Skocz do zawartości

Telefon na miarę S2 ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez radas,

Recommended Posts

Czesc wszystkim, od jakiegos czasu poszukuje telefonu do zakupu. Na poczatku myslalem o S3 ale w cenie max.1100zł nie mozna nic dobrego znalezc. Potem napalilem sie na S2 ale tutaj jak wiadomo telefon starszy i takiego nowego lub w idealnym stanie tez ciezko znalezc w przystepnej cenie. 

Jest jakis alternatywny telefon podobny specyfikacja S2 ? Cena max - 1000zł 

Link to post
Share on other sites

Upierasz się na Androida - a w tej cenie cięzko znaleść coś co będzie płynnie działać i będzie nowe.

 

Jeśli chodzi o Nokię - to L720, L820 i L920 sa jednymi znajlepiej wykonanych telefonów - dwukrotnie droższy Szajsung Galasy S4 jest gorzej wykonany niż moja Lumia 720 - a mam slużbowego SGS4 i prywatną Lumię 720.

Dodaj do tego fenomenalny aparat fotograficzny, doskonały dźwięk, bardzo szybki support o jakim Android może pomarzyć - no i system, który działa płynnie - ZAWSZE. Zadnych zwolnień, zamuleń. No i Nokia daje sporo fajnych programów - ot darmowa nawidacja głosowa offline - coś za co musisz zapłacić na Andrucie lub spiracić.

Jeśłi Nokia N dla Ciebie była fajna - to powime Ci tak Lumia jest JESZCZE fajniejsza, jeszcze lepiej wykonana, spasowana, jeszcze szybsza, płynniejsza.

Nawet Sony ma gorzej wykonane telefony - a Lumia jakością dorównuje nawet iPhone'om - również w szybkości i płynności. Co ciekawe najnowsza wersja iOS Beta jest wolniejsza od Lumii. :) 

 

Jeśli zalezy Ci na slocie na kertę mSD to rozważ Lumię 720 lub Lumie 820 - różnica to zastosowanie - jeśli priorytetem sa gry to L820 - jeśli zaś czas pracy i zwykłe użytkowanie to L720.

 

Ja przesiadłem się z Samsunga Galaxy S4 na Lumię 720 i na 100% nie wróce do Androida - Lumia działa szybciej, płynniej i jest lepiej wykonana, ma również znacznie lepsze wspacie - ja mam pewność, ze WP8 będzie wspierany do Stycznia 2016 roku - o Androidzie nie można tego powiedzieć. Cała masa telefonów majacych rok nie doczekała się oficjalnego softu - niby są nieoficjalne ROM'y - ale BARDZO źle to świadczy o producentach, że nie dbają o klientów.

Link to post
Share on other sites

Telefon nie musi być nowy, może być używany, aby posiadał gwarancje chociaz 6miesiecy, wyswietlacz i ramka ( w przypadku samsunga) byla idealna. reszta i tyl nie interesuje mnie bo bede mial cover.  

Co do WP to nie ma az tylu appkow co na androida i srednio mi pasuje wyglad. Co do plynnosci to sie zgodze - jest szybsza od andka.

Link to post
Share on other sites

Radas - Ilośc nie znaczy JAKOŚĆ - owszem aplikacji jest mniej ale jak już Masz Apkę na WP8 to ona DZIAŁA, zawsze i dobrze.

W przypadku Androida możesz kupić/podrać nie wiadomo co. 

 

Ja nie zauważyłem by brakował jakichś aplikacji - owszem, mamy ich 5 a nie 100 - ALE - te 5 działa doskonale, płynnie i pewnie - a zwykle spośród tej 100 z Androida mamy 5 wartych uwagi - bo reszta to dziadostwo. Sumując moją miesięczną przygodę z Lumią 720 - NIE znalazlem brakującego odpowiednika dla WP8 z Androida - zawsze miałem jakąś alternatywę. CO więcej w moim przypadku zwykle apki na Lumię były tańsze lub miały więcej możliwości - przykąldowo Angry Birds kosztują tyle samo - ALE na Andrucie mają reklamy a na WP8 NIE.

