Skocz do zawartości

Allegro - unieważnienie aukcji Kup Teraz! a zwrot prowizji


Recommended Posts

Witam. Wczoraj wystawiłem procesor na allegro w postaci aukcji Kup Teraz! z poniższym dopiskiem w opisie. I teraz pojawia się pytanie, co zrobić w sytuacji gdy procesor został sprzedany poza allegro, ale też i znalazła się osoba chętna na Kup Teraz? Można jakoś oficjalnie unieważnić tę sprzedaż i zwrócić się do allegro o zwrot prowizji?

 

UWAGA!!!

 

ZASTRZEGAM SOBIE PRAWO DO*:

 

1) ZAKOŃCZENIA OFERTY PRZED CZASEM

 

2) UNIEWAŻNIENIA SPRZEDAŻY!

 

*w obydwu przypadkach dotyczy to sytuacji, w której sprzedaż zostanie dokonana poza serwisem allegro, dlatego jeśli zdecydujesz się kliknąć "Kup Teraz!" proszę wstrzymać się z przelewem do momentu potwierdzenia przeze mnie Pańskiego zakupu.

Link to post
Share on other sites

Kupującemu z allegro niedawno wysłałem poniższego maila. I teoretycznie problemów nie powinien robić, ponieważ w samej aukcji uwzględniłem w sposób czytelny szereg informacji i zasad jakie u mnie obowiązują włącznie z możliwością anulowania umowy kupna/sprzedaży... a raczej niczego nie przeoczyłem. Płatności nie dokonał, wybrał przesyłkę za pobraniem. A z tego co w sieci przeczytałem w podobnych sytuacjach jedna jak i druga strona nie wystawia sobie komentarza i tyle.

 

Teraz zdaje się, że powinienem wypełnić formularz zwrotu prowizji, lub przed tym "żeby nie było" przesłać kupującemu oficjalne wyjaśnienie za pośrednictwem allegro. Czas na to 7 dni liczone od dnia zawarcia umowy. Także raczej nie będę czekał za ewentualną odpowiedzią na maila bo mogę się jej nie doczekać.

 

I przy okazji, osoba która osobiście odebrała ode mnie procesor (wraz z płytą główną, której aukcja nie obejmowała) chce wystawić mi pozytywny komentarz, lecz obecna aukcja jest zakończona i tu jest ten problem. Zatem czy w takim przypadku mogę bez żadnych konsekwencji ze strony allegro wystawić aukcję ponownie tylko po to bym wymienił się z właściwym klientem pozytywnym komentarzem? Chyba, że wystawię samą płytę główną, zapłacę wtedy mniejszą prowizję.

 

 

Witam serdecznie Panie xyz.

 

Wystawiony przeze mnie procesor na aukcji nr 121345 został zakupiony w dniu dzisiejszym tj. 18.09.2013 przez klienta po wcześniejszym przeprowadzeniu testów.

 

Zatem zgodnie z zawartą informacją na mojej aukcji, w której zastrzegłem sobie prawo do unieważnienia sprzedaży w takim oto przypadku (duże czerwone napisy znajdujące się nad galerią zdjęć), informuję Pana, że transakcja pomiędzy mną, a Panem zostaje z powyższego powodu anulowana.

 

Przypominam także, że decydując się na kupno na mojej aukcji, zgodził się Pan na wyszczególnione przeze mnie warunki, włącznie z powyższą informacją o ewentualnym anulowaniu sprzedaży.

 

Pozdrawiam, M.

Link to post
Share on other sites

Zwrot prowizji dostaniesz predzej, czy pozniej. Jesli ta osoba zignoruje maila od Allegro serwis nie naliczy oplaty. Po prostu potrwa to troche dluzej. Nie sadze aby uzytkownik robil ci jakiekolwiek problemy i dodatkowo komplikowal sobie zycie.

Nie widze sensu wystawiac ponownie tego samego przedmiotu tylko po to aby dostac pozytywny komentarz. Musialbys jeszcze zaplacic im za wystawienie.

Link to post
Share on other sites

Najwidoczniej byłem tak przejęty tą sprawa, że nie zwróciłem uwagi na to, iż kupujący na allegro posiada tylko 1-en pozytywny komentarz, a w opisie wyraźnie podkreśliłem, że wysyłka za pobraniem jest dostępna tylko dla osób mających przynajmniej 10 takich opinii.

 

Też tak właśnie pomyślałem tuż po tym gdy nabywca odjechał, że ponowne wystawienie aukcji będzie dla mnie niepotrzebnym kosztem - 20 zł mi tu wychodzi za wszystko. Sprzęt jest sprawny, a w razie wuu jest aktualna gwarancja 8mc na obydwie rzeczy więc jakichś sporów się w ogóle nie spodziewam, ale ze względu, że jestem nowicjuszem jeśli chodzi o sprzedaż na allegro to pozytyw nr 4 by się przydał. :) Chyba, że wystawię płytę główną za 1zł jako Kup Teraz i wtedy opłaty allegro wyniosą 0,10 zł. :P Ale to już "machlojka" i allegro pewnie wyczułoby, że coś jest nie tak, raczej.

 

Miałem dodatnie saldo więc już mi troszkę "pociągnęli" z konta, ale jeśli problemów nie będzie ze zwrotem prowizji to fajnie. Dzięki za info. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...