Skocz do zawartości

Co sądzicie o oficjalnych wymaganiach BF4


Recommended Posts

Ja osobiście nigdzie nie widziałem, tych kart z 3 Gb vram a w pokazie dali pewnie 2 karty aby nic ich nie zaskoczyło jakiś dziwny spadek do 40 fps :)

Pożyjemy zobaczymy już nie wiele czasu zostało :)

Link to post
Share on other sites

nawet już ktoś grał na konsoli, i stwierdził że grafika zawodzi na każdej linii,  ale za to chodzi w 60 fps-ach, a wiem że nowe konsole są uzbrojone w coś pokroju 7870, więc prawdopodobnie wymagania ma gierka kosmiczne by odpalić na pecetowym ultra


http://www.gram.pl/artykul/2013/08/26/battlefield-4-na-ps4-juz-gralismy.shtml

Link to post
Share on other sites

To chyba jasne że nie ma Radeona 7870 3GB bo ma szynę 256bit i albo 1024 albo 2048 albo 4096.

Z tymi 3GB to chodziło ogólnie czyli 7970 lub GTX780.

I czemu xbx one ma mieć mizerną jakość jak to będzie wyglądało jak na pc na full detalu lub High tylko rozdziałka 720p.


Rekomendowane to są wymagania żeby spokojnie pograć w grę bez zacinania i nijak się mają to ustawień grafiki bo to są wymagania ogólne czyli coś w stylu średnie detale 60fps w 1080p.


Na pokazach był FX8350 + 2x 7970, więc jak widać producenta gry nie obchodzi to że procesor ogranicza karty graficzne, ma być 60 fps i koniec :)

 

Z tego co pamiętam PS4 ma 288 shaders a XBX One 224 coś takiego.

Edytowane przez FPS FAN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak myślicie Sli z GTX 670 2gb poradzi sobie z BF4 i wszystkimi wodotryskami na ultra? w 1080p te 2 gb pamięci nie ograniczą tego wszystkiego? Jak można sprawdzić ile pamięci vram zużywa BF3 ?

Edytowane przez boroski
Link to post
Share on other sites

jeżeli te testy co wyżej wkleiłeś są prawdziwe, to już mamy odpowiedź, jednym słowem przerąbane, do ulta bez SLI albo CF nie podchodź skoro pojedynczy TITAN generuje 38 klatek przy procku mocarnym:/ im się w głowach porąbało, a wygląda to taka jak BF3,  się pięknie rynek sam napędza, większość ludu poleci brać kredyty na nowy sprzęt żeby w to pociupać na max detalach a za 2 lata wyjdzie bf5 i znów skok jakości o jakieś 10% a wymagania 2x większe

Link to post
Share on other sites

Tak... a przy 1920x1080/1200 tak mi to MSAAx4 potrzebne do szczęścia że włączę jeszcze X8 (którego nie ma) bo X4 to za mało ;) Wolę FXAA High niż pożerające zasoby MSAA które jest tak kiepskie jak gry City Interactive ;) ... nie wiem jak Ty... ale po czym stwierdzasz że BF4 wygląda jak BF3 ? :rotfl:  Z filmików czy relacji na YT ? Nawet w akcji gry nie widziałeś a takie wnioski wyciągasz ;) + jeśli YT i filmiki to ci namieszało to troszkę bo na YT widzisz minimum 50-60% mniej niż w rzeczywistości. ;)

 

BTW. zapomniałbym pewnie wróżka też miała w tym udział... i przy okazji, że miałem możliwość zobaczenia gry na żywo w akcji. 'Alpha2 Multi" na Betę poczekamy do 1 października.

 

http://sprawnymarketing.pl/wp-content/uploads/2010/06/szklana-kula-300x173.jpg

 

A co do samych "oficjalnych wymagań" to hmm... brzmią jak totalna prowokacja i zero konkretów co do CPU ? Jak się ma AMD X6 (którym tak na dobrą sprawę są leciwe Thubany a nie FX'y bo te drugie jak dla mnie nie powinny w ogóle wyjść) do jakiegokolwiek Intel CoreQuad'a czy GTX660 do HD7870.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Bf3 zużywa mi 1600mb vram  na ultra i 1080p , chciałem kupić druga kartę do SLI żeby pociągłą  BF4 na maxa ale chyba lepiej wstrzymać się do bety..

Nie ma sensu...kupować ;) Spokojnie sobie pograsz..

Wstrzymaj się. Podejrzewam, że nawet na jednej takiej karcie będzie to hulać bez problemu  ;)  Ewentualnie obniżysz lekko cienie, MSAA i będzie płynnie. A różnicy w jakości grafiki i tak pewnie nie zauważysz.

Wystarczy MSAA obniżyć... i można zyskać 10-20fps.

Link to post
Share on other sites

jeżeli te testy co wyżej wkleiłeś są prawdziwe, to już mamy odpowiedź, jednym słowem przerąbane, do ulta bez SLI albo CF nie podchodź 

Durny wniosek... przy FPS nie schodzącym poniżej 30 i średnim 37-43 na 7970 / 770 spokojnie można grać. Najgorsze są spadki poniżej 30 fps, a tych jak widać nie ma. CPU znając życie gra niewielką rolę i gra wykorzystuje maks 4 rdzenie. 

Link to post
Share on other sites

a no stąd wnioskuje że jakoś o wiele piękniej niż bf3 to nie będzie http://www.gram.pl/artykul/2013/08/26/battlefield-4-na-ps4-juz-gralismy.shtml

recenzent jasno opisuje co widzi, ps 4 ma na pokładzie coś pokroju 7850, więc skoro nie dało się na takim sprzęciku zrobić wyższych detali to oznacza że wysokie i ultra to będą hardkory, nie na karty średniego segmentu

Link to post
Share on other sites

Coś pokroju HD7770 max jak już... ;) Oj boże boże... to teraz oglądnij film z ostatniej prezentacji/konferencji w Warszawie z Soboty ;) Filmik i tak nie oddaje jakości silnika i piękna tej gry. A ogółem konsole możesz sobie porównywać do PCtów z przed 3 lat, gdyż z premierą będą one dwukrotnie słabsze (moc obliczeniowa, możliwości) od obecnych PC co było mówione już hohoho temu.

 

 

Ja miałem okazję widzieć grę na żywo. Dlatego wiem co mówię... a nie z jakiejś recenzji na PS4 i jeszcze wierzyć we wszystko co ktoś napisze. Ale okej okej... niech będzie że zawsze wiesz lepiej mimo że gry nie widziałeś ;)

Edytowane przez .daft
cytowanie
Link to post
Share on other sites

"Nasze źródła potwierdzają, że odczyt z pamięci PS4 jest o około 40-50% szybszy niż w przypadku Xbox One, a ALU w konsoli Japończyków jest wydajniejsze o 50%. Bez optymalizacji build można uruchomić na PS4 w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. W przypadku Xbox One będzie działać on już w rozdzielczości 1600 x 900 pikseli przy około 20 klatkach na sekundę. Można wprawdzie wykorzystać tutaj SRAM, ale na chwilę obecną jest to trudne."

 

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/playstation-4-wydajnosc-konsoli-o-50-proc-wieksza-od-xbox-one.html

 

Ja też wierzę  :D

 

// nie cytuj ostatniej wypowiedzi .daft

Edytowane przez .daft
cytowanie
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...