Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy dla gracza do 2600zł


Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań odnośnie mojego nowego komputera (jeszcze niezakupionego) który, początkowo miał być w cenie 3000zł ale niestety mój budżet musi się zmieścić w 2500- 2600zł

oto pytania:
1. Czy płyta główna nie jest za dość przesadzona jak na resztę parametrów (((MSI 970 Gaming)))? Wiem że dobrą płytę można już kupić od 230zł ale ta mi się szczególnie podoba tym bardziej że od dawna chciałem sobie taką sprawić :D

2. Zasilanie. Wybrałem zasilacz Corsaira 500w 80+bronze ale zdaje mi się że może mieć za mało mocy jak na resztę podzespołów. Jeśli znacie jakiś lepszy mniej więcej 600w ale żeby nie był 2 razy droższy to proszę o doradzenie.

3. Karta graficzna. Tu mam największy problem bo (jak na razie) wybrałem MSI G-force 750 ti 2gb Gaming i czy ta karta będzie dość wydajna w stosunku do ceny ?
(wcześniej MSI Radeon R9 280 3gb ) 

 

reszta podzespołów:

procesor- AMD FX 8350 8x4GHz   *657zł
karta graficzna- MSI G-force 750ti 2GB bez OC  *569zł
płyta główna- MSI 970 Gaming  *368zł
pamięć RAM- HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz Savage  *329zł
chłodzenie procesora- SilentiumPC Fera pro HE1224  *96zł
nagrywarka- ASUS jakaś tam za 6 dyszek 
obudowa- In Win 703   *239zł
zasilacz- Corsair CX series 500w ATX 80+ bronze 

łącznie: 2557zł 

dysku twardego nie wliczam w cen ponieważ posiadam całkiem dobry.

Czy da się coś zmienić, przekombinować tak aby cała jednostka była wydajniejsza. zmianie może uledz wszystko jednak zależy mi na płycie głównej, karcie graficznej z MSI najlepiej z Seri Gaming.

Proszę o szybką odpowiedź :D 

Link to post
Share on other sites

Nie oszukujmy się, zestaw bez rąk i nóg.

 

Wypełnij 

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
  •  
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Do gier i grafiki
  • Maksymalna kwota :2600
  • Których części potrzebuję : wszystkie wyżej wymienione  
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: LG flatron wide 1440 x 900
  • Specjalne wymagania : chciałbym żeby płyta gł. i karta były z  MSI seri gaming. Nic więcej. Oczywiście jeżeli będzie to aż, tak nieopłacalne to trzeba będzie zamienić. 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : jedynie nowy dysk twardy a reszta to 10 letni syf 
  • Własna propozycja zestawu :wyżej podana 
  • Inne : Ogólnie zależy mi na dobrym PC do gier oraz grafiki ponieważ lubię się bawić w programach typu Blender.

    i odrazu mówię że po raz pierwszy dobierałem podzespoły do komputera. co nieco tam wiem ale jeśli chodzi o najlepszy dobór podzespołów to wole to pozostawić komuś kto naprawdę się na tym zna 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...