Skocz do zawartości

PC za 4,500zł do gier, a może PS4?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sadek.0,

Recommended Posts

Witam mam dylemat jakie podzespoły wybrać tam widziałem kolega obok w temacie złożył komputer za 4300zł no ale nie wiem czy wszystko chce takie samo. Mój komputer w okolicach 4500zł, chciałbym żeby był maksymalnie wydajny i mógł pociągnąć gry w FHD dłuuugi okres. Mam zatem kilka pytań, pozwolę sobie wypunktować, by łatwiej było na je odpowiedzieć:

1. Czy komputer za 4,5k z gtx970 pozwoli mi na granie w wysokiej jakości (ultra) przez długi okres 2 lat?

2. Czy za 3-4 lata jeśli komputer nie będzie sobie radził , mimo wszystko będzie można na nim grać w nowe gry jedynie z opcją obniżenia grafiki (wówczas obniżona grafika nadal będzie lepsza niż na ps4?).

3. Czy cena takiego komputera za 2 lata będzie wynosiła ok. 2000zł?

4. Czy taki PC jest lepszym rozwiązaniem jeśli chcę grać na TV 42 cale?

5. Który sklep cenowo spisuje się najlepiej? Morele,net? Czy szukać w mieście na własną rękę? Nie mam nikogo kto by mi go złożyl a w mieście pewnie policzą więcej.

6. Czy taki PC zagwarantuje mi znacznie lepszą podkreślam ZNACZNIE lepszą grafikę niż PS4? Oraz płynność? Czy nawet za 2 lata ten PC nadal będzie generował lepszą grafikę niż PS4?


Dziękuję z góry za odpowiedzi. Mam dylemat, chcę kupić dobry sprzęt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za ta kwote kup sobie 2 razy PS4 i bedziesz miazdzyl kazdego pecetowca plynnoscia obrazu oraz jakoscia grafiki. Za 2 lata kiedy twoj pecet bedzie sluzyl jedynie jako minipiekarnik to konsole beda latem dawac powiew swiezego i orzezwiajacego chlodu. Pomysl o Cinematic Experience oraz Smooth Silky Framerate na konsolach nowej generacji. Kieruj sie w wyborze platformy jednym zdaniem: 4 The Players.

 

Bełkot pełen niekompetencji. //sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

poczekaj trochę na premierę nowych radeonów bo mogą na pieszać

1 tak spokojnie ale GTX 970 nie jest dobrą kartą cewki piszczą i ma problemy z całkowitą alokacją pamięci ma max 3,5 gb 

2 tak będzie sobie radził grafika nadal będzie lepsza niż na konsoli 

3 tego się nie da ocenić to zależy od wielu czynników

4 nie ma różnicy ale możesz odczuć efekt input lag 

5 to zależy kurs dolara skoczył więc ceny wariują ja polecam techplanet.pl zawsze tam szukam i składam komputery 

6 tak taki komputer zagwarantuje ci o wiele lepszą grafikę i 60 fps w każdej grze a jak wiemy konsole mają tylko 30 ze spadkami

a za 2 lata także nie wiemy co będzie z grami na konsole może programiści w końcu wezmą się do roboty 


Za ta kwote kup sobie 2 razy PS4 i bedziesz miazdzyl kazdego pecetowca plynnoscia obrazu oraz jakoscia grafiki. Za 2 lata kiedy twoj pecet bedzie sluzyl jedynie jako minipiekarnik to konsole beda latem dawac powiew swiezego i orzezwiajacego chlodu. Pomysl o Cinematic Expirience oraz Smooth Silky Framerate na konsolach nowej generacji. Kieruj sie w wyborze platformy jednym zdaniem: 4 This Players.

dobre żarty płynność na konsoli porządne gry w 60 fps-ach na konsole można policzyć na jednej ręce i jeszcze te spadki grafika jest beznadziejna niskie rozdzielczości tekstur bez AA

nawet litle big planet jest w 30 klatkach a co dziwne bez dropów do 20 fps-ów

Link to post
Share on other sites

tobexor

A powiedz  ty mi, czemu ten koleś tak napisał :D Miałem takie bicie w głowie odnosnie wyboru ps4 vs pc ze ten kolo zaburza moja decyzje :D

Chyba zbiore sie na odwage i wezme PC, licze sie z tym ze karte wymienie za 2 lata a tak to polece na nim ostro? :D Bo jesli grafa tak na prawde podczas grania itd ruchu nie bedzie duzo lepsza tylko jakies tam drobnostki to troche lipa :(

Ale te klatki mowisz na prawde czuć jak skacza? W sensie, na PC przyjemniej sie gra?

Link to post
Share on other sites

1. Na Ultra to pewnie za miesiąc już nie uciągnie - ale to wina gier i ich optymalizacji, oraz ustawień graficznych mających na celu zarzynać GPU/CPU, tego nie przeskoczysz. Natomiast na wysokich, czy tam "ładnych dla Twojego oka" owszem. 

