Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Blog prawie (gry)walny

Genius G-Shot HD580T - oko kamery wśród urządzeń dotykowych

Genius G-Shot HD580T - oko kamery wśród urządzeń dotykowych miniRecenzja
Zdjęcie
Genius ostatnimi czasy pokazuje użytkownikom, że chce być bardzo uniwersalnym producentem, który będzie cechował się dostosowaniem do wszystkich potrzeb użytkownika. W jego ofercie można w tej chwili znaleźć wiele rodzajów sprzętu nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale także dedykowanego specjalnie dla graczy.
Kolejnym krokiem, jaki stawia ku nam produ...
Czytaj wpis »

Genius Manticore – jad skorpiona, siła lwa

Genius Manticore – jad skorpiona, siła lwa miniRecenzja
Zdjęcie
Genius, tajwański producent różnego rodzaju sprzętu komputerowego, już nieraz zaskakiwał innowacyjnymi pomysłami i nowymi produktami. Ostatnio jednak można zauważyć, że większą uwagę skupia bardziej na produktach przeznaczonych typowo dla graczy. Stąd też pojawiła się seria GX Gaming, która skupia właśnie takie peryferia. W tym roku premierę miał flagowy...
Czytaj wpis »

Mad Catz Cyborg S.T.R.I.K.E 3 – daj się ponieść swoim dłoniom

Mad Catz Cyborg S.T.R.I.K.E 3 – daj się ponieść swoim dłoniom miniRecenzja
Zdjęcie
Mad Catz Cyborg to, jak powszechnie wiadomo, producent zajmujący się produkcją m. in. peryferii dla graczy. Na swoim wyposażeniu ma już taki osprzęt, jak serię myszy R.A.T. (3, 5, 7 i 9), klawiatur (V.5 i V.7), kontroler lotniczego F.L.Y., czy testowane niedawno przeze mnie słuchawki F.R.E.Q. 5. Cała seria ma to do siebie, iż do każdego produktu przypisano jakieś cyber-zwierzę. I tak szczur został uosobieniem popularnych na całym świecie myszek R.A.T, mucha odpowiada za kontroler lotniczy, a nietoperz - za słuchawki. Swoje zwierzę otrzymał również najnowszy produkt Mad Catz, który został celem mojej kolejnej recenzji – klawiatura S.T.R.I.K.E 3, bo o niej mowa, reklamować się będzie skorpionem, którego obraz odpowiednio przerobiono do stylu Mad Catz.
Czytaj wpis »

ESET Smart Security 6 - zaufaj Niebieskiemu Bratu

ESET Smart Security 6 - zaufaj Niebieskiemu Bratu miniRecenzja
Zdjęcie
ESET to jeden z najbardziej znanych producentów oprogramowania antywirusowego na świecie. Jego historia sięga zamierzchłych czasów początku Internetu. Firma intensywnie się rozwija.
Skutki są widoczne gołym okiem: ESET regularnie wypuszcza na rynek coraz to nowsze i skuteczniejsze programy. Niestety, „środowisko” wirusów rozwija się jeszcze szybciej, dlatego trudno jest stworzyć idealny program antywirusowy.
Przekonajmy się, jak w tym temacie przedstawia się nowy produkt ESET – Smart Security 6. Oferuje on wiele nowych i starych funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne.
Czytaj wpis »

[Mobilne rewolucje, czyli jak szybko zrobić z siebie cyborga]

[Mobilne rewolucje, czyli jak szybko zrobić z siebie cyborga]
Zdjęcie
Kiedy kilka lat temu na rynku miały na dobre zadomowić się smartfony, nikt nie myślał o światowej rewolucji, jaka wkrótce miała nastąpić. Jako młody chłopiec nie interesowałem się bardzo technicznymi nowinkami, jednak słuchając opinii osób z różnych środowisk, można było dojść do wniosku, że nie wszystkim podobał się pomysł zamienienia komórek "cegieł" na telefony z ogromnymi wówczas wyświetlaczami, w dodatku z dotykowym ekranem.
Czytaj wpis »

