Skocz do zawartości

Sterownik graficzny wywala - HD7870


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gepardmak,

Recommended Posts

Mam problem, gdyż w moim nowym (3 miesięcznym) Radeonie HD 7870 wywala sterownik, głównie podczas gier (zauważyłem, że im bardziej wymagająca gra tym większe prawdopodobieństwo crasha), choć zdarzy się, że wywali podczas zwykłego przeglądania netu (ale to rzadko). Karta nie wyświetla żadnych artefaktów. Co ciekawe gdy miałem procek podkręcony do 3,6 GHz nie chciała przejść 3DMarka i Unigine Heaven, a gdy skręciłem go do stockowych 3,0 GHz przechodziła bez problemu (tak więc zostawiłem go na tych 3,0 GHz). Niestety nie mam zbytnio jak przetestować jej w innym kompie. Próbowałem też z innym sterownikami, ale nie ma to zbytniego wpływu. Specyfikacja kompa znajduje się w sygnaturce.

 

PS. Czasami w BF3 występuje mi jeszcze taki freez:

 

 

Wie ktoś jak można byłoby temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites

Odinstalowałem sterowniki i jestem w trybie awaryjnym. Odpaliłem Driver Sweaper i zaznaczyłem "ATI - Display", "Nvidia - Display" i "Nvidia - chipset" po czym nacisnąłem "analyse" i wyszukało mi resztki po ATI oraz Nvidia - chipset. Usunąłem już ATI i zastanawiam się czy to po Nvidii też usunąć, ponieważ przy instalowaniu Hawkena instalowało się coś od Nvidii (prawdopodobnie PhysX) i zastanawiam się czy gra będzie po usunięciu nadal działać. Screen:

 

http://i.imgur.com/F82dkHx.png

Link to post
Share on other sites

W takim razie pozostaje sprawdzenie tylko na innym komputerze, ale całkiem możliwe, że grafa nadaje się na serwis.

 

Echhh... Spróbuję jeszcze jutro jakoś to przetestować na moim starym Athlonie 64 3000+, ale tam raczej w rachubę wchodzą tylko syntetyki, bo mało która wymagająca gra na nim pójdzie.

Link to post
Share on other sites

No to już masz podejrzanego.

Teraz przeskanuj go mhdd, a potem spróbuj naprawić uszkodzone sektory (erase delays w uszkodzonych sektorach).

Jeżeli jednak jeszcze ma gwarancję, to z niej skorzystaj.

Skoro masz dwa dyski, to odłącz uszkodzony i przetestuj komputer na tym dobrym (i tak musisz się pozbyć RAIDa).

Wtedy na 99% wykluczysz, lub potwierdzisz winę dysku.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dziś znalazłem trochę czasu i postanowiłem coś z tym zrobić. Ogólnie mam trzy dyski w kompie:

 

-Seagate 7200.12 500GB

-Seagate 7200.10 250GB x 2 w RAID 0 (podzielony na dwie partycje: systemową i z grami)

 

Postanowiłem skopiować te dwie partycje z RAIDu na pojedynczy dysk 500GB (już sformatowany), a potem przetestować ten wadliwy dysk 250GB. I teraz pytanie. Jak przenieść te dwie partycje na drugi dysk, tak aby nie była wymagana reinstalacja systemu, programów i gier?

Link to post
Share on other sites

Acronis True Image(Bootowalna płyta albo program pod Windows) powinien pomóc w przenoszeniu partycji. Po prostu kopiujesz partycję z dysku 250GB(RAID 0 traktowany jest jak jeden dysk) na 500GB. Możesz wcześniej utworzyć sobie partycje o takiej wielkości jakiej chcesz na dysku 500GB a potem kopiujesz partycję. Lub skopiować 1:1 dysk 250GB na 500GB. Niestety po migracji przyspieszenia takiego jak w przypadku macierzy już nie będzie na dysku 500GB. Jak skopiujesz partycję sprawdź czy system odpala tylko z 500GB dysku, bo nie zawsze migracja z macierzy się udaję. Co do twoich problemów z grafiką. Podejrzany jest również zasilacz. Twój co prawda spełnia minimalne wymagania grafiki(500W) ale skoro grafika się wysypuje to sprawdziłbym zasilacz z mocniejszą linią 12V. Już kiedyś podobny problem miałem z grafiką 7870 i zmiana zasilacza na mocniejszy pomogła.   

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to myślę, że jest ok, bo po pierwsze zasilał już bardziej prądożerne karty (GTX 280), a po drugie gdy testowałem kartę na innej platformie (ale z tym samym zasilaczem) wszystko było ok.


Acronis True Image(Bootowalna płyta albo program pod Windows) powinien pomóc w przenoszeniu partycji. Po prostu kopiujesz partycję z dysku 250GB(RAID 0 traktowany jest jak jeden dysk) na 500GB. Możesz wcześniej utworzyć sobie partycje o takiej wielkości jakiej chcesz na dysku 500GB a potem kopiujesz partycję. Lub skopiować 1:1 dysk 250GB na 500GB. Niestety po migracji przyspieszenia takiego jak w przypadku macierzy już nie będzie na dysku 500GB. Jak skopiujesz partycję sprawdź czy system odpala tylko z 500GB dysku, bo nie zawsze migracja z macierzy się udaję. Co do twoich problemów z grafiką. Podejrzany jest również zasilacz. Twój co prawda spełnia minimalne wymagania grafiki(500W) ale skoro grafika się wysypuje to sprawdziłbym zasilacz z mocniejszą linią 12V. Już kiedyś podobny problem miałem z grafiką 7870 i zmiana zasilacza na mocniejszy pomogła.   

 

Zainstalowałem ten program, ale niestety w wersji próbnej nie można kopiować partycji :( a nie zamierzam bulić za niego 45€. Znasz jeszcze jakieś inne programy?

Edytowane przez luk9400
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...