Skocz do zawartości

Ustawienia wentylatorów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez SKEEPER,

Recommended Posts

Witam, mam problem z ustawieniem wentylatorów.

 

O ile zwykłe wentyle podpięte do gniazd 4 pinowych działają na ok. 65% i jest spokój(ale i tak z powodzeniem mogly by działać wolniej, bo temp na procku w spoczynku to ok. 26 stopni), tak wentyl podpięty do 3-pinowego, oraz wentyl na procku (podobno PWM - chłodzenie to silentiumpc fortis) działają na max, czyli 100% przez co są głośne.

 

Po złożeniu komputera zainstalowałem ControlCenter i tam poustawiałem wentylatory, niestety ustawienia się nie zapisują i przy każdym włączeniu komputera musze odpalać CC i je ładować od nowa.

 

WIe ktoś może, dlaczego tak się dzieje? Bo to jest uciążliwe, by ciągle to przełączać, zamiast ustawić raz, a dobrze i mieć spokój.

Myślałem o ustawieniu ich w uefi, żeby chociaż wentyl na procku działał automatycznie, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć tam.

 

Specyfikacja:

 

MSI Z77a g45

i7-3770k

silentiumpc fortis

buda Fractal Design Core 3000

xfx 550w

geforce gtx650ti

16gb ballistix 1600mhz

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

SKEEPER, to co zaproponowałeś oznacza, że będzie działa z prędkością 62.5% do temperatury 40 stopni, a potem będzie wzrastał?

 

Bo średnio to ogarniam.

 

Jest szansa, by ustawić wentylatory w Control Center, żeby ustawienia były zapisane?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Już wyjaśniam - wstawiłem tylko taki obrazek poglądowy (z sieci), żebyś wiedział, gdzie szukać i jak wyglądają ustawienia wentylatorów w BIOS'ie.

Spróbuj ustawić to tak:

1). 35 stopni

2). 30%

3). 40%

4). 40%

 

Odnośnie Control Center, to wrzuć screen'a z panelem sterowania wentylatorami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem w biosie, działa b.dobrze.

 

Control Center odpuściłem, bo nie ma potrzeby już tam kombinować.

 

Ustawiłem 40 stopni - 50% i jest i cicho, i temperatury są ok.

Wentyle w obudowie na 50%.

 

Jedyne co, to będę musiał zmienić wentylator na coolerze, na procku, ale to w niedalekiej przyszłości, bo ten boxowy od silentium wypada średnio  ;)

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...