Skocz do zawartości

Komputer do ekstremalnego grania i ew. streamu


Recommended Posts

  • Wiem, że zakładałem ostatnio temat, lecz moje oczekiwania, plany, wytyczne etc się zmieniły.

Parę dni poprzeglądałem forum i różne strony i doszedłem do wniosku, że zestaw z GTX 690 powinien poradzić sobię z każdą grą z SSAA bez problemu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przeciągu 10 dni zamówię części i będę w nowym temacie was błagał o pomoc w złożeniu :P

 

 

 

 

Zastosowanie komputera : Gry, może gameplaye, streaming

Maksymalna kwota : Nie chciałbym przekroczyć kwoty 3500 funtów 

Których części potrzebuję : Wszystko + Monitor full hd z jak najlepszym odwzorowaniem kolorów i najlepiej 120 Hz+  i dodatkowo Mysz, klawiatura i słuchawki (To akurat wiem co kupię).

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, myślę, że to dobra opcja

Rozdzielczość mojego monitora : Nie posiadam

Specjalne wymagania : GTX 690, Wydajne chłodzenie CPU, w miarę cicha, lecz wydajna pod względem chłodzenia obudowa i ładna,  Karta dźwiękowa 7-kanałowa do grania, 16 GB ram CL9, SSD szybkie najlepiej Samsung 840 PRO (248 GB?), Win 8 64bit PRO

Części z poprzedniego komputera : Brak

Własna propozycja zestawu :

Inne : Cała kwota nie musi być wykorzystana, proszę jednak nie szczędzić na dobry monitor (oczywiście z dostępnych na poniżej wymienionej stronie)

 

W grę wchodzi jedynie złożenie zestawu na stronie  : http://www.ebuyer.com/

 

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Może to wyglądać na "troll" bo jestem nowym użytkownikiem i proszę o zestaw z wysokiej półki, ale zapewniam - tak nie jest.

 

Ps. Przepraszam za ew. błędy, bądź literówki - piszę późno i na ang. systemie.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem trochę bez sensu jest wydawanie takiej sumy (17 tys zł) naraz i lepiej kupić coś bardzo mocnego, ale tańszego:

 

MSI Z77A-GD55 Z77 Socket 1155 8 Channel HD Audio ATX Motherboard

Intel Core i5 3570K 3.4GHz Socket 1155 6MB Cache Retail Boxed Processor

Be Quiet! Dark Rock Pro 2 CPU Cooler

Crucial 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz Ballistix Sport Memory Kit CL9 (9-9-9-24) 1.5V

Corsair Carbide 500R Black Case

WD 1TB Blue Desktop Drive 3.5" SATA-III 7200RPM 64MB

Samsung 128GB 840 Pro SSD

EVGA GTX 770 Superclocked with ACX Cooler 2GB GDDR5 7010MHz Dual-DVI DisplayPort HDMI PCI-E Graphics Card x2 w SLI

Corsair 750W HX 80PLUS Gold Modular PSU

LiteOn iHAS124 24X Internal DVD Writer with SATA - OEM

BenQ XL2720T 27" LED LCD HDMI 3D Gaming Monitor

Microsoft Windows 8 64-bit DVD - OEM

 

Razem: £1933.89

 

Zestaw pod wysokie OC z wydajnym chłodzeniem. Co do chłodzenia to warto pomyśleć o zwodowaniu całości - ale to nie moja działka ;). GTX 770 w SLI daje moc: http://www.legitreviews.com/msi-geforce-gtx-760-gaming-oc-2gb-video-card-review-in-sli-and-2d-surround_2224/4 . Zasilacz oczywiście z certyfikatem Gold. Całość dopełna 27-calowy monitor z odświeżniem 120Hz, tu możesz poczytać o jego zaletach: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/benq-xl2720t-27-calowy-monitor-dla-graczy-od-kwietnia-w-polsce.html .

 

Oczywiście nikt nie broni tu włożyć dwóch 780-tek ;) i ten Korsarz by pewnie nawet podołał takiemu SLI.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.


 


 


1) Nie lepiej dać i7? Lepsza wydajność etc, a dokładam grosze..


 


2) Czy SLI nie będzie miało problemów z kompatybilnością w nowych grach typy BF4, Crysis 4 (który wyjdzie z pewnością) ?


Wiadomo, że z czasem dają aktualizacje...


 


Czyli 2x 780 i może i7 3770K ?


 


Chłodzenie Noctua do mnie bardziej przemawia.


 


Co do monitora jestem za, oglądałem ten model i kilka filmików z jego udziałem. zatem odworowanie kolorów etc jest na zadowalającym poziomie.


A co do pamięci mimo wszystko wezmę 16 GB ramu - tak jak wspomniałem może zacznę nagrywać gameplaye, tudzież kiedyś może jakiś stream pod wpływem środków psychoaktywnych w postaci zielonych liści - niewykluczone.


 


 


@EDIT    A karta dźwiękowa ?


Edytowane przez zielone_ciastko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...