Skocz do zawartości

Problem z E-MU 0204 usb(oraz możliwe że również E-MU Xmidi 2x2)


Recommended Posts

Witam. Znowu się zwracam o pomoc z pewnym problemem dotyczącym mojego audio na komputerze/laptopie... Brak mi sił na to wszystko już ale jeszcze będę walczył.
A więc tak - posiadam interfejs audio E-MU 0204 USB oraz interfejs midi E-MU Xmidi 2x2.

 

Do interfejsu audio posiadam także słuchawki beyerdynamic dt 770 pro,klawisze korg PA 60, akai mpd 24 no i laptopa i komputer stacjonarny. Na kompie stacjonarnym gdy zainstalowałem kartę, podłączyłem przez usb zaczęły wystepować trzaski/szumy i przerwania dźwięku. Zarówno na starej wieży LG jak i na słuchawkach czy to podczas słuchania youtube, aimpa lub odpalania FL'a lub Abletona. Często jak skacze po folderach albo ładuje sie coś na kompie to w słuchawkach słyszę takie "cykanie" jakby zegarka na rękę... Komp 7 letni szrot wiec stwierdziłem ze to pewnie jego wina(pierw próbowałem patentów z izolowaniem kabli itd - bez skutku). Zainstalowałem kartę i resztę sprzętu na laptopie Samsung ATIV Book 4 z Win 8.1 - karta się zainstalowała, reszta sprzetu też - odpalam kartę na youtube i aimpie to trochę czasami jakimś trzaskiem dało ale ogółem no znośnie. Podłączyłem sprzęt, odpalam Abletona gram sobie chwile na klawiszach, akai i nagle słyszę jak dźwięk robi się taki pełen skwierczeń i takiego cykania. Jak zaczynałem coś grać to okropne zakłócenia (akurat w preferences dałem sterownik ASIO ---> E-MU 0204 USB ASIO i 50 ms latencja) ale o dziwo po 2 minutach przestało skwierczeć i zacząłem dalej grać no i nagle wywaliło mi errora na nowym laptopie (pierwszy mój error na nim !) a jest to error takiej treści: 
""DPC WATCHDOG VIOLATION" 
Wiem zę to coś z sterownikami ale czego ? Na pewno nie AKAI mpd 24 bo to mi działało bez zarzutu. Albo interfejs audio E-MU albo interfejs midi E-MU ale nawet jak nie podpinałem midi to i tak miałem szumy i trzaski. Nie wiem czy spróbować w jakimś innym budynku u kogoś to odpalić bo może mam kiepski prąd/fazę czy co w tych gniazdkach bo mieszkam w ~100 letniej kamienicy więc elektryka pewnie nie zachwyca.. To jest jakaś masakra nie da się normalnie pracować przy dźwięku na starym kompie stacjonarnym zainstalowałem zamiast E-MU zwykły sterownik zintegrowanej karty dźwiękowej VIA HD Audio i co ? I działa ! żadnych szumów na wieży LG ! podpinam z przodu kompa słuchawki beyerdynamic'a do wejścia słuchawkowego i co ?! I pięknie gra bez trzeszczenia ! Czytałem ze E-MU ma zrąbane sterowniki ale co ja teraz z tym mogę zrobić ? I mój laptop i PC nie polubiły się z moją kartą (mam ją już 3-4 lata ale od ponad roku ten problem się bardziej nasilił poza tym miałem spore przerwy w robieniu muzyki). Karta nigdy nie była rzucana, przenoszona itd stoi w jednym miejscu od 3-4 lat na biurku.. Nie wiem co robić bo E-MU ma gdzieś jakikolwiek support, mnóstwo ludzi się skarży... Pierw myślałem ze to wina USB 1.1 na kompie a na interfejsie 2.0 ale na laptopie mam i 2.0 i 3.0 i dalej to samo. Proszę o jakiekolwiek rady Panowie, bo ja mam ochotę wyrzucić to wszystko przez okno. 
Ps.
W komputerze mam stary zasilacz ATX 400 JSP - może to on jest prowodyrem zamieszania aczkolwiek na laptopie nie mam takiego zasilacza i też mi dźwięk wariuje ://
Polecacie mi sprawdzić kartę dźwiękową wraz z słuchawkami/ jakimś innym odsłuchem u kogoś na jego kompie i w jego mieszkaniu ? Nie wierzę że i mój stary komp jest wadliwy i nowy laptop ale instalacja elektryczna - owszem w to bym uwierzył. Proszę was o pomoc bardzo bardzo mocno.. 
Pozdrawiam !
Edytowane przez Cl0ud
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Panowie, ale wykonać wasze zalecenia na laptopie czy komputerze stacjonarnym ? Pozdrawiam !
EDIT:

Zrobiłem to co kazaliście, foobar + ASIO4ALL i dpslatency załączam screena
http://www29.zippyshare.com/v/V00vKzqf/file.html
Jest git ? Bo jak na razie nie usłyszałem jazd okrutnych tylko czasami jakiś trzask
 

 

A tu jak słucham muzy na youtube, czasami trzaśnie i widać skoki latencji
http://www51.zippyshare.com/v/FuvlbMmr/file.html

 

 

Tutaj już na FL'u
http://www52.zippyshare.com/v/x7qZn8pC/file.html

Proszę was bardzo o pomoc bo nie wiem co robić, jak na razie niby nie jest źle ale wiecie jak to jest... Dobre złego początki :/

No i znowu... Blue Screen na kompie "DRIVER_IEQR_IS_NOT_LESS_EQUAL" czy coś takiego...
 

A tu szczegółowy opis błędu wygenerowany przez Win 7:

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: d1
  BCP1: FFFFFA00028246F4
  BCP2: 0000000000000002
  BCP3: 0000000000000008
  BCP4: FFFFFA00028246F4
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\041815-41531-01.dmp
 
Jedyne podpięte pod PC urządzenia to interfejs audio E-MU 0204 USB oraz akai mpd 24.. A gdy przewijam przeglądarkę np fejsa czy cos to takie cykanie mam w słuchawkach mimo iż mam wyłączone dźwięki systemowe.
Edytowane przez Cl0ud
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...