Skocz do zawartości

Zasilacz do 200-220zł


Recommended Posts

Solidny jak solidny, dowiemy się za 2 lata czy naprawdę solidny (a kondensatory zastosowane raczej wróżą gorzej niż lepiej).

 

XFX to teraz chyba najpewniejsza opcja, chodź tam też padają wentylatory.

 

Szczerze jak masz kasę to dokładaj do Tesla R2 500W - naprawdę udana jednostka z Gold, 500W na lini 12V i bardzo cichą pracą. Cena w ok. 310 zł.

 

Chodź twój komp to nawet 400W pociągnie, i chyba bym polecił wtedy;

http://www.angela.pl/p9469,super-flower-400w-golden-green-pro-sf400p14xe.html

Za jakieś pewnie 245 zł wyrwiesz jak z nimi zagadasz.

Link to post
Share on other sites

Solidny jak solidny, dowiemy się za 2 lata czy naprawdę solidny (a kondensatory zastosowane raczej wróżą gorzej niż lepiej).

 

Przeczytaj jeszcze tytuł tematu wolno, ze zrozumieniem - zasilacz do 200-220zł.

W innych zasilacz kondensatory podobno wróżą coś innego - a co mamy - wszyscy czytający forum chyba wiedzą :P

A jak coś złego będzie się działo z zasilaczem za 2 lata - to mamy jeszcze następny rok gwarancji dla tego TT.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Nie mam złośliwego podejścia. Zaproponowałem zasilacz - ty oczywiści musiałeś to skrytykować i gdybać co będzie jak będzie za 2 lata.

Wiesz co będzie ??? Bo ja nie ?

Mogłeś po prostu zaproponować inne modele i na tym skończyć bez swoich gdybanek.

Więc może zacznij od siebie - ok.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

A gdzie ja nie poleciłem? Powiedziałem popieram XFX-a, a potem polecił za dopłatą dwa inne modele. Koniec rozmowy. Nie ma realnie naprawdę dobrych zasilaczy 500W+ poniżej 300 zł - taka jest moja opinia. Uważam, że najlepszym środkiem są XFX Core i Deusy. Jednak oba mają swoje wady. A przez Ciebie polecane wszędzie praktycznie , gdzie to tylko podejdzie Thermaltake uważam, za bardzo przeciętne zasilacze, ale dobrze wycenione - więc złym wyborem tez nie są. Koniec OT - autor już sam się zastanowi czy lepiej nie dołożyć. 

Link to post
Share on other sites

Tak tylko te bardzo - według Ciebie przeciętne jak do tej pory nie robią nikomu cudów.

Mają wysoką sprawność, 3 letnią gwarancję i nikt do tej pory na nie nie narzeka.

Do 200-220zł są bardzo ok. Oczywiście są jeszcze tańsze Corsairy 450W i Antec 500W za około 150zł, jednak myślę, że warto dozbierać do tego TT w cenie do 200zł.

Stąd moja propozycja.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

I 5 lat gwarancji - na pewno to lepiej niż 3 lata ;)

 

nikt do tej pory na nie nie narzeka.

 

A skąd taka wiedza?? :D Tak wiem czepiam się. Ja jednam znam min. 2 osoby, które narzekają na wentylatory w nich , że terkoczą, i jedną która z tego powodu zmieniła go na właśnie Teslę ;) Fakt jednak nie znam nawet jednego przypadku, że komuś padł - ale dużo ich też nie montowałem-polecałem.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Tak teraz tu zauważyłem:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

,że ten zasilacz nie ma PCI-e 6pin. Jak się domyślam jest to zasilanie karty graficznej. Mój GTS ma tylko wejście 6 pinowe więc czy to nie będzie problem? Jeszcze jedno. Widzę, że ten BeQuiet był standardu ATX 12V V2.3 a XFX core jest standardu ATX 12V V2.2. Czy to nie będzie problemem? Wiem, że pytanie może być dla Was banalne ale proszę o pomoc bo za bardzo nie znam się na sprzęcie.
Po prostu chcę wiedzieć czy ten zasilacz będzie w 100% pasował do mojego zestawu.

Edytowane przez matizzz
Link to post
Share on other sites

Aha nie wiedziałem, że to też może być. Zobaczyłem tylko "PCI-E 6-pin: Nie" i zwątpiłem trochę.


Mam jeszcze pytanie czy XFX Core to jest ten sam zasilacz co ATX Core? Bo chyba parametrami sie trochę różni.
http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/zasilacze-komputerowe,l146/xfx-core-450w-120mm-80-psu,p52331.html

ATX Core
http://www.kurtmedia.pl/product-pol-225160-ATX-Core-450W-120mm-80-SLI-PSU.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...