Skocz do zawartości

Sprawdzenie zestawu (3000 zl)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam.


Z góry przepraszam za zakładanie kolejnego tematu w temacie kompa za 3000 zl, ale podpiąłem się już do 2 tematów i nie uzyskałem odpowiedzi, więc zakładam własny. 


Chciałem prosić o sprawdzenie zestawu który mam w planie zamówić. 


  • Zastosowanie komputera: gry (głównie BF3 i BF4). 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zl
  • Których części potrzebujesz?: BUDA
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? NIE
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: FHD
  • Specjalne wymagania: Cichy zestaw z dobrym chłodzeniem. 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? BRAK
  • Własna propozycja zestawu: http://www.pcprojekt...eM1YAaPJzvmUXg*
  • Inne:  Potrzebuje jeszcze karte sieciową z WiFi

Co powinno zostać zmienione, jakie propozycje ? 


Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Z góry przepraszam za zakładanie kolejnego tematu w temacie kompa za 3000 zl, ale podpiąłem się już do 2 tematów i nie uzyskałem odpowiedzi, więc zakładam własny. 

 

Bardziej przeproś za podpinanie się do czyiś tematów :D

 

Co do zestawu, dobrze że jest tam karta ATI, jednak .... warto zainwestować w jakieś OC CPU do multi, tym bardziej że BF4 ma mocniej obciążać właśnie procesor. Spartan Pro nie jest cichym chłodzeniem, natomiast zasilacz G1 zdecydowanie odradzam z tego względu że ostatnio bardzo mocną się sypią (patrz mój status w profilu)

 

W tym pcprojekt za tanio też nie jest ....

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

G GH24NS95 SATA (black)

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

SilentiumPC Fera Pro HE1224

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB DDR5 384bit (925/5000)

Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

3048 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

OC CPU pod 4.2 GHz na płycie Z68 z chłodzoną sekcją zasilania. Płyta co prawda wymaga aktualizacji BIOSU ale to w esc.pl zrobią za free podczas montażu. Ewentualnie taniej możesz kupić Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ z możliwością OC do 4.0 GHz 

 

Natomiast chcąc pozostać przy 3350p którego co prawda również idzie podkręcić pod 3.7 GHz proponuję takie coś 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Sapphire Radeon HD7970 3GB DDR5 384bit (925/5500)

 

3091 zł + kody wyżej

 

Chłodzenie na CPU dokupisz sobie za jakiś czas, obudowa posiada możliwość montażu coolera bez konieczności wyciągania mobo więc raczej problemów nie powinieneś z tym mieć. Zyskujesz natomiast 7970, około 15 % więcej wydajności na przykładzie BF3 w zależności od taktów. 

 

http://img.pl/xmld.png

 

Wracając do CPU, jak BF4 dokładanie będzie wykorzystać CPU dokładanie nie wiadomo, rzekomo ma go mocniej obciążać.  Natomiast w BF3 różnica pomiędzy podkręconym 3350p pod 3.7 GHz a 3470 na 4.0 GHz czy nawet 3570k na 4.5 GHz jest na granicy błędu pomiarowego. Póki co, ważniejsza jest mocniejsza GPU niż pompowanie CPU MHz'ami 

PS: TP-Link TL-WN781ND /N150, PCIe/  polecam PCIe - wepniesz ją sobie nad GPU 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź ! Musze teraz poczytać o tych zestawach i zdecydować się co dalej :) Mam tylko pytanie dotyczące audio. Mam zamontowane 7 głośników w pokoju. Czy da sie je podłączyć do tej płyty ? Czy trzeba dołożyć jakąś karte dzwiekowa ? 

Do którego zestawu bardziej jesteś przekonany? 

Link to post
Share on other sites

Pod Z68 D3 trzeba wsadzić jakąś kartę dźwiękową do obsługi Twoich głośników. 

 

Ja bym szedł w zestaw z 7970, ewentualnie starałbym się tam dopłacić do 3450 


Gdyby co to odłóż zakup chłodzenia w przyszłość oraz póki co kup może tylko 4 GB DDR3. Te dwie rzeczy dokupisz sobie za jakiś czas a teraz skupisz się na CPU oraz GPU 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tylko jedno pytanie i zamykam temat : 

 

Czy warto dołożyć pare złotych i zamienić: Intel Core i5-3350P na Intel Core i5-3470. Różnica cenowa nie jest za duża więc nie było by problemu żeby dołożyć. A może jeszcze jakiś inny procek w tym zakresie cenowym. Który wybrać ? Reszta zestawu zostaje tak jak jest. A i czy te kody na darmowe złożenie i dostawę nadal aktualne? Bo będę zamawiał w esc.

Edytowane przez banan444
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...