Skocz do zawartości

Wymiana telefonu z androidem na coś innego


Recommended Posts

Witam, zacznę od tego że od zawsze miałem androida i z innymi systemami miałem małą styczność. Od dłuższego już czasu zastanawiam się nad wymianą obecnego telefonu LG L9 na coś z innym systemem, ponieważ mam już dość wolnego działania androida i nagłych zamuleń z d*py. Mogę kupić telefon za 2k, ale i tak będzie dalej tak samo. W custom romy też się bawiłem, również na moich poprzednich telefonach z androidem, ale to na dłuższą metę i tak nie zdawało egzaminu. Koniec końców postanowiłem działać i mam zamiar wymienić androida na jakiś inny system, który nie będzie mnie doprowadzał do szału przy użytkowaniu smartphonea. LG mam zamiar sprzedać i dołożyć trochę, także na telefon chcę wydać max 700 zł. Chcę kupić nówkę, bez simlocka i brandu operatora. Przeczytałem już masę poradników i obejrzałem trochę filmików, ale z racji że od zawsze miałem androida niezbyt mam pojęcie o innych systemach i tym samym o modelach telefonów. Jestem otwarty na wszystkie propozycje, jeden warunek to pływający system bez spowolnień i zamuleń. Dzięki za pomoc, Pozdrawiam :).

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Witam, jeżeli nie zależny ci na milionach apek za free to polecam Windows Phone 8 (żona posiada HTC by Windows 8S)

Szczerze, byliśmy mile zaskoczeni płynnością działania.Póki co zero zawieszeń i jak na telefon za te pieniądze jest ok.

Na twoim miejscu przyjrzałbym się Nokią  z rodziny "Lumia" na pewno za tą kasę kupisz 520 .

Na produkty aplle mały budżet ale odkąd posiadam iPhone-a życie stało się prostsze.

Większość negatywnych komentarzy które "błąkają się " się po necie jest zapewne od osób które nigdy nie miały tych telefonów w ręce.

Powiem tak miałem Xperię Z , na początku "WOW" po tygodniu już nie byłem zachwycony bateria 12 godz. 2 x za wiecha.

Póki była nowa szybko się jej pozbyłem, i za namową kolegi kupiłem iPhone , nie żałuje ani grosza-płynność działania, szybkość, wbrew pozorom dużo apek za free,a  przeglądanie internetu to czysta przyjemność.

Edytowane przez robinek09
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Opcje z Windows Phone 8:

 

Poradnik Windows Phone 8: http://forum.benchmark.pl/topic/96014-windows-phone-8-poradnik/

 

  • Nokia Lumia 820
  • Nokia Lumia 720
  • Nokia Lumia 620
  • Nokia Lumia 520
  • Samsung Ativ S
  • HTC 8X
  • HTC 8S

 

Zestawienie Nokia - http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/

Zestawienie Samsung - http://forum.benchmark.pl/topic/99635-samsung-z-wp8-zestawienie-modeli-smartfonów/

Zestawienie HTC - http://forum.benchmark.pl/topic/99634-htc-z-wp8-zestawienie-modeli-smartfonów/

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie Chcesz Androida to Masz w zasadzie trzy opcje : Windows Phone 8, iOS oraz FireFos OS - pozostałe są w zasadzie niszowe.

 

FireFox OS - to w zasadzie Alcatel One Touch Fire

iOS - to iPhone - za 700 zł to kupisz oryginalne etui i zostanie Ci na oryginalną smycz :) ceny mają mrożące krew w żyłach.

Windows Phone 8 - Nokia Lumia 620 lub może by ci sie udało trafić Lumię 720.

HTC i Samsung też coś tam robią na WP8 - ale to Nokia wykupiona przez MS najlepiej rokuje - nie mają innych możliwości. HTC i Samsung stoją Androidem, mają uboga ofertę sprzetu z WP8.

 

Alcatel One Touch Fire - ma go kumpel - fajny, działa ale jakoś mało popularny - nie mam dużo doświadczeń, ale : martwi mnie uboga liczba telefonów. To bardzo świerzy system i obawiam się, że może stracić wsparcie. Trudno będzie się mu przebić. Może za jakiś czas - ale dziś bym nie rydzykował. :)

 

Jeśli nie Andrut - to proponował bym Lumie 620 lub Lumię 720 jesli ją namierzysz w tej cenie. Za przemawia solidna konstrukcja, szybkość działania i wsparcie. 

 

Ale uprzedzam - w WP8 nie ma tylu mozliwości zmian - nie pogrzebiemy tak w sofcie jak w Androidzie. Lumie to typowy sprzęt dla ludzi, którzy chcą używac telefonu a nie zajmować się wgrywaniem romów. Do tego dochodza sławne/nie sławne "kafelki" :) mają ograniczenia i z tym trzeba się liczyć. Są też pewne nakamenty - jak to, że w Lumii 620 nie bedziemy mięli Radia FM.

Jesli kafelki Cię nie przerażają to polecam WP8 - mają też zalety - znacznie łatwiej je ogarnąć - w Androidzie wystarczy posiadaczowi HTC dać Samsunga lub Sony i mamy niezły ubaw jak ma problemy :) sam tak miałem jak z HTC przesiadłem sie na Samsunga :)

W WP8 wszystko jest znacznie prostsze, łatwiejsze do opanowania. Ale płacimy za to mniejszymi możliwościami presonalizacji.

 

Na plus trzeba dodać, że jeśli pobierzemy aplikację/grę to zawsze dzedzie działać doskoanle - system jest piekielnie szybki i płynny. Do tego Lumie mają dobre aparaty czy dżwięk oraz sporo ciekawych aplikacji. Lumia też ma drmową, głosową, offline'owa nawigację głosową. W Androidzie często można pobrać np. grę która będzie się zacinać i mulić - w WP8 jak coś działa to dziąła dobrze - jak nie to nie mamy tego dostępnego w sklepie i już. Duże jest tu podobnieństwo do iPhone.

