Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Rzut oka na gamingowe produkty marek OZONE Gaming Gear i Gamdias

Rzut oka na gamingowe produkty marek OZONE Gaming Gear i Gamdias
Kontynuując temat sprzętu dla graczy, postanowiłem sprawdzić zestaw (klawiatura + myszka) marki Gamdias kuszący swoją przystępną ceną. Wśród zaprezentowanych produktów znalazła się także podkładka tego producenta, która może posłużyć jako dopełnienie tego zestawu.

W roli konkurencji, a tym samym i odniesienia, znalazła się myszka marki OZONE Gaming Gear. Dokładniej jeden z najnowszych produktów w ofercie, czyli model Argon, którego cena jest podobna jak dla zestawu myszka + klawiatura marki Gamdias.

Załączona grafika


Czy warto rozważyć zakup któregokolwiek z tych produktów? Jakie są ich mocne i słabe strony? Na te oraz wiele więcej pytań postaram się odpowiedzieć w tej recenzji.

Załączona grafika


Serdecznie zapraszam do zapoznania się z produktami marek OZONE Gaming Gear oraz Gamdias.

Ozone Gaming Gear Argon

Myszka marki Ozone to bardzo dobrze wykonany produkt z odpowiedniej jakości materiałów.

Załączona grafika


Całość zapakowana jest w ciekawym, kartonowym pudełku.

Załączona grafika


Zawartość opakowania jest wystarczająca. W skład wyposażenia wchodzi m.in. etui z ciężarkami pozwalającymi na zmianę wagi Argona.

Załączona grafika


Ozone Argon posiada symetryczną budowę. Na jej grzbiecie umieszczono podświetlane (z palety RGB) logo producenta.

Załączona grafika


Korzystanie z przycisków głównych jest bardzo przyjemne i precyzyjne. Producent zastosował dobrej jakości przyciski główne. Niestety rolka jest raczej przeciętna, ale działa tak jak powinna.

Załączona grafika


Poza logo podświetlane są także paski z tyłu, co daje całkiem przyjemny efekt.

Załączona grafika


Łącznie do dyspozycji użytkownika jest 9 przycisków, które możemy dowolnie programować za pomocą całkiem przejrzystego oprogramowania.

Załączona grafika


Sam sensor pomimo tego, że jest to znany ADNS 9800 to w porównaniu z innymi produktami korzystającymi z niego (np. Corsair Gaming M65 RGB), można odczuć, że coś jest nie tak.

Załączona grafika


Testy wykazywały to tylko czasami – było to stosunkowo losowe. Czasami były zbliżone do tych z innych produktów, a czasami testy wypadały gorzej. Chodzi tutaj przede wszystkim o odwzorowanie ruchów. Podczas normalnego użytkowania objawiało się to (sporadycznie), dziwnym odwzorowaniem ruchów wskaźnika.

Załączona grafika


Mimo to produkt sprawia bardzo dobre wrażenia i korzysta się z niego przyjemnie – chociaż kilka razy zdarzyło mu się zachować dziwnie i nie oczekiwanie.

Gamdias Ares Essential Combo

Załączona grafika


Zestaw myszka (OUREA) + klawiatura marki Gamdias to raczej budżetowe rozwiązanie patrząc na jego cenę. W ofercie tego producenta bez problemu można znaleźć same myszki, których cena będzie wyższa.

Załączona grafika


Całość zapakowana jest bardzo ciekawie. Na opakowaniu umieszczono najważniejsze cechy klawiatury jak i myszki.

Załączona grafika


Oba produkty pozwalają na pewną personalizację podświetlenia. W przypadku klawiatury możemy wybrać jeden z trzech kolorów oraz intensywność podświetlania (tutaj aż 4 do wyboru). W przypadku myszki mamy większe pole do popisu – teoretycznie cała paleta RGB, czyli tak jak w topowych produktach.

Załączona grafika


Myszka posiada system pozwalający na dostosowanie wagi – 4 ciężarki po 5 g.

Załączona grafika


OUREA wyposażona jest w sensor optyczny oferujący rozdzielczość 2500 DPI.

Załączona grafika


Budowa myszki jest symetryczna, a oprogramowanie pozwala na dostosowanie przycisków, dzięki czemu osoby leworęczne nie powinny z tym produktem mieć problemów.

Załączona grafika


Z całego zestawu OUREA wypada najlepiej. Mimo to, widać po niej, że jest to produkt tańszy. Szczególnie zdradza to rolka oraz klik przycisków. Poza tym myszka wygląda i działa w porządku.

Załączona grafika


Klawiatura po wyjęciu z pudełka powoduje mieszane uczucia - widać, że jakość wykonania jest średnia. Podczas korzystania z niej jest już lepiej. Jakość podświetlania jest w porządku.

