Skocz do zawartości

Laptop dla studenta - do 2000 zł z systemem


Recommended Posts

Witam! Rozglądam się za laptopem, który przyda mi się na studiach. Jestem zupełnym laikiem, jeżeli chodzi o przenośne komputery i za bardzo nie wiem, czego szukać. Aczkolwiek wiele dobrego słyszałem o Samsungach i Asusach i dzięki propozycji z laptopów do 2000 zł znalazłem http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/samsung-np350e7c-s07pl.html   Na obecnym komputerze, stacjonarnym, najczęściej słucham muzyki i korzystam z internetu. Dość często oglądam również filmy i potrafię spędzić trochę czasu na gry. Przede wszystkim gram w gry typu Football Manager, ale nie stronię również od strzelanek (CoD, CS) czy GTA: San Andreas czy IV. Zależałoby mi na module wi-fi, żeby swobodnie móc łączyć się z siecią oraz solidnej baterii, która będzie w stanie wytrzymać kilka godzin użytkowania bez ładowania. Głównym komputerem i tak będzie obecny stacjonarny, dlatego budżet jest taki a nie inny. 2000 zł to jest już cena maksymalna, której nie mogę przekroczyć. Czego mogę się spodziewać za taką kwotę? 

Link to post
Share on other sites

Do gta4 potrzeba mocnego procesora. Ten laptop ma 17 cali. Jak byś poszedł w stronę 15 calówek to dostaniesz coś o 30-50% wydajniejszego.  ( biorąc pod uwagę już miejszenie rozdzielczości na 17tce do wartości jakiej używa się natywnie na 15 czyli 1366x768, bez zmiejszania różnica będzie większa)

KAżdy by chciał mocną baterię. W tym budżecie dostaniesz zwykłą standardową 4400mah max.

Zastanów się nad kupnem laptopa bez systemu ( takowy możesz wziąć z uczelni jeśli uczestniczy ona w programie DreamSpark Microsoftowym) Poza tym 17 jest mało mobilna.

Acer v3-571g z i3 i gt730 będzie znacznie mocniejszy.

JAk koniecznie musi byćz systemem to Samsung 370 r5e z i3 i hd8750 także będzie wyraźnie wydajniejszy od twojej propozycji.

Mam nadzieję, żę Cięprzekonałęm do mniejszego laptopa, tym bardziej, że masz jeszcze stacjonarke.

Link to post
Share on other sites

Z tymi grami to już nie raz pisałem, że sądzę, że lapki nie są do gier, tym bardziej, jak ktoś ma stacjonarke:). No ale, z laptopów popatrz sobie jeszcze na Lenovo G580 z prockiem i5 i wgraną już Win8.

Edytowane przez gtxxor
nie skreślam ani nic, ale na przyszłość dbaj o lepszą argumentację swojego zdania
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że laptop nie będzie mi służył głównie do grania, a jeśli już, to w mało wymagające tytuły. Jestem troszkę zaskoczony propozycją Acera, bo słyszałem wiele niepochlebnych opinii na temat tej firmy. Natomiast mój wydział prawdopodobnie nie uczestniczy w programie Dreamspark, aczkolwiek w internecie niewiele jest informacji odnośnie tego programu na uczelniach i wydziałach. 

Link to post
Share on other sites

u mnie w ogóle nie było żadnego info. Ba nawet lista do zbierania podpisów nie istniałą ale jak poszedłęm pogadać z kolesiem, który zajmował się "uczelnianymi kompami" to w trymiga taka lista powstała i po kulku dniach miałem konto w systemie gdzie można sciągnąć win8/win7/winxp/win vista/win2000. i wiele innych rzeczy.  Tylko offica nie ma :/

Link to post
Share on other sites

Nie chcę kupować laptopa bez systemu, gdy nie mam pewności, czy na wydział bierze udział w projekcie. Ale zadzwonię tam. 
Pod uwagę biorę jeszcze tylko 3 laptopy:

Samsung 370R5E i3 (tylko, jeśli da się podłączyć do niego nagrywarkę dvd)
Acer V3 (tylko, gdy wydział zagwarantuje mi system) ( oba modele wymienione przez Synergie) oraz

http://www.agito.pl/laptop-samsung-ativ-book-2-np270e5e-x01pl-2251-858967.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=858967

 

Link to post
Share on other sites

Po prostu słyszałem gdzieś, że tego Acera wycofano ze sprzedaży w Stanach i troszkę się obawiam, żeby nie okazał się 'bublem'. Bo ogólnie rzecz biorąc, parametry ma bardzo dobre, w tym bardzo fajna bateria. Nie dziwcie się, że jak chce kupić sprzęt, to raz, a dobrze.

Link to post
Share on other sites

Po prostu słyszałem gdzieś, że tego Acera wycofano ze sprzedaży w Stanach i troszkę się obawiam, żeby nie okazał się 'bublem'. Bo ogólnie rzecz biorąc, parametry ma bardzo dobre, w tym bardzo fajna bateria. Nie dziwcie się, że jak chce kupić sprzęt, to raz, a dobrze.

Gdzieścoś przez kogś ale tak naprawdę to nei wiesz co gdzie i jak....

Bardzo opiniotwórcze :wariat:

Co do acera sam go posiadam i nie narzekam...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...