Skocz do zawartości

7970 gigabyte W3


Recommended Posts

witam. chciałbym się dowiedziec czy opłaca sie kupić tą karte za 1150zł czy może coś innego do 1200zł.

chodzi głownie o gry oraz spore możliwości oc i zmiane napięcia na GPU. obecnie posiadam 7870. karta moze byc używana ale z gwarancja

Link to post
Share on other sites

A mi się wydaje, że może być totalna lipa z ta premierą. Dwa pewnie jakieś topowe modele do konkurowania z GTX770/780, odgrzana 7950 do konkurowania z GTX760, jakiś zapychacz do półki niższej i tyle. Nowe konsole będą oparte na dużo słabszych kartach niż 7970 czy GTX770, więc zapewne AMD skupiło teraz uwagę na dopracowaniu tych kart pod względem trwałości, a ogrzewany kotlety będą dla tych którzy tylko dla cyferki z przodu będą je kupowali - wydajność może być większa o 5% niż obecne odpowiedniki.

Taka sama nagonka była w styczniu - kupowałem podzespoły w tym czasie do PC. Większość "znawców" biadoliła, że Haswell zrobi boom, że "teraz"(w styczniu) nie opłaca się kupować obecnych procków, bo po premierze wszystko ostro spadnie w dół. Finał jest taki, że w styczniu 3570 kosztował mnie 760zł, a na dzień dzisiejszy musiałbym zapłacić za niego 800, a już chyba ponad 3 miesiące po premierze.

Oczywiście mogę się mylić, bo przyszłości nikt nie zna i nie wie jakie możliwości będą nowych kart, ale uważam że kupując topową kartę w danym czasie (7970 jest topem jeśli chodzi o AMD), to dużej różnicy nie będzie w porównaniu do nowych kart. Oczywiście można gdybać, że nowy top będzie wydajniejszy z 10-20%, ale jego cena pewnie będzie sięgała 2000zł+.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo już od dawna że nowa seria to całkowicie nowe układy (przynajmniej w high-endzie). AMD celowo pominęło cyferkę "8" na rynku detalicznym, żeby nie-rebrandować i wprowadzić naprawdę nowe produkty.

 

Jeśli przecieki są prawdziwe i następca 7970 zaoferuje nieco ponad 2300 SPU, przy uwzględnieniu że GCN 2.0 przynosi nieco większą sprawność bloku od GCN 1.0, to topowy R9 powinien celować w okolice 780/Titan ... ciekawe jak z ceną. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Seria "8" trafiła też na rynek OEM... 8950 i 8970 to nic innego jak kolejno 7950 i 7970. 


AMD wprowadza ulepszoną architekturę GCN2.0 (przedsmak w 7790), która charakteryzować ma się wyższą sprawnością jednostek SMX bez zwiększenia powierzchni chipa. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...