Skocz do zawartości

650Ti Boost czy HD7790 do nowego zestawu


Recommended Posts

Kolega kupuje komputer. Wstępna konfiguracja wygląda następująco:

 

Intel Core i3-4130 LGA1150 BOX

Gigabyte GA-H81M-DS2 Intel H81 LGA1150 BOX

Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Zalman ZM-500-LX 500W

Gigabyte GeForce GTX650TI Boost 1GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC)

Zalman T2

 

Na zestawach użytkownicy radzili zamianę 650Ti Boost na HD7790, który ma rzekomo pobodną wydajność lub ewentualnie HD7850.

 

Kolega kupuje komputer pod kątem grania w Shoguna Total War, Rome II i nadchodzącego Wiedźmina 3.

 

Co w zakładanym budżecie powinien wybrać. Monitor 1920x1080. Nadmieniam, ż przekroczenie budżetu komputera nie wchodzi w grę.

Link to post
Share on other sites

@R-Koniu- bym polemizował ,że 650Ti Boost to odpowiednik hd7850!Owszem w niektórych grach bywa wydajniejszy(różnica głownie w sterownikach i konfiguracji sprzętu), ale to nie zmienia faktu ,że jest o klasę niżej od hd7850..ale na pewno jest o klasę wyżej niż hd7790!ja do takiego zestawu wsadziłbym 7850-ewentualnie 650ti boost , a 7790 nie dotykał

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a ja z Koniem mogę połownicznie się zgodzić

na stokowym tak, ma podobną wydajność, Ale OC?? przecież boost to ledwo co się kręci , a nie muszę wspominać co robi 7850?? podkręcony dogania swojego wiekszego brata 7870, a boost o ile 5 % w porywach max 10 % 

a co do tego co wrzuciłeś to cios się nie zgadza niby 650TI jest na równo z 7790?? dziwi mnie to

Edytowane przez Samotny451
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie wydaje mi się , spójrz na datę testu...od tamtej pory wiele się zmieniło ...mógłbym też podlinkować testy na innym portalu , jak wygrał radeon , ale po co?miałem te dwie karty, po testach radeon wygrał zdecydowanie zwłaszcza że nie testowałem tylko pod względem gier- przykładowo w photoshopie i innych programach radeon pozostawił daleko w tyle nvidię..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie wydaje mi się , spójrz na datę testu...od tamtej pory wiele się zmieniło ...mógłbym też podlinkować testy na innym portalu , jak wygrał radeon , ale po co?

po to by się przekonać i dać autorowi jak najlepszy obraz. Podaj ;) Ja dałem test który był robiony przy okazji premiery GTX760 a więc wcale nie tak dawno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

po 1 procek hmmm lepiej wybrać AMD, no bo może i masz niby te 4 rdzenia , ale nvidia ma trochę złe sterowniki , taka jest prawda, a ja mam złe obawy że masz te 2 rdzenia i 4 wątki , wiec na twoim miejscu poszukał 7790 albo 7770 max jeśli uzbierzesz odpowiednią kwote to 7850 ( 650TI boost kosztuje od 50 do 100 zł mniej niż 7850)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...