Skocz do zawartości

Tani mikrofon do rozmów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kme10,

Recommended Posts

 

Budżet: Do 50zł

Czego potrzebujesz? Mikrofonu

Przeznaczenie:Rozmowy ze znajomymi na teamspeaku.

Źródło: Realtek® ALC887

Oczekiwania:Chciałbym normalnie porozmawiać ze znajomymi na teamspeaku czyli, żeby nikt nie zastanawiał się co mówię :D

Inne:Co myślicie o MT391? Znajdzie się coś oprócz mikrofonu zalmana?

Link to post
Share on other sites

Kiedyś za grosze kupiłem uszkodzony bezprzewodowy mikrofon Azusa. Używam samego mikrofonu podłączonego do PC. Porównywałem masę sprzętu, wydłubywałem wkładki z telefonów IP, starych laptopów,  analizowałem widmo w Audacity. Powiem ci, że mój egzemplarz ładnie nagrywa. Mam też jakiś noname USB  za około 100 zł i ten gra wyraźnie gorzej niż Azusa. Na Trusta szkoda kasy. Za 1,5 zł możesz w sklepie elektronicznym kupić wkładkę, przylutować do kabelka z jackiem 3,5 mm i jakość pewnie będzie taka sama Jak Trusta czy Zalmana. Azusy gęsie szyje są do kupienia od 70 zł. Mają złącze XLR. Trzeba się upewnić czy będą działąły z PC, czy trzeba do nich zasilacz Phantom. Tego nie wiem.  Ale gdybym miał znów kupić jakiś mikrofon do kilkudziesięciu zł to bym się znowu poważnie pochylił nad tą marką.

Link to post
Share on other sites

Heh czyli nie ma mikrofonów, które są tanie i dobrze zbierają? :D

Mój znajomy akurat ma jakąś chińską kamerkę i mikrofon z niej ma bardzo dobry, więc może zaryzykuje i kupie jakąś kamerkę? Próbowałem podgłośnić i odszumić zalmana w programie reaper no, ale było tylko gorzej ;#

Edytowane przez kme10
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czego ty oczekujesz.

Jak dla mnie to ten MT391 jest świetny.

Problemem tanich mikrofonów i ich złych opinii jest to, że ludzie podpinają je do zintegrowanych dźwiękówek, nie zdając sobie sprawy jak bardzo nawet tania karta potrafi zmienić jakość dźwięku. Tym samym oczekują cudów od tanich mikrofonów podpiętych do słabych Realtek'ów.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No faktycznie nie ma żadnego testu.Ciekawi mnie ten tracer team jest głośniejszy i ma redukcje szumółw.Wiem jak MT391 brzmi, ale był testowany na asus xonar dg :D Są jeszcze inne testy, ale nikt nie podał na czym je testował.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...