 

Zwłaszcza w przypadku gier jest to widoczne - te 0.36% gier, które wymagają 1GB RAM - najnormalniej w świecie NIE pobierzesz na modele z 512 MB Ramu - a w przypadku Androida kupujesz po to by się przekonać, ze gra klatkuje i praktycznie nie da sie grać.

W przypadku Lumii jak coś możesz pobrac to działa i już. Żadnych kompromisów.

 

Co do wyglądu :) rzecz gustu - mi się bardzo podoba - ALE jak założysz etui to wygląd sie zmieni :) znajoma ma Lumię 520 i w pierwszym momencie nie poznałem jej telefonu - a miała "zwykłe" etui z klapką :) :) - tak drobny detal jak etui zmieniło wygląd diametralnie. :)

Link to post
Share on other sites

Co do reklam to wystarczy wylaczyc wifi i w apkach i grach nie ma reklam. Teraz posiadam S1 i kazda gra mi chodzi na androidzie 4.1.2, gta vice city czy fify no problem. Mowisz ze macie ich 5 a jak bedzie potrzebna 6ta to bedzie problem a w androidzie skoro jest 100 to bez problemu znajde i ta 6tą . Ale widze ze tutaj kazdy bedzie polecal mi WP8 i Nokie. Jednak nie wybiore jej ze wzgledu na system i ze wzgledu ze niedlugo Microsoft konczy wspolprace z Nokia i bedzie koniec wsparcia ktore jest slabe i zalezy wszystko od microsoftu i ich windowsa. Będę dalej szukał S2 lub czegos z androidem :)

 

EDIT: własnie poczytalem komentarze w sklepie z windows phone i szalu nie ma w tych aplikacjach. Najpopularniejsze : facebook, youtube, skype niezle sie zawiesza i sa max 3 gwiazdki srednia . 

Edytowane przez radas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takie są doniesienia np na komórkomaniaku i nie bez powodu Nokia testowala na swoich telefonach. Czyzby cos sie mialo wydarzyc ?

 

Poza tym to juz koniec Nokii, za jakis czas zobaczymy na nowych telefonach znaczek microsoftu. Bieda z nędzą. 

Edytowane przez radas
Link to post
Share on other sites

Daj proszę źródło gdzie to wyczytales.

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Microsoft nie zerwal kontaktu z Nokia. On ją KUPIŁ :) Wiec jeśli coś to support będzie tylko lepszy :)

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Tak to prawda nokia jest Microsoftu.

Link to post
Share on other sites

http://inwestycje.pl/gieldy_swiatowe/Po-zakupie-Nokii-marza-brutto-Microsoft-na-Windows-Phone-wzrosnie-o-300;211214;0.html

 

O cholera, Nokia ma się zająć "produkcją sprzętu sieciowego i innych bliżej nieokreślonych „zaawansowanych technologiach" !

 

O cholera " Po zakupie Nokii marża brutto Microsoft na Windows Phone wzrośnie o 300%"

 

O cholera "Jednym z warunków przejęcia Nokii jest rezygnacja z legendarnej marki. Microsoft zdecydował się przejąć nazwy “Asha” i “Lumia”, natomiast logo “Nokia” nie pojawi się już na żadnym smartfonie." + bardzo możliwe, że również z Lumii zrezygnują, a postawią na swojego Surface'a.

 

Źródło: http://www.gsmmaniak.pl/233552/nokia-znika-z-rynku/

 

Ale fanboye będą wciskać ciągle teksty o "zacieśnianiu współpracy", haha. Microsoft zwyczajnie pożarł Nokie, każdy kolejny telefon będzie Microsoft Lumia. Biorąc pod uwagę próby wejścia na rynek smartfonów i tabletów Microsoftu w przeszłości, to również spartolą. A prawda jest taka, że wiele osób które dzisiaj kupują Nokie, robią to z sentymentu do marki, sam znam takie osoby. Cóż, koniec Nokii. Tutaj jeszcze ładny wykresik: 

http://bi.gazeta.pl/im/2/14570/m14570432,NOKIA2.jpg

 

I dodatkowo systemy. 80% Androida vs 3.7% WP? Czyli... hipotetycznie na 80 ludzi tworzących aplikacje do Androida przypada 4 ludzi tworzących aplikacje na WP? Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim 2x zyskać :) No ale mnie również polecali Nokie :D

 

Żeby nie było offtopu, dobrze że nie jestem osamototniony w realnym spojrzeniu na sprawę Samsunga, Androida, i SII przede wszystkim :)

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Chiny kupiły Volvo - O cholera KONIEC świata. Coś się zmieniło? NIC.

