Skocz do zawartości

Recommended Posts

Żeby nie było proszę tu wzorek:

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, filmy
  • Maksymalna kwota : 2,5k
  • Których części potrzebuję :Tylko skrzyneczka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Wątpię chyba że zajdzie taka potrzeba
  • Rozdzielczość mojego monitora :1920x1080
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera : Raczej nic
  • Własna propozycja zestawu : http://allegro.pl/pc-gracz-core-i5-4x3-6ghz-8gb-1tb-gtx660ti-2gb-i3557755920.html

 

Byłbym wdzięczny o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Staralem się złożyć zestaw zgodnie z życzeniem. Dysk 1 TB, wszystko za równe 2,5 koła. Części starałem się tak dobrać, aby były zbalansowane - procesor, grafika i reszta najtańsza z sensownych za swoją sumę. Procesor Hasswell i5, grafika HD 7870. Bez trudu wytrzyma dzisiejsze gry. Obudowa polecana przez sklep. Niestety, nie dałem rady wsadzić 8 GB. Wolałem dołożyć do płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Szczerze to Ci powiem, żebyś ustrzegał się gotowców. Lepiej jak sam złożysz komputer, wiesz co w nim siedzi i wiesz jak i co zamontowałeś, jakiej użyłeś pasty i masz gwarancję na każdy podzespół oddzielnie.

Generalnie jeszcze kupno samych części wyjdzie Ci niekiedy taniej bo niektóre sklepy niezłą marżę nabijają za złożenie zestawu.

Szafa_23 zaproponował niezły zestaw , zmieniłbym w nim jedynie pamieć na 1x4GB , w przyszłości kupisz taką samą i masz Dual Channel 2x4GB oraz obudowę na coś z SilentiumPC np. Brutus M23. Ma 2 wentyle w zestawie i komplet filtrów przeciwkurzowych. Mam tą obudowę i śmiało wszedł GTX 760 rev2.0 od Gigabyte, który to ma 29cm długości.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety, nie dałem rady wsadzić 8 GB

 

... i napędu :D

 

 

 

Chłodzenie bierz bez zastanowienia bo boxowe do niczego się nie nadaje:)

 

Nie siej herezji ....

 

LG GH24NSB0 SATA (black)

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Sapphire Radeon HD7870 2GB DDR5 256bit (1000/4800)

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Xigmatek Gaia SD1283

 

2583 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

OC CPU pod 4.0 GHz na chipsecie Z68. Płyta wymaga aktualizacji BIOSU do obsługi Ivy, co prawda zrobią Ci to za free podczas składania zestawu w esc.pl. Do tego zasilacz modularny, przyzwoita jak na ten budżet obudowa z filtrami oraz dwoma wentylatorami w zestawie. 

 

Jeżeli chcesz iść na max wydajność to 7870 od Sapphire możesz zamienić na wersję XT od Club3D, będzie głośniej i bardziej prądożernie ale i wydajniej Club3D Radeon HD7870 XT

 

Póki co proponuję zestaw z coolerem na starcie do łatwego i szybkiego OC CPU, wpięcie kolejnej kości RAM jest zdecydowanie łatwiejsze niż wymiana chłodzenia na CPU 

 

Jeżeli zaś zrezygnowałbyś póki co z zakupu dodatkowego chłodzenia to zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na MSI GeForce GTX 660 Ti OC 2GB DDR5 192bit (1019/6008)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sory za póżną odpowiedź, ale mam jescze parę pytań.

 

Czy jest duża różnica w wydajności między tymi dwoma kartami?

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=46964

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=49611

 

I czy jeśli nie chcę bawić się narazie w OC to będzie mi potrzebny to chłodzenie czy boxowe wystarczy?

Link to post
Share on other sites

TAk tylko że ten radek 7850 jest po OC to powinien się wynik trochę podnieść. A i dalej czekam na odpowiedź w związku z tym chłodzeniem.

 

I jeszcze Ram- za taką samą cenę mogę dostać wersję z 1600 MHz nie lepiej tą wziąć. I czy 8 GB ramu da mi dużo w porównaniu z 4 GB?

Link to post
Share on other sites

Na boxie może mieć wysokie temperatury ale da radę. Ivy na stocku na boxie jeszcze jakoś sobie radziło. Co do ramu , między 1333Mhz a 1600Mhz nie odczujesz różnicy w grach, jedynie w 3markach itp. 

Jeśli już masz kupować ram to moim zdaniem lepiej kupić 2x4Gb w Dual Channel , będziesz miał spokój. Co prawda jeśli ogranicza Cię mocno budżet to lepiej wziąć 4Gb i dołożyć np. do grafiki .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...