Skocz do zawartości

Sapphire 7790 - problem


Recommended Posts

Witam,

 

Dziś zakupiłem nową kartę graficzną AMD 7790 od Sapphire: http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1159&pid=1876&lid=1

 

Po odinstalowaniu sterowników od swojej starej karty graficznej (nvidia 9800gt), włożyłem nową kartę, zainstalowałem sterowniki od AMD, wydajność wydaje się w porządku.

Jednak w MSI Afterburnej karta ma straszne wahania częstotliwości

http://bonieq.tumblr.com/image/61026726283

 

Czy to jest przypadłość kart AMD i tak ma być, czy coś jest nie tak z kartą?

 

Reszta konfiguracji kompa:

Core 2 Duo E8400 @ 3,6GHz

6GB RAM DDR2

mobo ASUS P5Q SE

zasiłka OCZ 650W

 

ps. mam nadzieję że właściwy dział

Link to post
Share on other sites

Poszukaj na stronie Nvidia program do odinstalowywania sterownikow (niestety nie wiem jak sie nazywa)

gdyz czasami samo odinstalowanie  nie wystarczy.

ze strony AMD sciagnij " AMD Catalyst Un-install Utility" i tez za pomoca tego programu odinstaloj sterownik od HD7790,

jak juz odinstalujesz wszystko to dopiero zainstaloj ze strony AMD najnowszy ster do twojej karty.

 

Format napewno nie jest potrzebny.

Link to post
Share on other sites

A nie to jest kwestia automatycznego obniżania taktowania gpu i pamięci karty przy bezczynności? Włącz kombustor wbudowany w Aterburnera i obserwuj taktowania. Jeśli pod obciążeniem wszytko jest ok i wydajność w grach jest na normalnym poziomie to chyba nie ma powodów do niepokoju.

Link to post
Share on other sites

Na świeżym systemie przy całowitym "nic nie robieniu" karta pracuje na najniższych taktach, po obciążeniu kombustorem na najwyższych i żadnych skoków nie ma. Przy włączonym w tle gpu-z w idle ładnie te najniższe taktowania pokazuje, jednak na afterburnerze ciągle występują te skoki. Może to dlatego że karta pracuje żeby generować te wykresy.

 

Podczas pisania tego posta rdzeń pracuje nawet z częstotliwością do 1000 MHz, więc może to automatycznie dobiera taktowania od "obciążenia". Czy ktoś posiadający kartę z serii HD 7XXX ma tak samo?

Link to post
Share on other sites

Mam HD7870 i mam stale skoki pomiedzy 300 a 1000 MHz, to normalne jesli skacze pomiedzy tymi samymi czestotliwosciami.

Jezeli jest inaczej czyli skoki sa nieregularne i wlaczaja sie jeszcze inne czestotliwosci to dopiero mozna sie martwic.

Ja sadze ze jestes poprostu przewrazliwiony i szukasz dziury w calym.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że tak jest jednak częstotliwości nie zmieniają się z 300 na 1075 i na odwrót, tylko w bardzo losowy sposób.

http://i41.tinypic.com/2n1clzc.jpg

 

To jest ss w momencie kiedy jest włączony tylko Afterburner. W momencie kiedy uruchomiona jest przeglądarka itp, częstotliwości skaczą sobie między 500 a 900 z losowymi wartościami (rdzeń).

Możliwe że tak powinno być, nie wiem. Poprzednią moją kartą był wysłużony gf 9800 gt, który zmieniał częstotliwość rdzenia między dwiema wartościami i nic więcej, dlatego dziwi mnie to co widzę.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...