Skocz do zawartości

GeForce GTX 770 EVGA OC 2gb


Recommended Posts

Musisz podłączyć mu 1x8 pin i 1x6 pin [u Cb jest to 1x(6+2) + 1x6pin ]. Zresztą widzę , że jedno masz spięte, wepnij je po prostu i dołóż to 6pinowe.

Nie martw się tym że wiązka rozchodzi się na dwie części . Tak ma być bo niektóre karty wymagają np. tylko 6 pin ;)

 

Podłącz tak jak u mnie (sorki za kurz):

http://img842.imageshack.us/img842/8351/2bil.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłopie jak ty złożyłeś komputer skoro kabla nie potrafisz podłączyć? Do karty ma być podpięte 6 i 8 pin, a nie 6 lub 8.

 

Źle mnie zrozumiałeś. Ja cały czas miałem podpięte 6+8 pin tylko na tej zasadzie, że 8 pin było podpięte niemodularnym kablem tym żółtym z zasilacza oplecionym, a 6 pin było tym modularnym odłączanym więc to i tak chyba nie ma różnicy. 

 

Jednak podłączyłem wszystko tym co na zdjęciu żółtym, lecz to moich problemów nie rozwiązało. Dodatkowo robiąc test 3dmarka brat mi mówił, że mam problem z renderowaniem grafiki czy czymś takim, bo strasznie się tak kropkuje ekran/smuży nie wiem jak to do końca opisać.

Więc wie ktoś czego może  to być wina? Ja już nie mam siły do tego.

Link to post
Share on other sites

Teraz siedzę w robocie, jak wrócę to nagram filmik frapsem i dokładnie pokażę o co chodzi. A co do tych mikro przycięć myślałem, że to wina może być też neta, bo do tej pory miałem łapany sygnał z drugiego pokoju do laptopa i laptop dalej przekazywał kablem do kompa, ale bezpośrednio z routerem jest to samo więc odpada. Pytanie czego winą są te dropy, mikro ścinki. Miałem dać zdjęcia budy, nim cokolwiek będziemy sprawdzać, a temat trochę zamarzł a mi na prawdę zależy na rozwiązaniu problemu.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wysyłam do youtube 2 filmiki z 3dmarka, tylko mam 0,5 mb wysyłanie więc z 2 godzinki trzeba poczekać.

 

 

MIkroprzycięcia to normalność w niektórych grach. Mam tak w BIOSHOCK INFINITE np. Tzw "stuttering"

 

Słuchaj, ale ja to mam praktycznie w każdej grze i patrząc gameplaye z tego samego sprzętu który mam ja takie rzeczy nie występują więc. Na filmikach zobaczycie właśnie to smużenie takie kropki oraz te tekstury nie są takie ostre "jednolite" tylko rozjechane takie niestabilne. Jak już się porusza jakieś drzewo to już wgl. Dodatkowo jeśli to ma pomóc to mam problem też z przejściami tonalnymi "gradient", może dla kogoś to będzie ważny element i ułoży to wszystko w całość.

 

Nagrywam kolejny filmik z tymi przycięciami w csie żeby nie było, że sobie ubzdurałem. 


Dobra pierwszy się wyrenderował http://www.youtube.com/watch?v=hVlpzyKfcag


Śmieszne trochę. że 23 sekundowy filmik wysyła się na youtube jakieś 1,30h- 2h 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie oglądając go na lapku wydaje się wszystko ok. Ja już tego nie rozumiem. Mam problem z wyświetlaniem chyba prawidłowego obrazu, bo jak miałem tydzień temu Eizo FS 2333, był u mnie kumpel, i też powiedział, że mam faktycznie problem z tymi przejściami tonalnymi "gradient" i widać te paski dodatkowo drżały tekstury. Myślałem, że mam dziabnięty monitor, więc go odesłałem na zwrot 10 dniowy. Podłączyłem go pod TV 32 Full Hd to samo. Pod stary monitor CRT, to samo, pod jakiś stary płaski. Jeszcze gorzej. Wyrenderuję jeszcze drugi filmik na którym być może będzie widać te rozjeżdżanie tekstur. Jeśli nie to znaczy, że to widzę bezpośrednio ja na swoim szkiełku. Tylko w takiej sytuacji jak ja się dowiem czego to wina.

