Skocz do zawartości

Pasta na sokecie, czym usunąć?


Recommended Posts

ogólnie bardzo droga lekcja ! i jak widzę nie testowałeś po tym prostowaniu ? widać też że masz za małą wprawę w tych sprawach ,więc polecam jednak oddania tego komuś kto zna się na rzeczy , zresztą już sam doszedłeś do tego wniosku ,pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dziś rano zaniosłem i już odebrałem płytkę i procesor z serwisu.

Ogólnie to tak, procesor w 100% sprawny (na całe szczęście), serwisant naprostował piny + przeczyścił cały socket, ale podobno płyta nie wysyła w ogóle komunikatów post i nie bootuje się, podobno piny nie mają z tym nic wspólnego. Nie wiem za bardzo co teraz robić de facto mógłbym ją odesłać na gwarancję  ale mogą mi ją odrzucić ze względu na uszkodzenie mechaniczne, z drugiej strony skoro uszkodzenie nie ma nic wspólnego to reklamacja mogłaby się udać. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Widać tylko przy jednym pinie że nie siedzi równiutko ale już nie da się go raczej naprostować żeby wyglądał jak nowy, powinien ładnie stykać się z odpowiednim miejscem na CPU ;) Mówiono mi że to na pewno nie wina pinów i że gdyby nie to zakrzywienie lekkie nie miałbym żadnych problemów z reklamacją. Szczerze to już drugi raz mam problem z pytą od kupna nowego zestawu, poprzednia przyszła mi złamana a tutaj takie problemy, ktoś poleci coś w podobnej cenie lub nieco tańszego ale nie od MSI? Zastosowania grafika, gry + OC.

Link to post
Share on other sites

De facto gdyby nie to że płyta jest uszkodzona nie rozkręcałbym tego wszystkiego jeszcze raz i nie uszkodziłbym pinów, więc to wypadkowa tego nieszczęsnego uszkodzenia. Kupię nową a te odeślę, zależy mi żeby zestaw był sprawny na wczoraj, jeżeli wymienią sprzedam na allegro po atrakcyjnej cenie żeby wyjść w miarę na swoje.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie często w intelowskich socketach dochodzi do wygięcia pinów na skutek mocno zapieczonej pasty do procesora- w momencie montażu/demontażu chłodzenia bądź samego cpu (piny się źle ułożą w momencie dociskania proca, setki razy jest ok a często w nowych mobo takie coś występuje ), sam miałem taki przypadek. Komp do mnie przyszedł bez chłodzenia(chłodzenie zdemontowane w serwisie), komp nie wstawał oddałem na serwis diagnoza-piny się pokrzywiły procek spalony.

W amd nie ma takiego problemu- piny siedzą w procku.

Edytowane przez neo88
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...