[Saga Gothic - Bezimienny jest wśród nas]

[Saga Gothic - Bezimienny jest wśród nas]
Zdjęcie
Gdy na początku XXI wieku powstawał Gothic, gry RPG nie były tak popularne jak dzisiaj. Produkcje te dopiero nabierały rozpędu, dlatego wielu graczy nie wiedziało, co to w ogóle jest Role Playing Game. Wraz z premierą Gothica wszystko się zmieniło. Gra rozpoczęła światową fascynację grami RPG. Kto wie, gdyby nie Gothic, może do tej pory mało słyszelibyśmy o przygodówkach. Ktoś może się nie zgodzić z tym twierdzeniem - ma do tego całkowite prawo. Jednakże według mnie saga Gothic to jeden z prekursorów rozwoju RPGów w takiej postaci, jaką dzisiaj znamy.
Czytaj wpis »

[Fenomen The Sims - dlaczego gra w życie została hitem gamingu?]

[Fenomen The Sims - dlaczego gra w życie została hitem gamingu?]
Zdjęcie
Simsy początkowo miały być... symulatorem dla architektów. Ciekawe, co? Gra popularna wśród setek milionów graczy na całym świecie była po prostu "aplikacją" dla następców Boba Budowniczego - to stwierdzenie brzmi dosyć śmiesznie. Ale to prawda - w istocie Simsy miały dzielnie odwzorowywać ciężkie życie architekta. Jak na czasy, w których powstała gra, była to bardzo realistyczna rozgrywka.
Czytaj wpis »

[Mądrości życiowe, czyli jak poprawnie skomentować artykuł. Część 2 - konkurs na kompot!]

[Mądrości życiowe, czyli jak poprawnie skomentować artykuł. Część 2 - konkurs na kompot!]
Zdjęcie
W poprzednim wpisie pisałem o poprawności komentowania różnych artykułów. Różnorodność wśród internautów jest zatrważająca - na portalach internetowych można spotkać tyle "ciekawych" komentarzy, ile pomysłów w głowach komentujących. Dziś pora na część drugą - nieco inną, a jednak traktującej o tym samym. Zapraszam!

Poprzedni przykład dowodził, że w Internecie coraz trudniej o kulturę. Anonimowość, którą zapewnia nam dostęp do sieci, jest tak duża, że zapominamy o konieczności stosowania chociaż podstawowych zasad kultury.
Czytaj wpis »

[Mądrości życiowe, czyli jak poprawnie skomentować artykuł]

[Mądrości życiowe, czyli jak poprawnie skomentować artykuł]
Zdjęcie
Świat nowych technologii rozwija się coraz szybciej i trudno być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami nie sięgając do odpowiednich źródeł. Takimi są nie tylko czasopisma dedykowane specjalnie dla miłośników IT, lecz także odpowiednie portale internetowe, jak np. najbliżej nam znany benchmark.pl

Nowe technologie wymagają wyjaśnienia. Bez tego nawet najwięk...
Czytaj wpis »

[Piraci z Karaibów, czyli dlaczego przeciętny Polak mógłby być Jackiem Sparrowem]

[Piraci z Karaibów, czyli dlaczego przeciętny Polak mógłby być Jackiem Sparrowem]
Zdjęcie
Polskie drogi to coś, czym możemy pochwalić się na całym świecie. No co? Nikt na przecież nie ma tak bardzo podziurawionych jezdni, jak my. Liczbą dziur na centymetr kwadratowy ustępujemy chyba tylko francuskim serom, choć i z tym twierdzeniem można by polemizować.
Ale dzisiaj nie będzie o drogach - przecież są wakacje, trzeba się cieszyć tymczasowym wypo...
Czytaj wpis »