Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Szukam nowej obudowy do mojego PC (specyfikacja w sygnaturce)

 

chłodzenie procka to Scythe Mugen 4 PCGH Edition

 

http://www.scythe-eu.com/no_cache/en/pressrelease/product/scythe-stellt-mugen-4-als-pc-games-hardware-edition-vor.html

 

ta obudowa mnie kusiła CM Centurion 6 ale z braku filtrów przeciw kurzowych chyba odpada..

 

http://www.pixmania.ie/pc-tower-case/cooler-master-centurion-6-rc-610-skn1-pc-case/21149315-a.html

 

więc mniej więcej pozostają te dwie obudowy:

 

Fractal Design Arc Midi R2 i Corsair carbide series 500r

 

chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat tych obudów..

 

Oraz czy te wyciszone obudowy dobrze sprawują się z chłodzeniem powietrzem??

 

 

FRACTAL DESIGN Define R4

COOLER MASTER Silencio 550

 

no chyba że ktoś ma do polecenia inną obudowę..

Edytowane przez jacek_jk
Link to post
Share on other sites

Ja jakieś 4 miesiące temu zdecydowałem się na Corsair 750 D.Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy.Prawie w ogóle nie dostaje się do niej kurz (filtry).Ma prostą nieskomplikowaną i pozbawioną zbędnych (dla mnie) bajerów budowę.Przez swoją wielkość pozwala swobodnie prowadzić jakieś prace modernizacyjne.Polecam...

Jeszcze jedno.6 miejsc na wentylatory dale możliwość świetnej wentylacji.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

a jak przedni panel? są dwa wiatraki ale są przysłonięte.. przepływ powietrza jest ok czy nie..

 

56 cm wysokość, chyba troszkę za wysoka dla mnie, ale przemyślę propozycję..


Budżet?

 

100 - 110 euro, nie mieszkam w Polsce więc polskie ceny i sklepy odpadają..


PS. te wszystkie obudowy co wymieniłem mieszczą się w budżecie..

Link to post
Share on other sites

Przednia klapa jest uchylana i tam oczywiście też jest filtr.Ja nie uchylam. Wentylatory ciągną powietrze przez szpary (niewidoczne).Przy uchylonym przodzie temperatura wewnątrz spada ok 1 stopień więc myślę,że to nie stwarza problemu...

Link to post
Share on other sites

Przednia klapa jest uchylana i tam oczywiście też jest filtr.Ja nie uchylam. Wentylatory ciągną powietrze przez szpary (niewidoczne).Przy uchylonym przodzie temperatura wewnątrz spada ok 1 stopień więc myślę,że to nie stwarza problemu...

 

a jaką masz temperaturę w środku?? oraz procka i grafiki..

Link to post
Share on other sites

Define R4 będzie dobrym wyborem - solidny, funkcjonalny, a wyciszenie nie odbija się tak bardzo na wentylacji jak w CM Silencio (+ możliwość montażu do siedmiu wentylatorów). Warto zastanowić się również nad NZXT H440. Trzeba jednak pamiętać, że nie posiada on zatok 5.25, więc zapomnij wtedy o wewnętrznym napędzie optycznym.

Link to post
Share on other sites

Define R4 będzie dobrym wyborem - solidny, funkcjonalny, a wyciszenie nie odbija się tak bardzo na wentylacji jak w CM Silencio (+ możliwość montażu do siedmiu wentylatorów). Warto zastanowić się również nad NZXT H440. Trzeba jednak pamiętać, że nie posiada on zatok 5.25, więc zapomnij wtedy o wewnętrznym napędzie optycznym.

 

 

Defire R4 dobry będzie miała przepływ powietrza?? zastanawia mnie ten przedni panel, i ta centymetrowa szczelina na powietrze czy to wydajne będzie..

 

obecnie mam starą ale dobrze przewiewną obudowę Sharkoon Rebel 9 (wentylator przód 120 mm i tył 120 mm). i temperatura procka jest ok 28 w normalnym czasie pracy..

Edytowane przez jacek_jk
Link to post
Share on other sites

Wentylatory wciągające - front 1x140mm Fractal stockowy (  koszyk na dyski wyrzucony), , doł  obudowy- 1x 120mm Akasa Apache

Wentylatory wyciągające - top - 2x140mm Antec Two Cool ustawiony na 800obr, tył obudowy 1x140 mm Fractal stockowy,

 

W spoczynku najchłodniejszy jest CPU i SSD po 27st dalej GPU 30st HDD 33st temperatura otoczenia 22st wentylatoru ustawione Antec 800obr. Fractale na 7V przez przedni Panel, Akasa podłączona do płyty na 4pin bo ona jest PWM

 

pod obciążeniem w WOT po godzinie  GPU: 66st CPU: 27,5 ( lol ) HDD: 34st SSD: 29st ( instalka WOTa na SSD )

 

Jeśli dodam coś na bok temperatura grafiki powinna spaść z 66st do ok 60st

 

planuje dokupić jeszcze na przód 1x140mm Antec Two Cool.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

czyli jest dobry przepływ powietrza, miałem obawy co do tego czy jest wystarczająca do chłodzenia powietrzem..

 

a jak by Fractal Design Define R4 porównał z NZXT h630, Fractal Design Arc Midi R2 i Corsair carbide series 500r

 

to która będzie najlepszym wyborem? chodzi mi o chłodzenie w tym pytaniu..

