Skocz do zawartości

Radeon 5850 - przycięcia


Recommended Posts

Gdy gram w Wiedźmina lub Starcraft 2 słychać bardzo ciche bzyczenie (podbnie jak mucha tylko znacznie ciszej i nie taka duża cząstliwość ) gra chodzi bzyczenie zatnie się na ułamek sekundy i gra się zatnie, zawsze w tym samym czasie i tak regularnie co kilka sekund bzyyyyyyyy..bzzyyyyyyy = plynnieeee..plynnieeee. Ten dzwięk jest bardzo cichy a zwiechy są bardzo krótkie (ułamki sekund ) ale jednak wyczuwalne wyraźnie.

 

 

 

1. Procesor: Intel Core i5 750 4x2.66 GHz BOX (LGA1156, 8MB)

2. Płyta główna: Asus P7P55D, P55, DDR3, SATA2, GBLAN, ATX, FW, Core i5

3. Pamięci: DDR3 4GB 1333MHz A-Data (2x2GB, DualDDR, CL9)

4. Dysk twardy: Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

5. Nagrywarka: LG GH-22NS50 DVD±R 22x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 12x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

6. Karta graficzna:Radeon HD5850 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 2.0

7. Obudowa:Antec Three Hundred (bez zasilacza)

8. Zasilacz do obudowy ATX 500W OCZ ModXStream Pro SLI (Fan 135mm, PFC)

 

Windows 7 64 bit pirat

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Albo mam coś z oczami, albo wczoraj tłukliśmy już ten temat.

 

Wczoraj prosiłem, abyś odpalił furmark. Powiedz mi, czy przez cały czas testu, animacja była płynna, czy też były jakieś czkawki graficzne?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Zrób tak, nie wiem osobiście co za sterowniki masz dodane na płytce z asusem, ale odnajdź nasze wczorajsze perturbacje, tam podałem link do strony intel software support.

 

Odinstaluj to co zainstalowałeś z płyty i sterowniki do grafiki, uruchom driver cleaner.

Zainstaluj ponownie w następującej kolejce:

1. sterowniki intela (nie z płyty) = zassij ze stronki intel (niech ktoś mu wskaże co ma zassać, bo ja odpadam od kompa do wieczora)

2. po resecie ewentualnie audio, sieć itd

3. sterowniki pobrane ze strony http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... ws-7-64bit

 

Zrób jak mówię, a będzie ok. Nie schrzań tego !

 

P.S.

 

I uważaj na te post/post bo drażnisz moderatora :menda::rotfl:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jak masz czas to OK, tylko nie instaluj softu z płyt cd dołączonych do komponentów (bo będziesz miał tak jak teraz).

Przygotuj sobie wszystko najpierw = pościągaj co napisałem.

OK, ja się muszę odmeldować, gdybyś nie dał rady, to popracujemy wieczorem.

 

pozdrawiam

 

P.S.

Poproś kogoś na forum, aby Ci wyszukał, co masz pociągnąć ze strony intela.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki do ati mam najnowsze poprawiło mi to wiedźmina ale może mi ktoś wskazać stery do tego intela ?

 

Qualified Vendor List (2)

 

BIOS (10) [bIOS History]

 

BIOS-Utilities (2)

 

Chipset (3)

 

AUDIO (4)

 

LAN (1)

 

Utilities (23)

 

SATA (3)

 

Others (6)

 

Manual (:rotfl:

 

 

 

które z nich wybrać to są do mojej mobo pod system windows 7 64 bit

Link to post
Share on other sites

sciągam i instaluje po kolei jak skoncze to zrestartuje pc i zainstaluje grafike. Jak mozna to poproszę do audio . Stery do lan mam ale nie istaluję bo sięć domowa i tak mi działa nez nich w windowsie 7 . W xp musiałem instalować sterowniki lan .

 

przy drugim linku podaczas instalacji tego stera wyskakuje mi this computer doen not meet the minimum requirments for instaling the software .

 

przy trzecim linku to samo . zainstalowałem tylko link 1

Link to post
Share on other sites

Dobra - masz na wszelki wypadek

LAN

Audio

Niestety musisz ściągnąć je z asusa, bo nie znalazłem innego źródła, ale wydaje mi się że będą OK.

 

//edit:

Jak Matrix Storage Manager nie idzie to olej go i jedz dalej. Możliwe że ten kontroler go nie obsługuje. Nie jest to jakiś bardzo istotny komponent systemu.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna w 100%... kumpel miał to samo na tej samej płycie głównej. Spotkanie ze sklepem Cie czeka, albo...

 

 

... posprawdzaj jakie masz temperatury na każdym podzespole. ściągnij OCCT i przekatuj proca około 30min wyślij nam wyniki jak skończy się to Ci się pokaże... Jak to zrobisz to Ci napiszę co dalej :rotfl::menda:

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Ale problem nadal istnieje .

 

Zaobserwowałem takie coś że w programie FurMark gdy biore skrut

FurMark (Multi-GPU) animacja jest płynna . W zwykłym FurMark sa te mikro przycięcia .

 

Instaluje teraz gry i zobaczę jak się zachowują

 

 

Niestety jest tak jak było szczególnie łatwo to zauważyć przy starcraft 2 gdy jednostka porusza się po mapie co kilka sekund jest mikroskopijne przycięcię

 

 

A może to jest normalne tylko ja przesadzam ?? już sam nie wiem co mam mysleć .

 

Te dzwięki z wewnąrz pc które słychać po uruchomieniu wiedźmina i stalkera napewno sa normalnie ?? takie ciche skwierczenie o dużej czestotliwości . W bad company tego nie śłychać.

 

hmm robiłem jakieś testy wyżej są wyniki . Ale nic się nie dowiedziałem , zepsute coś jest ???? wspominałęs Junior o mobo że to na 100 % ona . Ale co znią nie tak i co mi dąły te testy .

 

A może w biosie musze cos poprawić ?? Ustawia się cos po zmontowaniu podzespołów ? Bo ten pc mam tydzien i wzasadzie nie jestem pewien czy powyższy problem istnieje od początku.Wczensiej go chyba nie zauwazyłem. Sam już nie wiem.

 

pomocy :rotfl:

 

Więc tak, do oceniania sytuacji będe używał starcraft 2 który zachowuje się w nastepujący sposób.

 

 

Gdy gra się włancza słychać z komputera nie potrafie okreslić z jakiego podzespołu cichy szmer który przerywa się regularnie co kilka sekund . Wygląda to tak dzwiekkkkkk..dzwiekkkk = płynnośćgrafiki..płynnośćgrafiki . Nie wiem czym sa spowodowane te przycinki. Nie sa one jakieś ogromne , ale bardzo łatwo je zauważyć bo sa regularne co kilka sekund scinka w tym samym czasie przerywa szmer i tak cąły czas co kilka sekund.

 

 

a i dodam że podobny szmer z pc słychać podczas przesuwania suwaka na stronie internetowej chociażby na tej gdy używam scrola

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...