 

2. Na horyzoncie jest DX12, gry oparte na nim, będą mogły nie działać na kartach graficznych które tego standardu nie obsługują, jest to jedyna rzecz która może doprowadzić do sytuacji o którą pytasz. Natomiast inna para kaloszy to to, że aktualne karty mają go wspierać, nawet jeśli "częściowo". Do czasu aż stanie się to problemem, pewnie i tak wymienisz na nowszy model.

3. Zależy od kursu franka ;)

4. Jak telewizor ma dobre parametry do grania (czas reakcji), to nie ma problemu. Sam mam 48" LCD podpięty do PC i grywam w różne głupotki z wielką frajdą.

5. Najlepiej cenowo to wypada mieszanka sklepów internetowych, często nawet wliczając mnogie koszty wysyłki wychodzi najtaniej. Morele mają zazwyczaj dobre ceny, zerknij jeszcze na Salurion czy inne polecane w forumowych tematach. Składać najlepiej samemu, to nie jest trudne (klocki lego dla dorosłych), a nikt tak nie zadba o Twój (drogi!) sprzęt jak Ty sam.

6. Zapewni lepszą grafikę. Generalnie na dużym TV siedząc w jakiejś odległości, często na jedno wyjdzie, ale graficznie PC bije konsole na głowę. Płynnością również, zważywszy że na PC mamy powszechny dostęp do 60FPS, a w większości przypadków i 120FPS (wymaga odpowiedniego monitora). Konsola natomiast ma tę zaletę, że łatwiej kodować pod nią gry, stąd płynność jest przeważnie wystarczająca, nawet przy tych lichych 30FPS (tutaj dużo do powiedzenia ma też kontroler, na padzie to inaczej wygląda niż na myszy, z racji dynamiki ruchu). Ogólnie temat rzeka, ale można to skrócić do jednego podsumowania, dla graczy kanapowców którzy chcą się nie przejmować niczym tylko chwycić pada i grać, konsola jest dobrym wyborem, natomiast dla kogoś z ambicją na ultra-granie, większą płynność, lepszą grafikę, kosztem wymiany sprzętu co kilka lat, no to wiadomo, PC. W przypadku ceny warto pamiętać o różnicy w cenie gier na PS4/PC.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/PLKzb9/

Zestaw wyszedł 170zł więcej, a to tylko dlatego, że brak w morele Plextora M6S 60zł tańszy i płyty głównej MSI Z97 G43 110zł tańsza.

Zestaw jest naprawdę na dobrej klasy podzespołach masz w nim możliwość podkręcenia procesora, 8GN szybkiej pamięci, wydajną kartę graficzną GTX 970 z półpasywnym systemem chłodzenia pozwoli CI długo pograć na wysokich detalach w FHD, wydajne chłodzenie na procesor, dysk 1TB na dane i programy, SSD 120GB na system i gry, częściowo wyciszoną obudowę, a także modularny zasilacz o wysokiej sprawności z zapasem mocy. Taka konfiguracja wystarczy na długo i spisze się bez porównania lepiej niż PS4.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzieki, nadal mam watpliwosci czy mi jakas gra z 2016 pojdzie w ogole :/ Czy tylko na FHD pojdzie czy na medium lol

No ten DX12 mam nadzieje ze nie wyjdzie predko :D

A pytanie - czy nie lepiej wziac i7 ? Jest tam 300zl drozszy a wolalbym juz chyba w procek dac porzadny zeby za 2 lata wymienic TYLKO karte graf...

Link to post
Share on other sites

za ile tego procka trzeba bedzie wymienic ? :D

Mam mega watpliwosci co do pc czy po prostu 2 lata mi pociagnie na full :( potem troche zjade z grafika ale boje sie ze bedzie cielo zaraz cos :/

nawet nie mowie o 4k... cos tam poprobuje na 4k, ale raczej licze na fullhd max detale itd no i zeby to 2 lata dalo rade :/ a jak myslicie?

po 2 pytanie wazne, a nie moge znalezc odp. - czy gtx970 jako ze odtwarza 4k , moze odtworzy film w 4k? oraz czy do grania w 4k jak i ogladania 4k trzeba miec tv 4k? moze zabrzmiec glupie pytanie ale ktos mi mowil ze tv przy tej karcie ma mniejsze znaczenie jesli o te 4k chodzi, wiec powtorze pytanie czy odtworze na full hd tv film w 4k dzieki tej karcie graficznej?

Edytowane przez kosiorwks
Link to post
Share on other sites

tobexor

 

A powiedz  ty mi, czemu ten koleś tak napisał :D Miałem takie bicie w głowie odnosnie wyboru ps4 vs pc ze ten kolo zaburza moja decyzje :D

 

Chyba zbiore sie na odwage i wezme PC, licze sie z tym ze karte wymienie za 2 lata a tak to polece na nim ostro? :D Bo jesli grafa tak na prawde podczas grania itd ruchu nie bedzie duzo lepsza tylko jakies tam drobnostki to troche lipa :(

 

Ale te klatki mowisz na prawde czuć jak skacza? W sensie, na PC przyjemniej sie gra?

jeśli skaczą ci klatki np między 40 a 60 to staw sobie blokadę na 45 i w ogóle nie odczujesz takich spadków a na konli

