Skocz do zawartości

Spartan czy CoolerMaster Hyper TX3 CoolerMaster Hyper TX3


Recommended Posts

Ja posiadam TX3 na podkręconym core2duo e7500(45nm) 2.93 po OC 3.8Ghz.Bardzo mały,zgrabny,mieści się nawet z moimi wysokimi reaperami i wchodzi w nawet tanie obudowy.

Temperatury po OC:(idle 28-30c) (stres 48-54c)

 

Temperatury bez oc:(idle 19c) (stres 30c)

Wg. mnie,jak na tę pieniądze to jest to bardzo dobry produkt.Gdyby niewiadome ograniczenia to na pewno kręciłbym procka dalej.

Gdyby miał większe blaszki,na pewno byłby jeszcze lepszy.Wiatrak na MAX jest dość głośny,ale słyszalny jest dopiero przy testach procesora na 100% np. w OCCT.

Aha,masz błąd w nazwie tamatu,ponieważ dwa razy napisałeś CoolerMaster TX3 :o

Link to post
Share on other sites

Też nie narzekam na tx3 , mam go na kładzie q6600 podkręconym na 3,2ghz dobrze nawet trzyma tempy , idle (33-35) stress (max 55). Mały , zmieści się do większości obudów i dosyć tani. Potwierdzam głośność wiatraka.

Link to post
Share on other sites

Kolego,na TX3 wzbijesz się z nim w niebiosa jak ja ze swoim e7500 :rotfl:

w stresie jest ciut głośno ale dobre głośniki to zmieniają :menda:

Zawsze można zmienić wentylator który jest na coolerze.Sam niedługo chyba tak zrobię.

Temperatury mam b.dobre ale procek już się nie chce dalej kręcić(nie będe go zmuszał jak nie chce ;) )

Co do głośności w idle:

bez OC zapominasz że masz cooler w obudowie na procku a po OC w idle,troszkę jest go słychać.

Ale zawsze można zmienić wentylator jak już mówiłem.

Link to post
Share on other sites

Na cooling.pl znalazłem mini recenzję Spartana

http://www.cooling.pl/silentiumpc-spart ... &loadxml=2

Rewelacyjne chłodzenie.Kilka słów o środowisku w którym pracuje w/w chłodzenie.Lancool 58 -dwa wentyle 140 zephyr przód obudowy (600 obr/min)- tył obudowy went.120(750 obr/min).Obroty ustawiane przez płytę główną-AsusP5Q.Procesor Intel Core2 Duo E8400( 3,00 GHz@3,60 GHz).Pasta termo. Noctua NT-H1.Temperatura procesora około 26 st.,temp.rdzeni około 37 st.po kilkunastu godz.(internet,przeglądanie stron.poczta itp.)Obroty went.Spartana około 1000 obr/min ustawione przez płytę gł.-cisza.Temperatura mierzona za pomocą EVEREST i SIW , temp otoczenia około 24 st.Obciążenie procesora 100% SIW program Burn (procesy 45,wątki około 515) po piętnastu min.temp.o kolo 45st. rdzenie 50 st.obroty went.około 1100 obr/min.Założyłem w/w chłodzenie z ciekawości, poprzednie chłodzenie to SCYTHE NINJA i co ciekawe -temp. na SPARTANIE spadła o 2st.(te same warunki pracy komputera).Montaż SPARTANA banalnie prosty- ok. jednej min.Reasumując-bardzo wydajny,dobre wykonanie,cichy,prosty i pewny montaż.Jestem ciekaw co potrafi jego większy brat FORTIS. Przy okazji polecam sklep COOLING,kupuję u nich od paru lat ,zawsze bezproblemowa miła i fachowa obsługa.W sklepie można_ po marudzić_,sprawdzić towar ,doradzą i podpowiedzą .

 

P.S Ale się rozpisałem.

Link to post
Share on other sites

Wyglądem jest bardzo zbliżony do mojego TX3

Zbliżone konstrukcje. W niedzielę na giełdzie widziałem Spartana montowanego w jakimś małym komputerze z socketem 1156. Wygląda solidnie. Monter-sprzedawca na pytanie o montaż odpowiedział mi: "za********e łatwo się go montuje".
Link to post
Share on other sites

TX 3 ma najłatwiejsze montowanie ze wszystkich,bo jest na zapinki jak w stockowym coolerze core 2 duo.Wystarczy cztery razy:pyk,pstryk i już jest chłodzniej :rotfl:

A swoją drogą,to gdzie na giełdzie widziałeś Spartana?Bo ja jeżdzę czasem na Elizówkę do Lublina na giełdę,ale tam są same stare graty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...