 

Jeśli o mnie chodzi telefon moze się nazywać Microsof Lumia - WAŻNE, że do płynnej i szybkiej pracy NIE będzie potrzebował 8 rdzeni i 2 GB RAM'u. I NIE muszę też wyłączać WiFi - bo reklam NIE MAM. 

 

Na początku Android też miał 3% - poczekamy jak Windows Phone 8 będzie na rynku te 5 lat i zobaczymy. 

 

Fanboyem to jesteś TY - skoro nie zauważasz że Android jest DZIADOWSKI - jedyna odpowiedzią na problemy jest : WGRAJ SOBIE CUSTOMOWY ROM. Może ja NIE chcę wgrywac - może chce wyciągnąć telefon z pudelka i go UŻYWAĆ. Płynnie, szybko bez kombinowania.

 

No i  znienawidzony Microsoft gwarantuje mi wsparcie do 2016 roku - jakie wsparcie daje Android? ŻADNEGO.

Pozdrawiam posiadaczy pierwszego Nexusa - jak rozumiem DALEJ czekacie na OFICJALNY Rom Androida 4.3 ?

Link to post
Share on other sites
O cholera, Nokia ma się zająć "produkcją sprzętu sieciowego i innych bliżej nieokreślonych „zaawansowanych technologiach" !

no... przecież niżej TY SAM piszesz, że smartfonów produkowac nie beda już... więc co mają robić?

 

 

O cholera "Jednym z warunków przejęcia Nokii jest rezygnacja z legendarnej marki.

jakoś zapomniałeś napisać, że do Microsoftu przechodzi 32tys. pracowników Nokia (w tym 18 300 odpowiedzialnych za produkcję telefonów) - ale kit z tym no nie @vexed? nie beda sie nazywali Nokia i to jest taaaaka straszna rzecz...  :rotfl: rozbawiłeś mnie

 

 

Po zakupie Nokii marża brutto Microsoft na Windows Phone wzrośnie o 300%

eee... no i? rozumiesz co to oznacza? bo chyba nie :)(nie byli producentem Lumii to brali za kazdy fon 3x mniej niz jak będą producentem...)

 

 

każdy kolejny telefon będzie Microsoft Lumia

jakbyś doczytał TEN SAM artykuł który TY SAM podlinkowałeś to doczytałbyś, że raczej inną nazwę będą mieli (choć niekoniecznie, bo "Lumia" to rozpoznawalna marka) :) cóż... bardzo wybiórczo podchodzisz do tych artykułów :)

 

 

Ale fanboye będą wciskać ciągle teksty o "zacieśnianiu współpracy"

a wg Ciebie MS wydał tyle kasy na zakup Nokii po to żeby fony były gorsze?.. :rotfl: z resztą obecny prezes Nokia najprawdopodobniej zastąpi Balmera jako prezes Microsoftu... to tak a propos "zacieśnianiu współpracy"  :)

 

 

a tu masz oczywiście pełen cytat ze źródłem: 

Do producenta okienek przechodzi też grupa czołowych managerów Nokii z prezesem Stephenem Elopem na czele, który w przeszłości przez 3 lata odpowiadał w Microsofcie za rozwój pakietu Office i Dynamics. Według niektórych będzie on naturalnym kandydatem do zastąpienia Steve’a Ballmera na stanowisku szefa Microsoftu, który ostatnio ogłosił swoje przejście na emeryturę.

http://inwestycje.pl/gieldy_swiatowe/Po-zakupie-Nokii-marza-brutto-Microsoft-na-Windows-Phone-wzrosnie-o-300;211214;0.html

 

 

A prawda jest taka, że wiele osób które dzisiaj kupują Nokie, robią to z sentymentu do marki, sam znam takie osoby

hehe mój wujek tak zrobił - powiedział: "mam już dosyć tych g..., chce miec cos porzadnego" (na faktach).