 

Dodatkowo wieczorem późnym się pojawią jeszcze 2 filmiki z csa, aby pokazać te mikrościnki i może z planetside 2

Link to post
Share on other sites

Witam, ja ma problem bardzo podobny do autora tematu, obserwowałem temat z nadzieją że rozwiąże problem ale się wkurzyłem dziś byłem w serwisie umówiłem się na poniedziałek że zaniosę komputer do naprawy, po za ścinkami problem identyczny bo ja ich nie mam, mam za to co innego czego autor nie ma, a zresztą sami zobaczcie na filmiku bo u mnie to wszystko widać, jeszcze te cienie takie "kwadratowe" , tutaj tego nie widać ale jeszcze przy scenkach w grze ciemniejszych widać takie kwadratowe pixele jakby obraz był z tego złożony, na zintegrowanej mam tak samo, znaczy nie patrzyłem w grze ale z gradietem, smużenie itd.. nagrałem krótki filmik z tej gry bo tutaj najbardziej to widać w innych też tylko mniej, zależy od gry, filmy hd takie zaśnieżone lekko, wgl wszystko jest gorszej jakości, do serwisu biorę monitor wraz z przewodami żeby nei było wątpliwości, ja z tym problemem się już długo zmagam, muszę go rozwiązać, może jakieś sugestie?

 

Tu filmik:  http://www.youtube.com/watch?v=IuA25dnsxDY&feature=youtu.be

sorki za jakość, ale nie chciało mi się czekać te 2 czy 3 godziny za filmikiem z lepszą jakością

Link to post
Share on other sites

sevku22 - jak nie masz nic na temat do powiedzenia to po co się odzywasz w taki sposób, jestem ciekaw gdybyś miał takie coś, cholery idzie dostać, obraz jest brzydki, pamiętam różnicę pomiędzy dawniej(dobrym obrazem) a złym, jest duża różnica, a zresztą i tak zanoszę sprzęt do serwisu, chciałem się tylko dowiedzieć jakieś wasze sugestie co może być na rzeczy

Link to post
Share on other sites

Poruszaj kablem, sprawdz czy jest dobrze wpięty, jeżeli masz możliwość użyj innego. Może właśnie w kablu leży problem.

 

Jutro pobawię się tymi kablami i zobaczę.

 

 

nie wiem czy oto ci chodzi ale jak mialem kabel od zasilania monitora wpiety w listwe antyprzepięciowa to mi latały takie poziome pasy, (jakby cienie) po ekranie, podłączylem bezposrednio do gniazdka bez bolca i bylo ok

 

 

 

dokładnie też podczas gier latają często takie poziome pasy jutro spróbuję podłączyć bezpośrednio do gniazdka.

 

Przesadzacie. Prześpijcie się cały pełny dzień i powinno przejść.

 

 Słuchaj to nie jest tak, że sobie coś wymyślamy. Był u mnie brat informatyk, który też potwierdził to co ja mówię oraz jeszcze jeden kolega. Dla mnie głównym problemem i tak są mikro przycięcia, bo z tymi przejściami tonalnymi jakoś idzie zacisnąć zęby, ale prawdopodobnie też do serwisu skocze.

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

 

 

na zintegrowanej mam tak samo

 

Hm,

Proponuję zobaczyć jak twój config sprawuje się z innym monitorem.

Jak będzie wszystko ok - to wina monitora/kabla

Jeżeli nie, to sprawdzenie w swoim configu innej karty ewentualnie swojej karty w innym configu.

 

Dopiero później można ogarniać co dalej.

Poza tym gdzie są zdjęcia z środka budy tak jak chyba effendi prosił. 

Na filmikach nic nie widać. Daj zdjęcia z środka budy, sprawdź na innym monitorze.

Musisz sam pomóc sobie pomóc :(

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia mojej budy są bodajże na 2 stronie, jutro wrzucę filmik z rana jeszcze z 3dmarka tylko z innego testu i tam widać to rozmycie i nieostre tekstury. Dodatkowo wrzucę też z Cs:GO żeby pokazać te mikro przycięcia. Teraz nie mam siły, bo film 20 sekundowy w hd się renderuje u mnie 2 godziny...

Link to post
Share on other sites

Myślisz że nie próbowałem? Ja już wiele zrobiłem "programowo" kilka razy przeinstalowywany system, update biosu, sterowniki wgrywane różne wersje, jestem pewien że to nie wina ustawień, nie mam możliwości sprawdzenia na innym monitorze komputera, zdjęcia nie będę robił komputera, bo wszystko jest poukładane jak powinno jest dużo miejsca na kable, temperatury w stresie karty max 48-49 procka 56, chodź chłodzenie jest boxowe, z problemem już dość długo się zmagam, postanowiłem się wziąć, niedługo premiera BF4 więc trzeba zrobić, nie chce mi się już pisać, komputer i tak już mam umówiony na poniedziałek, zobaczymy, w każdym razie najpierw sprawdzimy monitory i kable, jeżeli problem będzie zostawiam komputer, jak problem rozwiążę napisze co było przyczyną może się komuś przydać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...