Skocz do zawartości

nowa płyta pod stare części


Recommended Posts

Witam mam problem z kompem padła mi płyta główna w starym kąpie więc teraz chciałbym kupić w miarę najlepszą płytę taką aby móc wykorzystać stare podzespoły głównie zależy mi na grafice na agp Radeon X1950 Pro 512 MB , i dyskach na ata bo mam 3 sztuki by była możliwość ich wykorzystania jeszcze, może polecicie jakąś płytę jaką najlepiej można kupić z używanych dostępnych do takich celów , a są może z wielordzeniowymi procesorami jeszcze płyty np.2 rdzenie na agp i ata , Dzięki Pozdro

Link to post
Share on other sites

Więcej danych, procesor, stara płyta główna, jak nie wiadomo jaki socket to nic nie wiadomo


a co do 2 pytania są takie moba np http://www.asrock.com/mb/VIA/4CoreDual-SATA2/


taka hybryda, ma obsługe DDR1, DDR2 AGP i PCI-E, SATA i ATA i obsługę multikorów od intela, dość ciekawa opcja:)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

za 60 zł się opłaca takiego bartona wziąć z mobo całkiem fajnym, podejdą ddr1 i dyski ATA, ostatnio miałem taki komp, Barton 2800+ GB ram i radek 9600 pro, no i necik śmigał płynnie, nawet się dało w far cry 1 pograć na rozsądnych detalach. To jest niezła propozycja, o ile w ogóle inwestowanie w takie starocie jest mądrą opcją, aczkolwiek 60 zł nie urywa d**y więc nie ma co żałować też http://allegro.pl/asrock-k7vt4a-pro-s-462-procesor-3000-i3556470869.html


albo mam gdzieś jeszcze w domu jakieś mobo, z duronem 1,6, jakbyś był z krk i chciał sobie po to podbić to Ci za free dać mogę

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Cenowo  najlepiej za jak najmniejsze pieniądze do starego kompa  ale żeby to było coś fajnego, ja miałem  pentium 4 ,3ghz ,  nie stety jestem spod Katowic  ,

i interesująco wygląda ten co podałeś z linku  : 4coredual-sata2 , tylko na allegro kosztuje 200zł i jest tylko 1sztuka  i się zastanawiam czy warto ?, i jak by było z wydajnością takiego ze stawiku opłacało by się .

Link to post
Share on other sites

za 200 zł to kupisz C2d E2180 plus płyta, a jeżeli przyfarcisz to jeszcze z ramem także nie myśl o tym badziewiu w tej cenie


jak do takiego starocia coś już bierzesz to nie wrzucaj w to stówek a max 50 zł, albo jak Ci proponowałem za free mogę Ci dać proc i mobsa pod te ramy ddr1, chodzić będzie, znaczy to tyle że nie ma sensu dokładać do tego grata i tyle

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dzięki ale 100km w jedną stronę  do ciebie nie będę jechał hehe:)

 

Myślę  kupić to przyzwoicie wygląda a i może sprzedawca coś spuści z ceny , dzięki

 

http://allegro.pl/plyta-asus-a8v-delux-amd-athlon-64-3400-cooler-i3554947169.html


A mam jeszcze jedno pytanko  jakbym kupił sobie jakiegoś używanego kompa za około 300-500zł  to byłby już dużo lepszy od tego co mam starego z 2 rdzeniowym prockiem widziałem ,ale mam tą sporą kolekcję dysków na taśmę  ide, ata  , to jest jakaś możliwość ich jeszcze wykorzystania podpięcia pod  płytę ,  odpruć zewnętrznej kieszeni  na usb bo bym musiał je przekładać ciągle ale tak na stałe do środka kompa  da się .

Link to post
Share on other sites

Hehe sorry poplątałem się ,  interesuje mnie czy jakbym kupił używanego kompa  nowego typu już z wielordzeniowym prockiem   około 500 zł,  to do takiej płyty dało by się podpiąć te stare dyski na ATA mam ich  sporo  i sprawne to chciałbym je  wykorzystać jeszcze jako dodatkowa miejsce  ,

Link to post
Share on other sites

wydaje mi się że przesiadając się na nowszą technologię nie można patrzeć się za siebie, Twoje dyski ATA są teraz warte grosze, i raczej nie będzie możliwości ich wykorzystać, aczkolwiek to co zyskasz będzie na tyle opłacalne, że lepiej kupić sobie jeden dysk SATA, nawet 120GB, za 50 zł i juz, niż się trzymac nadal tych rupieci


póki masz czas ponagrywaj płyty z muzyką, pozrzucaj na pendrajwy potrzebne dane, zdjęcia itp, i wywal te dyski, kup maszynkę nowszą i się dobrze baw:)

Link to post
Share on other sites

Sprzedaj to wszystko na części, jak uzbierasz gotówkę to można pomyśleć co za to kupić. Pod ta platformę co miałeś nic więcej nie ma sensu wkładać więc najekonomiczniej jest wymienić samą płytę.

Najlepiej spienięż to wszystko i kup coś znacznie wydajniejszego z niewiele większe pieniądze (np. Core2Duo) pozbywając się archaicznych technologii jak AGP i DDR1.

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się dla samego IDE na płycie wybierać znacznie starszy sprzęt. Takie urządzenie powinno rozwiązać problem

http://www.komputronik.pl/product/94317/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Konwerter_jednokierunkowy_z_plyty_SATA_do_napedu_IDE_3_5_4World.html

lub wersja przejściówki działająca w dwie strony

http://www.komputronik.pl/product/94316/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Konwerter_dwukierunkowy_IDE_SATA_-_SATA_IDE_3_5_4World.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...