Skocz do zawartości

Jakie kupić wentylatory do obudowy i jaki cooler do CPU ?


Recommended Posts

Witam , mam nowy komputer i mam obudowę BitFenix Shinobi w zestawie był tylko 1 tylny wiatraczek i się zastanawiam czy się opłaca dokupić na początek jakieś dwa wentylatory i tylko teraz nie wiem czy lepiej kupić na górę obudowy czy na front czy pod obudowę , na górze jest możliwość zainstalowania 140x140m więc nie wiem czy to by było dobre rozwiązanie.

Drugi wentylator (cooler) do procesora , mam fabryczny od Intela i się zastanawiam czy będzie duża wydajność w ciszy i w chłodzeniu jak kupie jakiś inny cooler.

I jeszcze jedna ważna sprawa , słyszałem ze w obudowie powinny być wentylatory które wciągają i wydmuchują powietrze. Jeżeli tak to jakie wentylatory kupić i gdzie je zainstalować żeby był dobry przepływ powietrza.

Kwota na wszystko to tak do 300 zł.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Drugi wentylator (cooler) do procesora , mam fabryczny od Intela

Jeszcze jak byś podał co to za proc byłoby super.Coś dobierzemy.

Generalnie wentylatory możesz dać:

Na przodzie-wdmu****ący

Na topie-wydmu****ący

Tył-wydmu****ący

Spód-wdmu****ący.

Od siebie mogę polecić wentylatory BeQuiet,bardzo ciche.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o tansze rozwiazania mam u siebie i moge polecic:

 

http://aab.com.pl/pl/p/AAB-Cooling-Super-Silent-Fan-12-Pro/1699

http://aab.com.pl/pl/p/AAB-Cooling-Super-Silent-Fan-25/1657

 

Bardzo dobra kultura pracy no i atrakcyjna cena ( polski producent , brak marketingu i reklam ;-) ).

Link to post
Share on other sites

Nie chce nikogo w blad wprowadzac :)

Apple tez produkuje w chinach a jest amerykanskim producentem.

Chyba 95% wentylatorow do PC jest produkowanych w Chinach.

Nie mniej AAB to pl firma, takze tak samo jak np. SilentiumPC, GoodRam w pl to "projektuja" a "tasmy" maja wypozyczone w Chinach...

Link to post
Share on other sites
Prawidłowe i optymalne rozplanowanie wentylacji w obudowie zaproponował Ci już chudy w pierwszym poście. Znalazłem ten test: 

 


 

Wynika z niego że na cooler masz 165mm. To wystarczająco dla dużego macho ale nie zostanie Ci wtedy zbyt wiele pieniędzy na przyzwoite wentylatory. Jeśli chcesz już teraz kupić bardzo dobre "śmigła" to proponuję kupić macho i dwie sztuki Noiseblockerów PL2. Umiejscowienie ich na froncie obudowy znacznie poprawi wentylację. Ewentualną alternatywą byłby zakup "małego" macho- 120. Wtedy masz lekko wyższy budżet na wentylatory. Osobiście jednak byłbym za pierwszą opcją bo dokupić wentylatory w razie potrzeby zawsze można natomiast wymiana chłodzenia to już grubszy wydatek i lekka strata pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...