link to post
Share on other sites

 

 

do momentu wejścia do wyzimy handlowej, gdzie momentami framerate oscyluje w okolicach 35 klatek

 

To wina engine gry. Obojętnie co byś nie miał pod maską i tak będzie ścinało.


 

 

aha zauważyłem że gra ciągnie tylko z jednego rdzenia, nie ma opcji przypisać jej 2 rdzeni?

 

Nie - engine jest jeszcze z początku lat '00

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...