Ludzie dostrzegają w Nokii porzadne wykonanie i tyle... ja mam sentyment do pralki "Frania" ale jakos nie zobaczysz jej u mnie w domu...

 

 

Biorąc pod uwagę próby wejścia na rynek smartfonów i tabletów Microsoftu w przeszłości, to również spartolą.

tutaj masz takie tabeleczki :)

http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/09/Kantar13.png

http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-najlepszy/?p=1111289

 

 

80% Androida vs 3.7% WP? Czyli... hipotetycznie na 80 ludzi tworzących aplikacje do Androida przypada 4 ludzi tworzących aplikacje na WP?

hipotetycznie światem powinny rządzić mrówki bo jest ich więcej niż nas :) (bo tylko ilość się liczy no nie?) :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

@Ravir

 

Porównanie Nokii i MS do Chin i Volovo przewija się tutaj notorycznie. Otóż informuję: Volvo było amerykańskie gdy kupili je chińczycy. Amerykanie CHCIELI pozbyć się Volva, a MS łaskawie podał brzytwę tonącemu. I Ty retorycznie pytasz czy coś się zmieniło? Otóż Volvo przeszło na chińskie części i zaczęło zwalniać pracowników oraz inżynierów. Jakoś przy transakcji chińczycy nie krzyczeli na lewo i prawo, że będą zwalniać (to chyba normalnie). Mimo to robią to i podobnie będzie w przypadku Nokii i MS (odwołanie do przejścia pracowników przytoczone przez Arioxa)

 

@Ariox

 

O pracownikach napisałem wyżej, zobaczymy co się z nimi stanie za rok. Naturalnie, że przechodzą. To przykład "marketingowej etyki". Gdyby MS na lewo i prawo ogłosił "zjadamy was, a wasi pracownicy mogą od jutra zostać pomocnikiem mikołaja" to raczej byłoby to niedopuszczalne. Czysta marketingowa zagrywka.

 

Co do marży - to chyba Ty nie rozumiesz co to oznacza. Tzn, że dokładnie ten sam telefon na którym dzisiaj jest marża 10 dol będzie miał marże 40 dol. Innymi słowy - ten sam telefon zdrożeje teoretycznie o 100pln (wg kursu) a w PL będzie to jeszcze więcej. Absolutnie nic się w nim nie zmieni, ale za znaczek dopłacisz 100-150zł. (Cholera, moze faktycznie kupujcie te Nokie, póki czas? :rotfl: )

 

Co do marki LUMIA - gdybyś tylko Ty PRZECZYTAŁ mój post, zamiast go OGLĄDAĆ. Wyraźnie napisałem w nim "+ bardzo możliwe, że również z Lumii zrezygnują, a postawią na swojego Surface'a." Hallo? ;)  

 

Wydał tyle kasy? Dla MS to co wydał na Nokie, to wyciąga w każdej chwili z tylnej kieszeni i zostawia w restauracji. Dla Nokii to był ostatni moment żeby się sprzedać, za rok nie byliby warci nic. Dla MS to okazja nad okazja, bo za marne grosze kupił coś, co "może przyniesie jakieś zyski, a jak nie to też nic się nie dzieje".

 

Czytając o zacieśnianiu współpracy i zmianie prezesa już się popłakałem ze śmiechu. Sama zmiana prezesa jest tylko z tego względu, że Ballmer przechodzi na emeryturę. "Według niektórych będzie on naturalnym kandydatem do zastąpienia Steve’a Ballmera na stanowisku szefa Microsoftu" Wspomniani "niektórzy", to chyba te 18k pracowników Nokii?  :rotfl:  Takie doniesienia to również zagrywka marketingowa, bo realne szansa na fotel ma dyrektor Forda albo szef Computer Sciences. Ci dwaj zostali wskazani przez trzech największych udziałowców MS, a nie "niektórych" jak w tamtym przypadku.

 

 

Co do wykoania - nigdy złego słowa o tym nie powiedziałem, bo wykonanie Nokia ma zaraz po Apple najlepsze. I fakt, że Samsung to "plastyk".

