Skocz do zawartości

Obudowa 200zł - filtr z przodu i na górze, USB3.0 z płyty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mareczq,

Recommended Posts

Tak najbardziej popularnie to SilentiumPC Gladius M40, jakbyś chciał coś innego niż większość to może Enermax Ostrog? Obie jakością nie brylują ale w tej cenie szału nie ma. Na dobrą sprawę możesz sobie kupić każdą obudowę, a filtr dołożyć w wersji magnetycznej (nie jest to drogi dodatek - parę złotych).

Link to post
Share on other sites

Ja tam polecę Ci jak kolega wyżej m40. Sam mam, jestem zadowolony. Kable układa się sprawnie, cyrkulacja wewnątrz budy jest naprawdę dobra, temperatury przyzwoite. W zestawie dostajesz 3 wentylatorki, zewnętrzny port na HDD/SSD, usb 3.0 na froncie oraz sterowanie prędkością 6 wiatraczków z poziomu obudowy. Jak za 200 zł jest to godna rozważenia dobra propozycja.

 

Ewentualnie warto popatrzyć na Zalmana Z9 lub Z5 PLUS.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Zależy co oznacza według Ciebie pojęcie giętkie. Blachy są dość grube (nie chce mi się ich teraz mierzyć, nie chce mi się suwmiarki szukać), żeby je wgnieść potrzeba tutaj raczej nie tyle siły, co uderzenia (próbowałem z ciekawości wgnieść, taki malutki znów nie jestem, a mimo to nic się nie stało :D wiadomo, że gdybym z całej siły ścisnął boki to by się wgniotła, ale przecież nie będziesz siedział na obudowie :rotfl:  )

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Tzn. cała konstrukcja z założonymi bocznymi panelami jest sztywna z tytułu wytłoczeń paneli. Natomiast jeśli zdejmiemy panele i popatrzymy na sam szkielet, to Zalman Z9 w kwestii blacharki wypada jednak lepiej. Nie wiem jak Enermax Ostrog, bo obudowę tą widziałem tylko już w złożonym zestawie, którego nie dotknąłem ;) 

Link to post
Share on other sites

bierz m40, spełnia twoje wymagania. Osobiście ja posiadam i z pełnym sumieniem mogę ja policić, bo w swojej cenie oferuje naprawdę dużo (może nie w takiej jakości jak fractale za ponad 300zł) ale ogólne jest to fajna obudowa.

Link to post
Share on other sites

To mam jeszcze pytania:

 

Wentylatory zamontowane fabrycznie jakie mają wtyczki?

 

Chłodzenie CPU maksymalnie jaka wysokość?

 

Sterowanie wentylatorami-jeśli w biosie mam ustawione opcje na "silent" to jeśli tutaj przesunę na low to jeszcze zwolnią?

Edytowane przez disnemar
Link to post
Share on other sites

Wentylatory są to wentylki zbliżone do Zephyrów, czyli standardowe 4 pinowe.

 

Maksymalna wysokość coolera to 158mm

 

Mniej więcej łopatologicznie tłumacząc: owszem :D

 

Ja powiem tak. Jeśli nie chcesz przekraczać 200 zł to bierz m40, bo jest ona naprawdę warta tych pieniędzy. Mówię Ci to z własnego doświadczenia, nie żałuję jej wyboru. Jeśli chcesz dołożyć trochę $ to pomyśl nad Zalmanami (np z11, z12)

Link to post
Share on other sites

Pod tym względem to tylko Fractal Arc Midi R2 - i daruj sobie resztę. Jest najbardziej pancerna i ma wszędzie filtry.

W Saturionie jest w dobrej cenie.

W dodatku ma na tle innych obudów przyzwoite wentylatory, w których jednak trochę słychać łożyska.

Jednak na tle konkurencji to chyba najciekawsze wentylatory oferowane "na dzień dobry" w obudowie. 

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Tak, o ElevenHundred i pewnie gdzieś jeszcze byśmy znaleźli.

