Skocz do zawartości

Z77A-G43 BIOS problem


Recommended Posts

Witam

Dzisiaj wpadłem na pomysł update BIOS jak się okazało fatalny w skutkach....

Najpierw przeczytałem i obejżałem kilka filmików jak to się robi pod płyty MSI tego typu.

No więc użyłem zakładki Utilities w BIOS, następnie opcji Live Update

Wszystko szło zgodnie z planem pokazało się te czarne pole od update Biosu, te wszystkie napisy DONE

coś tam w procentach się ładowało, doszło do 100, patrze na ekran mija minuta i nic sie nie dzieje żaden restart nic nagle komp się wyłączył ale bez resetu, włączyłem więc sam i...komp się załączył na sekunde i zgasł i tak prubował ciągle się załączać bez skutku, na komórce weszłem na neta szukać rozwiązania, postanowiłem tą bateryjkę wyjąć, pomogło ale tylko do czasu aż sam nie wyłączyłem kompa. Problem ponownie się powtóżył wtedy i teraz za każdym razem jak komputer wyłącze i ponownie chce uruchomic to muszę bawić się w wyjmowanie i wkładanie bateryjki....

Co zrobić??

Link to post
Share on other sites

Wgrać z powrotem wersję BIOS-u która była przed updatem.

Znaczy się wykonać te BIOS Recovery pendrivem?

Btw. nie pamiętam jaka to była poprzednia wersja BIOS, nigdy nie robiłem mu update, kupiłem tą płytke ledwo po wejściu do sklepów, więc to chyba fabryczna...

Prubuję wykonać Recovery według instrukcji ale coś mi nie wychodzi...

  1. Zmień nazwę pliku z BIOSEM AMI na AMIBOOT.ROM i zapisz na dyskietce (np. zmień nazwę A569MS23.ROM na AMIBOOT.ROM)
  2. Włóż dyskietkę do napędu. Uruchom komputer i naciskając Ctrl + HOME wymuś proces aktualizacji.
  3. Kiedy usłyszysz 4 sygnały możesz wyciągnąć dyskietkę i uruchomić ponownie komputer.

 

Ten BIOS AMI to ma być ta feralna wersja BIOS którą zainstalowałem? (czyli 7758v2B) I mam zmienić nazwe tego pliku E7758IMS.2B0 na AMIBOOT.ROM tak? Następnie wstawić na pena tylko ten plik czy też AFUD238S.exe?

Robie tak w każdym razie i jak przy uruchamianiu komputera wcickam te ctrl+HOME to nic się nie dzieje, żadnego pikania....

Jak mam to zrobic??

Edytowane przez xCzarnyx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...