Załączona grafika


Klik klawiszy wymaga przyzwyczajenia, zwłaszcza dla osób korzystających z klawiatur wyposażony w mechaniczne przełączniki – niestety przesiadka jest bolesna. W porównaniu ze znacznie droższym produktem marki Corsair (K70 RGB), wszystko jest widocznie i odczuwalnie gorsze.

Załączona grafika


Jakość wykonania poza napisami na klawiszach jest dobra, ale jakość użytych materiałów można określić mianem: budżetowe.

Załączona grafika


U spodu znajdują się otwory do poprowadzenia przewodu. Sam produkt według zapewnień producenta posiada 4 otwory pozwalające na odprowadzenie wody podczas przypadkowego zalania wodą, tym samym zapewniona jest pewnego rodzaju wodoodporność.

Załączona grafika


Zestaw dopełni instrukcja wraz z dwoma naklejkami, można rzec standardowymi jak dla tego producenta.

Gamdias NYX Speed

Załączona grafika


Podkładka NYX sprzedawana jest w dwóch wariantach oraz rozmiarach L i M. Jakiś czas temu miałem przyjemność sprawdzić wersję Control w rozmiarze L. Teraz przyszła pora na produkt nastawiony na wykonywanie szybszych ruchów „gryzoniem”, a więc model o gładszej powierzchni.

Załączona grafika


NYX Speed sprzedawana jest tak samo jak wersja Control w rozmiarach M i L, w kartonowym pudełku, wewnątrz którego podkładka jest zwinięta w rulon. Po jej wyjęciu jest ona odrobinę zaokrąglona na brzegach, ale z czasem to znika. Warto ją zwinąć w drugą stronę, aby przyśpieszyć ten proces.

Załączona grafika


Jakość wykonania jest odpowiednia, a sam produkt ozdobiony jest grafiką nawiązującą do logo producenta.

Załączona grafika


Z produktu korzysta się bardzo przyjemnie i podczas mojego krótkiego użytkowania, nie sprawiał wrażenia jakoby cokolwiek miało w niej stanowić słaby punkt.

Podsumowanie i ocena

Finalne sklasyfikowanie produktów jest dosyć trudne. Gdyby nie sporadyczne problemy z sensorem Ozone Argon otrzymałby ode mnie odznaczenie „Super produkt 5/5”, jednak właśnie przez to zostawiam go z oceną „Dobry produkt 4/5”.

Załączona grafika


Jest to produkt, z którego korzysta się bardzo przyjemnie, a problemy ze sporadycznym, nieintuicyjnym zachowaniem powinny zostać naprawione w aktualizacjach sterowników (na co liczę).

Załączona grafika


Poza tym zostaje już tylko kwestia dziwnego potwierdzenia zmiany DPI – poprzez mruganie diody (nijak to oddaje obecny poziom DPI czy cokolwiek) oraz rolki.

Załączona grafika


Przyciski główne, czy sam kształt myszki są bardzo dobre i w tej cenie warto rozważyć ten produkt stąd taka, a nie inna ocena.

Załączona grafika


Jeśli chodzi o zestaw marki Gamdias to trudno mi go polecić wymagającym użytkownikom, gdyż jest to z założenia produkt budżetowy. Mimo to, sama myszka z zestawu spisuje się bardzo dobrze. Kwestia trwałości jest tutaj główną niewiadomą, sama jakość wykonania jest należyta, ale użyte materiały zwłaszcza na klawiaturze są po prostu średnie.

Załączona grafika


Dlatego też produkt pozostawiam bez oceny – cena jest niska (około 220 zł), ale użyte materiały także można określić jako budżetowe. Mimo to, z produktu korzysta się całkiem w porządku – w moim przypadku czas na adaptację był wydłużony ze względów na korzystanie z klawiatur z mechanicznymi przełącznikami od dosyć długiego czasu.

Załączona grafika


Z przedstawionych produktów marki Gamdias z czystym sumieniem mogę polecić podkładkę NYX Speed, której jedynym minusem jest obecna cena. Poza tym jest to produkt warty uwagi i zakupu. Dlatego też pozostawiam go z oceną „Dobry produkt 4/5”.

Ozone Argon

Dołączona grafika

Cena w dniu publikacji: około 240 zł


Gamdias NYX Speed (L)

GMM1500

Dołączona grafika

Cena w dniu publikacji: około 80 zł


Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej recenzji.


Załączona grafika


Kingston HyperX Savage, czyli nowoczesne dyski SSD


Ciekawe, horyzontalne coolery CPU od be quiet! i SilverStone


GALAXY Note 4, czyli topowy phablet marki Samsung


  • 2

* * * * * 1 głosów