 

TwoCool 120 też są w tańszych budach - też jakoś źle nie wypadają ;)

http://www.silentpcreview.com/article1342-page2.html

Chodź słabiej od 140 mm wersji. Jednak na 1200 obr. miały 17dbA z 1M i wynik w tym teście 22°C co jest ponad przeciętnym wynikiem przy tym poziomie głośności ;)

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Odradzam Enermax Ostrog, buda ma tak miękki dach, że nawet położenie na nim ręki grozi wgieciem blachy. Oczywiście trochę przesadzam, ale zarówno dach jak sam szkielet obudowy jest dość miękki, a szczególnie przy dachu. Terzeba bardzo uważać, a już na pewno nie można łapać obudowy jedną ręką za konstrukcje dachu i przenosić!

 

W przedziale cenowym do 200zł rzeczywiście najlepiej prezentuje się SPC M40 lub Zalman Z5 PLUS. Możesz jeszcze popatrzeć na modele od Cooler Master Centurion 5, ale jejśli zależy ci na czarnym wnętrzu to tutaj go nie znajdziesz, choć z drugiej strony CM ma bardzo dobre blachy.

Link to post
Share on other sites

Nie widziałeś Antec One, czy aż tak Ci się nie spodobała?

 

A co dają w takim Antec One USB 3.0 - tzn jakie wentylatory ?

 

Musze zajrzeć do budy znowu, ale z tego co pamiętam to były to TwoCoole ale bez regulacji (taka tańsza wersja) - czyli 1200 obr. na stałe (brak opcji ustawiania 800 obr.). Czyli ok. 17dbA i całkiem ok chłodzą (klasy droższych wentyli, albo k. 1400-1500 tańszych) - pewnie dlatego tak dobrze wypada One w testach wentylacji ;)

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie nie nie wczytałeś się w recenzję, a ja przepisałem przez podania linki - sorry za to.

 

A nie przepraszam to jest w wyciszonym pomieszczeniu - mega wyciszonym:

http://www.silentpcreview.com/article876-page10.html

 

To chyba jedyny portal, który do tego podszedł tak profesjonalnie

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Warto - mają pomieszczenie gdzie zawsze jest 11 dbA - czyli już naprawdę nisko, do tego mają niezły (chodź nie jakoś super nowoczesny ) sprzęt do nagrywania ;) Jak oni coś zmierzą to ja naprawdę wierzę, że to rzetelny pomiar... (bo jak patrzę na te pomiary przy 2 kartach w SLI - to troszkę chce się śmiać;P) . Ogólnie jak u nich coś ma 14-13 dbA to według moich wymagań jest to bardzo ciche, 11-12 dbA to wartość, że nie usłyszysz bez przyłożenia ucha na kilka cm.

 

Tutaj masz z tego testu wyniki innych wentyli:

 

  • Antec TwoCool 120
    — 550 RPM (11 dBA@1m)
    — 700 RPM (12 dBA@1m)
    — 900 RPM (14~15 dBA@1m)
    — 1,100 RPM (17 dBA@1m)
  • bequiet! Silent Wings 2
    — 550 RPM (11 dBA@1m)
    — 700 RPM (11 dBA@1m)
    — 900 RPM (11~12 dBA@1m)
    — 1,100 RPM (13~14 dBA@1m)
    — 1,400 RPM (17~18 dBA@1m)
  • Corsair Air AF120 Performance Edition
    — 550 RPM (11~12 dBA@1m)
    — 700 RPM (12 dBA@1m)
    — 900 RPM (14~15 dBA@1m)
    — 1,100 RPM (18 dBA@1m)
    — 1,500 RPM (26 dBA@1m)
    — 1,600 RPM (28 dBA@1m)
  • Corsair Air SP120 Quiet Edition
    — 550 RPM (11 dBA@1m)
    — 700 RPM (11~12 dBA@1m)
    — 900 RPM (12~13 dBA@1m)
    — 1,100 RPM (14 dBA@1m)
    — 1,400 RPM (19~20 dBA@1m)
  • GELID Wing 12
    — 900 RPM (14 dBA@1m)
    — 1,100 RPM (17 dBA@1m)
    — 1,500 RPM (26 dBA@1m)
  • Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
    — 550 RPM (11 dBA@1m)
    — 700 RPM (12 dBA@1m)
    — 900 RPM (14 dBA@1m)
    — 1,100 RPM (18 dBA@1m)
    — 1,400 RPM (21~22 dBA@1m)
Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...