Skocz do zawartości

Słuchawki + źródło dźwięku w komputerze


Recommended Posts

Witam! Mój budżet to 300 zł, z ewentualną dopłatą jakiś 20-30 zł. Chcę za tą kwotę kupić słuchawki + kartę dźwiękową/jakiś wzmacniacz - nie znam się na tym. Chodzi o to by słuchawki napędzić, a będę słuchał muzyki z komputera. Co do słuchawek, to jestem już praktycznie zdecydowany na Shure SRH 240. Myślałem nad Cal!, jednak poczytałem trochę recenzji i bardziej mi będą pasować Shure. Co kupić do słuchawek żeby wykorzystać potencjał i je w pełni napędzić ? Chodzi mi o to by nie grały za cicho. Myślałem nad Xonarem DG, lub Fiio D5 USB, ale nie jestem pewien do końca jak to działa. Tak czy inaczej proszę o pomoc w doborze sprzętu, by razem to współgrało. 

Link to post
Share on other sites

Ja słuchałem na DX i z bardziej prundożernych słuchawek - czajnik z głowy nie spadał, ale takie DT 770 250 Ohmowe da się słuchać w normalnych głośnościach. Nie wyciaga z nich wszystkiego, ale słychać wszystko okej.

 

Ile zostaje Ci kasy po kupnie słuchawek?

 

Jaką masz tam zintegrę  -bo domyślam się że na integrze jedziesz?

 

Shure 240 to konkretnie dobry wybór  - jak zrobiłeś swój research przed kupnem i znasz ich mocne i słabsze strony - to nie ma bola, będziesz zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Ja słuchałem na DX i z bardziej prundożernych słuchawek - czajnik z głowy nie spadał, ale takie DT 770 250 Ohmowe da się słuchać w normalnych głośnościach. Nie wyciaga z nich wszystkiego, ale słychać wszystko okej.

 

Ile zostaje Ci kasy po kupnie słuchawek?

 

Jaką masz tam zintegrę  -bo domyślam się że na integrze jedziesz?

 

Shure 240 to konkretnie dobry wybór  - jak zrobiłeś swój research przed kupnem i znasz ich mocne i słabsze strony - to nie ma bola, będziesz zadowolony :)

Generalnie chciałbym kupić coś do 200 zł, ponieważ więcej na ten moment kasy nie dam rady wyłożyć. Integra to Realtek ALC 887 na płycie Msi 970A-G43. Słuchawki powinny dzisiaj być w paczkomacie więc będę mógł je przetestować. Oczywiście przeczytałem wiele recenzji i doszedłem do wniosku, że na moje wymagania te Shurki będą najbardziej pasowały a z czasem gdy braknie mi tego bassu to wykonam Bass moda - http://pokazywarka.pl/srh240_mod/

 

Mam na oku kartę zewnętrzną Audiotrak Maya u5 i z tego co widzę to chyba w tym budżecie(bez naciągania) nie ma lepszego wyboru. 

Link to post
Share on other sites

Z Szurkami źle być nie może:)

Maya też jest polecana -czasami tak jest że wcale nie trzeba wydawać milionów żeby dobrze grało. Powinieneś być zadowolony.

Jakbys się gdzieś dowiedzial czym roznia się ten ALC 887 od 889 -bo na tym 889lipy nie ma -żadnych problemów z odsłuchem, tylko oczywiście wszystkiego po trochu brak względem lepszych układów. Więc i jest spora szansa że na 887 będzie już to jakoś grało. Daj znać jak tam wrażenia.

Link to post
Share on other sites

Przyszły Szurki i niosą całkiem niezłe wrażenia. Już z iPodem Shuffle 4g się całkiem fajnie zgrały choć jest ciszej niż z integry. Co do samej integry to głośność nie jest taka zła ale dźwięk nie jest tak równo ukierunkowany jak w iPodzie(choć głośniejszy). Kupie jednak tą Maye ponieważ chce dobrze je wysterować a gdy w przyszłości zrobię Bas moda to już powinno być rewelacyjnie. Faktycznie te słuchawki nie mają jakiegoś rewelacyjnego bassu bez żadnego modowania, ale raczej nie kupuje się wyłącznie do słuchania rapu. Wysokie i średnie tony brzmią niesamowicie. Każdy werbel słychać idealnie. Z tymi słuchawkami na nowo poznaję kawałki SOAD. Kiedy są podpięte pod integrę to słychać cichutkie szumy  kiedy klikam myszką(słychać je tylko gdy nie żadnych innych dźwięków w komputerze). Dlatego mniej więcej chcę kupić lepsze źródło- Maye. Jednak wystarczy puścić cicho muzykę na słuchawkach i już w ogóle nie słychać tych "szumów", co nie zmienia faktu, że lepiej będzie je podpiąć pod lepszą kartę. Brawo dla firmy Shure za tak dobre słuchawki w tej cenie!

Link to post
Share on other sites

Czytałem, że jest wyraźnie lepsza od Xonara DG, który już dużo osób uznaje za duży upgrade w porównaniu do większości zintegrowanych układów. Oczywiście jeszcze poczytam o niej, ale również nie oczekuję cudów za niecałe 200 zł, ponieważ porządne wzmacniacze słuchawkowe to koszt 400 zł +. Gdyby ktoś miał Maye U5 to byłbym wdzięczny za jakąś wypowiedź. 

Edytowane przez Darczez
Link to post
Share on other sites

Nie żebym chwalił swoje, bo właśnie swoje chwale -ale jak masz kupować maye za 400zl to może lepiej cierpliwie dozbieraj i uderzaj w używana ST /STX. Tutaj różnica jest niekwestionowana względem integr i innych karcioch.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...