Skocz do zawartości

Który GTX 780?


Recommended Posts

W połowie października będę zamawiał komputer u informatyka i zastanawiam się jakiego GTX-a 780 wybrać.

-Zastosowanie: Gry, Internet, Projektowanie w AutoCAD

-Model i moc zasilacza: Corsair a moc do ustalenia

-Reszta specyfikacji komputera:i7- 4770k, 16 gb, z87-GD65, W obudowie 430mm miejsca na kartę.

-Monitor: 1920x1080, 7 ms, 60hz+

Karta musi być bardzo wydajna do grania w FHD i grafice Ultra. Nie chce się pakować w chłodzenie wodne, wole tradycyjne. Niska temperatura pod obciążeniem.

Myślałem o tej: http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=03G-P4-3788-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

Cena nie gra roli, ale na TITAN'a mnie nie stać.

 

Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

2 tygodnie temu kupiłem gainwarda phantoma GLH. Polecam.

 

Edit:

Szybki, cichy, zimny :)

Tomb raider w full hd. Wszystkie ustawienia na maksa. Tress włączony. Grubo powyżej 60 fps w każdej sytuacji. Ani jednej zacinki. W przyszłym tyg. będę testował Metro LL.

/argumentacja!

Edytowane przez jediwolf
Link to post
Share on other sites

EVGA ACX jest spoko, nawet referenta mogę polecić, bo nie ma z kartą problemów. To nie stare referenty gorące i głośne jak kiedyś.  Zawsze są Asusy, Gigabyty lub MSI w zależności co do ceny/dostępności. Każdy z nich będzie dobry, różnice marginalne. Czy to będzie windforce czy twinfrozr4 będzie dobrze. Im chłodniej tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

2 tygodnie temu kupiłem gainwarda phantoma GLH. Polecam.

 

Edit:

Szybki, cichy, zimny :)

Tomb raider w full hd. Wszystkie ustawienia na maksa. Tress włączony. Grubo powyżej 60 fps w każdej sytuacji. Ani jednej zacinki. W przyszłym tyg. będę testował Metro LL.

/argumentacja!

Wszystkie oprócz wygładzania :rotfl: . Bo na pewno z włączonym SSAA nie będzie w każdej sytuacji grubo powyżej 60 fps. Głupie gadanie, takie wypowiedzi powinno się przekreślać albo usuwać. Testowałem referenta 780 Zotac-a, teraz mam Lightning 780 podkręcony fabrycznie powyżej 1100 Mhz na rdzeniu i z włączonym TressFX i SSAAx2 są spadki do ~45 fps więc nie wprowadzaj w błąd. 

Na chwilę obecną 780tka jest nie opłacalna, warto poczekać miesiąc na premierę nowego Radeona który może trochę namieszać i obniżyć cenę 780tki. Chyba że ktoś nie ma co zrobić z kasą.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Też czekam na nowe Radki (i tak nie kupię hehe). Niestety obawiam się, że cena 780 po premierze czerwonoskórych spadnie najwyżej o 100/200 zł... i raczej nie nastąpi to momentalnie. Na obniżki cen wpływa czas i okresowe wyniki sprzedaży.

 

Kasę na 780 już dawno mam zaklepaną na koncie. Czekam aż Wojtek skończy test Lightinga i wtedy zdecyduje. Jeśli nie będzie dużej różnicy w mocy wybiorę najbardziej cichą. Nienawidzę hałasu. Na teraz brałbym EVGA/Asus/Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

Lightning jest wybitnie przeceniony. 3K to cena nie do przyjęcia za tą kartę. ~500 PLN różnicy względem Evga/Asusa/Gigabyte, nie warto tyle dopłacać, chyba że ktoś jest maniakiem MHz-ów. Sam może kupię tą kartę ale nigdy za taką cenę. Mam nadzieje że nowy Radek będzie wydajnościowo na poziomie Tytana w cenie 2000 - 2500 PLN, wtedy Nvidia będzie zmuszona do obniżki cen.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Wszystkie oprócz wygładzania :rotfl: . Bo na pewno z włączonym SSAA nie będzie w każdej sytuacji grubo powyżej 60 fps. Głupie gadanie, takie wypowiedzi powinno się przekreślać albo usuwać. Testowałem referenta 780 Zotac-a, teraz mam Lightning 780 podkręcony fabrycznie powyżej 1100 Mhz na rdzeniu i z włączonym TressFX i SSAAx2 są spadki do ~45 fps więc nie wprowadzaj w błąd. 

Na chwilę obecną 780tka jest nie opłacalna, warto poczekać miesiąc na premierę nowego Radeona który może trochę namieszać i obniżyć cenę 780tki. Chyba że ktoś nie ma co zrobić z kasą.

 

http://www.legionhardware.com/articles_pages/gainward_geforce_gtx_780_phantom_glh,6.html

 

Bardzo proszę

 

Zobacz sobie wyniki TR. DX11, 4xSSAA. Średnio powyżej 70fps. Rzeczywiście nie da się.

Link to post
Share on other sites

No i co z tego że tam tak podają, jakby napisali śr. fps = 200 to też byś to przyjął za prawdę i radośnie założył że przez całą grę taki wysoki fps się utrzyma. Dla mnie te wyniki są nie wiarygodne, zresztą nawet nie wiadomo jak oni to testowali, może wbudowanym benchmarkiem, może bez TressFX   %-)  Wystarczy włączyć grę, ustawić 4 x SSAA+TressFX, odpalić frapsa i okazuje się ile ten test jest wart - nic. Mam 780tkę u siebie więc wiem co mówię. 

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...