 

I jeszcze o tabeleczkach. Tabeleczki są PRO-CEN-TO-WE. Hipotetycznie jeżeli sprzedam dzisiaj na allegro 2 sztuki czegoś, a jutro 8, to notuję wzrost o  kilkaset procent - Woooow. 

Ale teraz przyjrzymy się tabelkom, które pokazują wymiernie SZTUKI: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/swiatowy-rynek-mobilnych-systemow-operacyjnych-w-1q2013-wedlug-idc,2,3,28162.html#

 

Od 1 kwartału 2012 do 2013 przybyło 72 miliony produktów z Androidem

Od 1 kwartału 2012 do 2013 przybyło  4 miliony produktów z WP

 

Hmmm, o 68mln sprzedanych więcej przez Androida, no ale procentowo to WP wypada lepiej  :D Give me more, make my day.

 

 

//Edit: Ale do was nawet gdyby przyszedł prezes MS z megafonem i krzyczał wam do ucha "Zjadamy Nokie, nie współpracujemy, bo współpracować to może równy z równym. Kupiliśmy ją za drobne, bo może da się coś z tego wyssać", to dalej byście z uśmiechem kiwali głowami. Ach, to zaklinanie rzeczywistości.

 

I nie rób ze mnie kogoś stronniczego, bo tak się składa, że lubię MS, używam Windowsa i w pojedynku Apple/MS zawsze staję za MS. A co do Nokii, to telefonów TYLKO tej marki używałem do 2010, żadnego innego. Niestety, Nokia się skończyła, a z całym szacunkiem dla MS, Windows Phone nie osiągnie wyniku 20% udziału nigdy.

 

 

Wysłanego z mojego Windowsa 7 przy użyciu własnych paluchów.

Edytowane przez vexed
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
MS łaskawie podał brzytwę tonącemu

dla MS ta transakcja była TAK SAMO ważna jak dla Nokia. 

 

 

O pracownikach napisałem wyżej, zobaczymy co się z nimi stanie za rok. Naturalnie, że przechodzą. To przykład "marketingowej etyki". Gdyby MS na lewo i prawo ogłosił "zjadamy was, a wasi pracownicy mogą od jutra zostać pomocnikiem mikołaja" to raczej byłoby to niedopuszczalne. Czysta marketingowa zagrywka.

bzdura! dobrych specjalistów si/ę nie pozbywasz!

 

 

Co do marży - to chyba Ty nie rozumiesz co to oznacza. Tzn, że dokładnie ten sam telefon na którym dzisiaj jest marża 10 dol będzie miał marże 40 dol. Innymi słowy - ten sam telefon zdrożeje teoretycznie o 100pln

czytałeś ten artykuł? piszą w nim, że zanim MS był właścicielem Nokia to właśnie Microsoft brał za każdego fona Nokii 10dol, w tej chwili wykupili Nokie więc logiczne że jako właściciel będą chcieli za nie więcej. Tutaj sam fon nic nie zdrożeje. A artykul jest informacja o tym ile MS bedzie zarabial na kazdym przez siebie wyprodukowanym smartfonie.

 

 

I nie rób ze mnie kogoś stronniczego, bo tak się składa, że lubię MS, używam Windowsa i w pojedynku Apple/MS zawsze staję za MS.

wprost przeciwnie, nie zgodziłem się z kilkoma (wieloma) twoimi spostrzeżeniami - i tyle.

 

Tak czy inaczej nie sądzę żeby MS zaszkodził sobie przejęciem Nokii. Pracowników nie zwolnią bo to nie chińska firma, fony jeśli podrożeją to nie przez jakąś marżę tylko np. włożenie lepszych podzespołów, a co do reszty to czas pokaże. Na chwilę obecną uważam że WP8 przeżywa rozkwit - ludzie coraz chętniej się na niego przenoszą i mają ku temu dobre powody. Spekulacje nt "Nokia po wykupieniu przez MS" są niepotrzebne bo dla użytkownika NIE MOŻE wyjść to na złe bo to by był już drugi strzał w stopę jaki MS by sobie zafundował (po tym jak zmienili jądro z Win-CE na Win-NT... lub jak ktoś woli samo wprowadzenie WP7 na Win-CE bylo tym strzałem) - nikt nie jest aż tak głupi żeby zrażać do siebie ludzi ponownie.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...