Skocz do zawartości

3k do wydania na co??


Recommended Posts

Do wydania jak w temacie na obecną chwilę 3 tysie. Miałem brać haskiego ale się ociągałem i teraz w kropce jestem.

Czekać dalej czy brać mobo pod 2011 i procka nowego?

Jak tak to jaką płytę i jaki procesor? Czy ewentualnie czekać do następnego roku?

Jaka jest obecna konfiguracja? Jak masz ciśnienie w portfelu to można wszystko

Link to post
Share on other sites

Obecnie AMD phenon II 560 3,3ghz black edition odblokowany na 4 rdzenie i OC 3,7.

Reszta podzespołów:

Zasilacz Enermax 750 w,

GPU HD 7850,

8GB pamięć,

SSD,

Xonar DX.+słuchawki HD668B Superlux

Chłodzenie Procka SilentiumPC Fortis HE1225

obudowa Xpredator X1.

Edytowane przez sopotek
Link to post
Share on other sites

Hmm a konsole PS4 jak wyjdzie, czy wolisz komputer?Haski są tańsze niż ivy, więc złożyłbym coś takiego:

-As Rock Extreme 4 z87 lub gigabyte z87-hd3

- core i5 4670k lub 4670 w zależności czy chcesz kręcić czy nie

- zasilacz myślę, że corsair vs 650 w, chyba że ten jeszcze się trzyma

-kupiłbym jakiegoś wd blue 1 tera albo 2

- ram zostawiłbym

- co do grafy albo zostawisz radka albo poleciłbym ci palit ge force gtx 770 4 gb albo gtx 760 4gb asus.

Tak bym złożył jeśli komputer miałby być do gier. W innym wypadku procki pod 2011 będą drogie :)

Link to post
Share on other sites

Fail, pomyliłem użytkowników.

Tobiasson, świetna rada. The best of 2013 only in benchmark.pl GZ

 

Hmm a konsole PS4 jak wyjdzie, czy wolisz komputer?

Niesamowite. Jeżeli do gier, to 4670k, msi z87 g43 (Ci wystarczy), Można by pogonić 7850 i dać 7970GHz editi / 770 jeżeli zmieści się w Budżecie.

Ew. 3570k i z77 g43 razem 1250 + gpu 1550/ 1700zł

Link to post
Share on other sites

W takim razie mam dwie propozycje:

 

I5-3570K + MSI-Z77-G43

I5-4670K + MSI-Z87-G43

 

W pierwszym przypadku mamy niższą wydajność "zegar w zegar", ale niższe temperatury i ceny CPU i MoBo. Do IB i rozsądnego OC SPC Fortis powinien wystarczyć.

 

W drugim przypadku warto zainwestować w porządny cooler np. Thermalright Macho 120.

 

Pozostałe pieniądze można przeznaczyć na kartę graficzną. Dobrą propozycją będzie Gigabyte GTX770 Windforce X3. ;)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Tycha podał ciekawe propozycje, jeśli jeszcze spieniężysz tego Radeona 7850 to śmiało Ci starczy na GTX 770 i wymianę chłodzenia CPU na Macho B&W.

U mnie po OC do 4.4Ghz temperatury w OCC - test Linpack + AVX - dochodziły do 78-80C. W grach będzie jakieś 10-15C mniej gdyż ten test bardzo obciąża CPU. Chłodzenie mam Macho.

 

Dla rozwiania wątpliwości - ceny w/g morele.net: 

MSI Z87-G43 - 410zł

i5 4670K - 919zł

Gigabyte GTX 770 - 1559 zł

Macho B&W - 185zł

Razem = 3073zł

Link to post
Share on other sites

a jakbym dozbierał tak na 3,5k? czy sensowne by było kupno:

gigabyte ga-x79 ud3

gtx 770

intel i7-4820K

Raczej nie I7 4820 w wielu sytuacjach w grach spisuje się gorzej niż 4770K , pomaga tylko przy renderowaniu. Moja propozycja to MAXIMUS IV EXTREME i I7 4770K

Edytowane przez Z_KILLER-V987
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie jest dziwne interesowanie się platformami strikto stworzonych do innych celów niż granie jest dziwne Propozycja z 4770k ma tylko sęs jak robisz cos więcej a niżeli granie.  co do grafiki to za tydzien mają wyjsc nowe radki i sytuacja może ale nie musi sie nieco zmienić, tak więc można zaczekać ten tydzien :]]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...