 

Jeśli poszukujesz sprzętu szybkiego, płynnego, mającego dobre wsparcie i w rozsądych pieniądzach to Lumia jest dobrym wyborem. 

 

L820 vs L720 : czyli dwie strony tej samej monety :)

L820 - mocnieszy proc więcej Ramu, wymienne obudowy, jednak pozycjonowany troszkę wyżej niż L720, ot GDR2/Amber otrzymał szybciej - idealny do garnia

L720 - dłuższy o 50% (średnio) czas dzialania, doskonała, monolityczna obudowa genialnie spasowana. Żaden sprzęt z wymiennymi obudowami nie może się równać z unibody. Lumia 720 moze się równać jakością z iPhone

 

Jeśli chcemy grać to L820, jełsi zależy nam na czasie działania to L720.

 

Ja to widze tak - L720 jest najbardziej uniwersalna, to taki Volkswagen, średni, solidny, nie ma jakichś szczególnych cech. Lumia 820 to takie GTI :) więcej pali.

Jeśłi poszukujemy solidnego "woła" roboczego to L720 jest idealna - zaś jeśli chcemy grać to lepszym wyborem jest L820.

 

Nie Przejmuj się też tym, że mamy 512 MB RAM czy słabszy procesor - WP8 ma znacznie mniejsze wymagania, jest doskonale zoptymalizowany. Na najtańszej Lumii 520 WP8 śmiga aż miło. Jedynie 0.24% aplikacji oraz 0.36% gier wymaga 1GB RAM. Zresztą wielu programistów wypuszcza wersje gier na 512 MB Ramu - przykład Temple Run. Za HALO spokojnie dziala na 512 MB ramu.

Ta tendencja będzie się utrzymywać - w końcu telefony z 512 MB ramu to lwia część rynku, w Rosji, Azji czy Ameryce Południowej królują Lumie 520 czy 620. 

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gdyby mi budżet pozwolił to brałbym iPhonea bez zastanowienia, ale ceny w PL to jakaś kpina, a jak już miałbym brać, to chociaż iPhone 4. W sumie z tego co się zorientowałem, to jedyną słuszną decyzją w tym przedziale cenowym będzie coś na Windows Phone. W grę wchodzi:

 

-HTC 8S

-Nokia Lumia 520/620

-Nokia Lumia 800

 

tyle te mieszczą się w granicach 700 zł. za nówkę. Szczerze mówiąc wygląd Lumii 620 mi się niezbyt podoba, a bardziej strzelał bym w Lumię 800, ale bardziej liczy się dla mnie jednak optymalizacja systemu i funkcjonalność smartphonea. Co byście polecili z tych 4?

 

Edit: Lumia 720 była by najlepszym wyborem, musiał bym poczekać jednak do wypłaty, a czeka mnie też kupno nowego samochodu, więc nie chcę nie wiadomo ile przeznaczyć na telefon.

 

Co do samego WP, to wiem że możliwości personalizacji w porównaniu do Androida, to przepaść, ale co tam do wszystkiego można się przyzwyczaić, a akurat nie jestem osoba, która się mocno przywiązuje do sprzętu i nie będę miał sentymentów. Według mnie warto spróbować czegoś nowego.

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

co prawda nie mam pewności ale lumia 800 nie wiem czy ma Windows phone 8

Jak śledziłem "temat" to chyba upgrade był do wersji 7.8

Dla mnie 520/620,  można też trafić 720 w tej cenie

 

http://allegro.pl/nokia-lumia-720-i3561729157.html

Edytowane przez robinek09
Link to post
Share on other sites

Daruj sobie Lumię 800 - ten telefon dział na Windows Phone 7.x - to system, który jest poprzedniej generacji. I na 100% nie dostanie WP8. Kupowanie telefonu porzedniej generacji uwazam za błąd. Lumia 800 dziłą świetnie - ale to "umierający" system.

 

HTC 8S - mam sentyment do tej marki :) Dream, Touch HD, Magic, WildFire S - ale martwi mnie podejście HTC do WP8 - mają dwa w zasadzie telefony 8S i 8X - mają też kłopoty finansowe - odnosze takie wraznie, że do WP8 podchodzą tak od niechcenia. Mam wrażenie, że sami nie wiedzą, czy się bardziej zaangażować czy sobie darować. Lumia zaś to w 100% WP8 - a po przejęciu Nokii przez Ms - współpraca będzie jeszcze ściślejsza.

 

Na Twoim miejscu spróbował by trafić Lumię 720 - na Allegro sa oferty, nowych, salonowych Lumii 720 za 700 zł. Przejdź się też do stacjonarnych sklepów - można kupić nówki za 700 zł - sam widziałm nową, nie rozpakowaną lumię 720 za 760 zł na stoisku w galerii 

handlowej - podejżeam, ze sprzedawca by coś spuścił :)

Link to post
Share on other sites

Faktycznie z tego co wyczytałem, to L800 zatrzymałą się na WP 7.8, także odpada, L520 też sobie daruję. Także zostaje HTC 8S, Lumia 620 i Lumia 720 z naciskiem na tą ostatnią. Będę polował w takim razie na L720, ale jak się nie uda, to 8S lub L620.

Link to post
Share on other sites

Już napisałem do gościa, czy telefon posiada simlocka i w jakiej sieci został kupiony.

 

Edit: Mam jeszcze pytanie, czy aby przerzucić coś z lub na telefon z WP8, to w dalszym ciągu trzeba korzystać z programu Zune?

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...