1 nie możesz blokować dlatego więc spadki będą o wiele bardzie odczuwalne 

2 są słabe i mają problem z utrzymaniem tych minimalnych płynnych 30 fps-ów 

3 sterowanie padem może nie być dla wszystkich wygodne (ja nienawidzę grać na padach są nie wygodne i głupio się steruje grzybami)

4 jest bardzo bardzo mało gier w 60 fps a i tak mają problem z ich ustabilizowaniem 

także konsola jest pod pewnymi względami gorsza i lepsza na komputerze możesz sobie ustawiać fps'y proporcjonalnie do wydajności sprzętu 

http://www.morele.net/inventory/info/PLKzb9/

Zestaw wyszedł 170zł więcej, a to tylko dlatego, że brak w morele Plextora M6S 60zł tańszy i płyty głównej MSI Z97 G43 110zł tańsza.

Zestaw jest naprawdę na dobrej klasy podzespołach masz w nim możliwość podkręcenia procesora, 8GN szybkiej pamięci, wydajną kartę graficzną GTX 970 z półpasywnym systemem chłodzenia pozwoli CI długo pograć na wysokich detalach w FHD, wydajne chłodzenie na procesor, dysk 1TB na dane i programy, SSD 120GB na system i gry, częściowo wyciszoną obudowę, a także modularny zasilacz o wysokiej sprawności z zapasem mocy. Taka konfiguracja wystarczy na długo i spisze się bez porównania lepiej niż PS4.

bardzo dobry zestaw  

Dzieki, nadal mam watpliwosci czy mi jakas gra z 2016 pojdzie w ogole :/ Czy tylko na FHD pojdzie czy na medium lol

 

No ten DX12 mam nadzieje ze nie wyjdzie predko :D

 

A pytanie - czy nie lepiej wziac i7 ? Jest tam 300zl drozszy a wolalbym juz chyba w procek dac porzadny zeby za 2 lata wymienic TYLKO karte graf...

procesor możesz nie wymieniać przez wiele długich lat i5 4690k do 4,5 ghz dogania o wiele droższego i7 4790K już bardziej by się opłacało dać do ssd 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Za ta kwote kup sobie 2 razy PS4 i bedziesz miazdzyl kazdego pecetowca plynnoscia obrazu oraz jakoscia grafiki. Za 2 lata kiedy twoj pecet bedzie sluzyl jedynie jako minipiekarnik to konsole beda latem dawac powiew swiezego i orzezwiajacego chlodu. Pomysl o Cinematic Experience oraz Smooth Silky Framerate na konsolach nowej generacji. Kieruj sie w wyborze platformy jednym zdaniem: 4 The Players.

 

Bełkot pełen niekompetencji. //sv

 

To jest moje zdanie i chyba po to jest forum aby je wyrazic. Nie roizumiem gdzie tu belkot ? Prosze o sprostowanie tego ostrzezenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

eszcze takie pytanko czy ten komputer bedize w miare cichy?

Będzie ze względu, że masz w nim kartę graficzną z półpasywnym systemem chłodzenia, do tego przyzwoity cooler na CPU, porządny zasilacz o wysokiej sprawności potwierdzonej certyfikatem gold no i wszystko w częściowo wyciszonej obudowie,która ma dwustopniową regulację prędkości wentylatorów, SSD jest bezgłośny:).

Jeśli chcesz to pakujesz jeszcze lepszą w pełni wyciszoną obudowę, kwestia funduszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

za ile tego procka trzeba bedzie wymienic ? :D

 

Mam mega watpliwosci co do pc czy po prostu 2 lata mi pociagnie na full :( potem troche zjade z grafika ale boje sie ze bedzie cielo zaraz cos :/

 

nawet nie mowie o 4k... cos tam poprobuje na 4k, ale raczej licze na fullhd max detale itd no i zeby to 2 lata dalo rade :/ a jak myslicie?

 

po 2 pytanie wazne, a nie moge znalezc odp. - czy gtx970 jako ze odtwarza 4k , moze odtworzy film w 4k? oraz czy do grania w 4k jak i ogladania 4k trzeba miec tv 4k? moze zabrzmiec glupie pytanie ale ktos mi mowil ze tv przy tej karcie ma mniejsze znaczenie jesli o te 4k chodzi, wiec powtorze pytanie czy odtworze na full hd tv film w 4k dzieki tej karcie graficznej?

tego procka podkręconego do 4,5 możesz wymieniać za jakieś 3-4 lata ale to zależy od programistów gier czy chce im się robić optymalizacje 

jak na razie do 4k tylko 290x lub gtx 980 (oczywiście 970 tez sie nada ale będą mocne spadki ze względu na szynę) gtx'y słabo się spisują w 2/4k bo mają wąską szyna danych i wysoka rozdzielczość je dusi 

karta obsługuje 4k żeby odtwarzać 4k np yt i jakiś filmów to nie trzeba mieć tv 4k musisz mieć tylko jeśli chcesz grać lub jak pracujesz w renderingu 3d itp 

 na każdej karcie która obsługuje 4k będziesz mógł oglądać film w 4k ale nie zobaczysz różnicy w jakiś jedyną różnicą będzie rozmiar filmu 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...