Skocz do zawartości

Wentylatory do chłodnic


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Biafra,

Recommended Posts

Witam użytkowników,

Poszukuję możliwie najlepszych wentylatorów do chłodnic G-Changer 480.

Budżet jakim dysponuję to ok. 50 pln za szt.

Zależy mi na ciszy i rozsądnej wydajności. Wentylatory będą podłączone do kontrolera obrotów.

Wpadły mi w oko takie oto w wersji PL-2:

http://www.blacknoise.com/en/products/it/10/Noiseblocker-NB_BlackSilent_Pro_120mm

Czy te wentylatory będą dobrym wyborem?

Rozsądne i dobrze uargumentowane propozycje nagradzam plusem.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dobrze się składa. Akurat miałem u siebie długo na chłodnicy jednego PL-PSa. To dokładnie ten sam wentylator ale z PWM (kiedyś służył mi na coolerze). Mogę Ci więc coś powiedzieć o PL-2. Są rewelacyjne. Przy dokładnym porównaniu z BQ SW2 zaczynam słyszeć NB od około 1100RPM. BQ od 1200. Łożysko jest rewelacyjne (prawie tak samo przyjemne jak w BQ). Ogólnie doskonały wybór skoro podpinasz to i tak pod kontroler. Wykonane są świetnie, niemiecka robota. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym mimo wszystko polecił kontroler. Nie jest powiedziane że musisz nim kręcić cały czas. Ja swój mam ustawiony tak żeby nic nie było słychać a jak mnie na przykład naszło na robienie 5GHzów na procku to wtedy podkręciłem sobie wentyle na max. W budzie można kontroler zawsze zamontować pokrętłami do środka i nie będzie go widać na zewnątrz. Dobra rzecz. Inaczej musisz się bawić w jakieś koncentratory a nawet wtedy musiałbyś ręcznie przepinać je pod inne napięcie żeby tym regulować. Powiem szczerze że taki kontroler to wygodna rzecz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...