Link to post
Share on other sites

Pod względem fabrycznej wentylacji najlepszy będzie 500R (śmigło od śmigłowca na bocznym panelu). 

 

a NZXT H630 na przednim panelu 2 x 200 mm (1 w zestawie) na górze 2 x 200 mm z tyłu 1 x 140 mm

 

http://oclab.pl/artykuly/obudowy/premierowa-recenzja-obudowy-ultra-tower-nzxt-h630/

 

trudna decyzja, fajne te obudowy R4 czy H630 ale przyzwyczajony jestem do obudowy mniej więcej typu 500R..

 

nie wiem co będzie najlepszym wyborem..

 

PS. a co, Arc Midi R2 odpada?

Link to post
Share on other sites
 

troszkę sceptyczny jestem, ma ktoś owe obudowy i może podzielić się opiniami na ich temat?? temperatura itd

Obecnie mam Define XL R2 i nie mam prawa narzekać na temperatury więc nie bądź taki sceptyczny :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Obecnie mam Define XL R2 i nie mam prawa narzekać na temperatury więc nie bądź taki sceptyczny :)

 

 

no, może masz rację.. ale jakoś te wyciszone obudowy z tym przednim panelem tak na mnie działają..

 

waham się między:

 

Corsair Obsidian Series 450D w moim typie (ale czekam na opinie) oraz polecaną przez was  Fractal R4 oraz moja inna propozycja NzXT H630..

Link to post
Share on other sites

No, to już kwestia tego który design bardziej Cui odpowiada :)

 

odpowiada mi bardzo Corsair Obsidian Series 450D, ma idealne rozwiązanie dla mnie.. 2 SSD w z tyłu oraz 3 HDD  w  środku bez montaży dodatkowego miejsca na dyski..

 

Ale opinii na temat tej obudowy szukam, może ktoś posiada ją.. no chyba że ktoś zna lepszą obudowę podobnego typu..

 

tak samo się zastanawiałem nad  Corsair Carbide Air 540, ale się zawiodłem bo można zamontować 4 SSD i tylko 2 zwykłe 3,5" HDD.

Link to post
Share on other sites

Ja jakieś 4 miesiące temu zdecydowałem się na Corsair 750 D.Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy.Prawie w ogóle nie dostaje się do niej kurz (filtry).Ma prostą nieskomplikowaną i pozbawioną zbędnych (dla mnie) bajerów budowę.Przez swoją wielkość pozwala swobodnie prowadzić jakieś prace modernizacyjne.Polecam...

Jeszcze jedno.6 miejsc na wentylatory dale możliwość świetnej wentylacji.

 

Ja wziołem R500 corsarza i rowniez jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites
a co, Arc Midi R2 odpada?

Ta obudowa nie wyciszana jak masz na biurku na wysokosci głowy  lepiej dopłać do r4 .W r2 masz lepsze wentylatory i filtry z tego co wiem .

Sama odudowa dość solidna i przede wszystkim przemyślana nie wiele da sie tam poprawić.

Wentylatory fractala nie wpadają w wibracje , dosć mocno wieją ale do cichych nie należa

 

http://images65.fotosik.pl/902/1873b2509cfcc0aagen.jpg

Edytowane przez HAL900
Link to post
Share on other sites

Ja wziołem R500 corsarza i rowniez jestem bardzo zadowolony.

 

a jak z tym wiatrakiem na boku, jest głośny?? wpada w wibrację jak chodzi??

 

Ta obudowa nie wyciszana jak masz na biurku na wysokosci głowy  lepiej dopłać do r4 .W r2 masz lepsze wentylatory i filtry z tego co wiem .

Sama odudowa dość solidna i przede wszystkim przemyślana nie wiele da sie tam poprawić.

Wentylatory fractala nie wpadają w wibracje , dosć mocno wieją ale do cichych nie należa

 

 

nie będę miał na biurku obudowy, i też aż tak mi nie zależy nie beztroskiej ciszy.. ważniejsza jest dla mnie temperatura i przewiewna obudowa.. zawsze można kupić lepsze wiatraki które też będą cichsze ..

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/1/?q=Lian%20Li%20PC

Zorientuj sie również w tych obudowach .Nie wiem jak z filtrami i wentylatorami ale z zewnatrz bajka .Jak bym kupował 2 raz na pewno bym po przegladał testy kilku z nich .Co myśle że gorsze od fractali to zarządzanie okablowaniem

 

Nie chodzi mi że te obudowy są złe, kilka osób mówi że są najlepsze.. nie wiem tego, nie miałem nigdy styczności z tymi obudowami..

 

nie chodzi mi o wygląd z zewnątrzny, bo jak tak to bym brał NzXT H630 czy Fractal R4..

 

bardziej cenię funkcjonalność, dla mnie liczy sie:

 

2 x 5,25 " na napęd i kontroler obrotów, 3 x 3,5" HDD oraz 2 x 2,5" SSD - jeśli obudowa ma więcej tego to tylko zajmuje miejsce ..

 

lepiej mieć dobry przepływ powietrza jak jest w 450D..

 

brałem też pod uwagę AIR 540 ale tam są tylko dwa miejsca na 3,5" HDD..

Edytowane przez jacek_jk
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...