Skocz do zawartości

Nowy komp do 3000zl - na raty.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Zamierzam kupic sobie nowego kompa i mam prosbe zebyscie mi pomogli w doborze czesci do niego. Ma sluzyc jako urzadzenie multimedialne ( muzyka, filmy, www, gry itp ) No i najwazniejsze jest to zebym nie musial za pol roku kupowac czegos do niego bo cos bedzie sie cielo czy niechodzilo bo jest za slaby. Sprawa OC chyab nie wchodzi w gre bo niebedzie mi sie chcialo bawic w to, ale nie jest to wykluczone :D

Sklep najlepiej jak by byl komputronik, daja na raty i moge sam stworzyc kompa od podstaw i jest blisko mnie...

Zastanawiam sie nad 2 typami prockow ... i5 i phenom II

Pierwszy zestaw wygladalby tak :

Intel Core i5 661 3,33 GHz BOX

Gigabyte GA-P55-UD3L

Radeon 5770 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E)

SilentiumPC Fortis HE1225 CPU Cooler

GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9

CoolerMaster Elite 331 Black-Silver - bez zasilacza

OCZ StealthXStream 500W SLI

Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

 

A drugi bylby z AMD i roznilby sie tylko plyta i prockiem :

Gigabyte GA-790XT-USB3 + AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition

Gigabyte GA-790XT-USB3 + AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition

 

Co myslicie o tych zestawach ktory bylby lepszy ? co mozna odjac badz zamienic ?

Czekam na propozycje.

 

Pozdrawiam Drusss

Link to post
Share on other sites

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

559 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte 770T-USB3 /AMD 770, DDR3-1333/

299 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

350 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

295 zł

 

Karta graficzna:

Gigabyte Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1065 zł

 

Nagrywarka DVD:

Liteon iHAS124 SATA (black)

90 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 331 (Black)

159 zł

 

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

239 zł

 

Suma: 3056 zł brutto

 

 

Ew płyta główna Gigabyte 770T UD3P za taką samą cenę i jakiś ram z radiatorkami.

No i 100 zł mniej jeśli nie bierzesz nagrywarki (teraz zauważyłem).

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo kupuj w esc, o wiele taniej mają, zamówisz i będzie git.

Po drugie primo ten twój zestaw jest nieopłacalny bo się składa z 2 rdzeni, a już powoli do gier są potrzebne 4 rdzenie.

 

I teraz mój zestaw proponowany :

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

559zł

 

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185zł

 

Samsung SH-S223C SATA (black)

99zł

 

PowerColor Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1039zł

 

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

215zł

 

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

350zł

 

OCZ ModXStream Pro 500W

239zł

Razem: 2985zł

 

Ceny ze sklepu ESC.

 

I masz bardzo przyszłościowy zestaw na AM3, nie długo wyjdą 6 rdzeniowe procki, a płyta umożliwia działanie tychże procesorów. Karta graficzna jest bardzo wydajna, każda gra ruszy na max detalach.

 

Pozdrawiam ! :D

Link to post
Share on other sites

O kurcze zapomnialem o napedzie, oczywiscie tez sie przyda...

A tak sie zapytam, DJ a te ceny to skad masz ? :D bo mi w tym skladaniu komputera w komputroniku troche inne ceny wychodzily...

A mozna dolozyc czytniku kart do tego ??

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo kupuj w esc, o wiele taniej mają, zamówisz i będzie git.

 

Niemoge bo na odleglosc nie daja rat...dzwonilem ,pytalem sie i wiem. a ja jestem z wawy wiec mam sporo km do sklepu ESC. wiec zostaje tylko komputronik... niestety
Link to post
Share on other sites

Ceny dałem z esc.pl

w gral.pl też mają dosyć tanio no i złożenie kompa tam jest za free a przesyłka max 20 zł.

 

A może pomyśl o pożyczce z banku a kompa kup za pieniądze z pożyczki. Wyjdzie na to samo a za lepszy zestaw dasz mniej.

 

A co do czytnika to może zainwestuj na początek w takie coś :D

http://www.allegro.pl/item961145548_czy ... c_mmc.html

 

Sam mam taki i mi na razie wystarcza. Robi mi za pendrive od razu.

Link to post
Share on other sites

W banku jest wieksze oprocentowanie niz bym bral przez sklep... Ale w sumie moge poszukac w jeszcze jakis innych bankach.

No a co z tych rzeczy z komputronika ? co z niego byscie zlozyli mieszczac sie w mojej cenie ?

Link to post
Share on other sites

To już raczej przejdź się po jakichś osiedlowych sklepikach z wydrukowanym zestawem z esc.pl proline.pl i gral.pl

 

Ja tak chodziłem i praktycznie w każdym sklepie pokręcili nosami i powiedzieli, że na upartego zeszliby z cenami do takiego poziomu. Ogólnie zestaw wychodził mi o 300 zł taniej niż normalnie w cennikach sklepu :D Problem może być tylko z dostępnością bardziej wyszukanych części.

 

 

edit:

jeszcze ten sklep jest ok i ma siedzibe w Wawie:

 

http://www.morele.net

 

Tam byś chyba dostał raty.

Link to post
Share on other sites

Tutaj z komputronika tylko moim zdaniem średnio opłacalny no i trzeba by czekać na dostawę części:

 

1. Gigabyte GA-MA770T-UD3P 319 zł

 

2. AMD Athlon II X4 630 BOX 389 zł

 

3. Kingston DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9 449 zł

 

4. Radeon 5850 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) iCooler V 1 189 zł

 

5. CoolerMaster Elite 330 Black-Silver 109,90 zł

 

6. OCZ ModXstream PRO 500W 259 zł

 

7. Samsung SpinPoint F1 750 GB (SATA II, 32MB cache, NCQ) 249 zł

 

8. Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7240S bulk black (Serial ATA, bez oprogramowania) 82,90 zł

 

Suma brutto: 3 046,80 zł

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo kupuj w esc, o wiele taniej mają, zamówisz i będzie git.

Po drugie primo ten twój zestaw jest nieopłacalny bo się składa z 2 rdzeni, a już powoli do gier są potrzebne 4 rdzenie.

 

I teraz mój zestaw proponowany :

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

559zł

 

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185zł

 

Samsung SH-S223C SATA (black)

99zł

 

PowerColor Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1039zł

 

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

215zł

 

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

350zł

 

OCZ ModXStream Pro 500W

239zł

Razem: 2985zł

 

Ceny ze sklepu ESC.

 

I masz bardzo przyszłościowy zestaw na AM3, nie długo wyjdą 6 rdzeniowe procki, a płyta umożliwia działanie tychże procesorów. Karta graficzna jest bardzo wydajna, każda gra ruszy na max detalach.

 

Pozdrawiam !

 

Twoj zestaw bardzo mi sie spodobal, jak patrzylem na stronce Gral.pl to wyjdzie proszke prawie 3,1 a na pcproject z 3,2 cos takiego. Tylko w obydwu tych sklepach nie ma ramu GOODRAM tylko inne, jakie inne firmy w podbnej cenie moge wziasc pod uwage ?
Link to post
Share on other sites

No to jak nie bedzie czuc roznicy to po co przeplacac ? :o

A tak z ciekawosci w czym moglbym odczuc roznice ?

To odrazu skorzystam z okazji i zapytam sie czemu nie lepiej kupic 4x1gb albo 1x4gb a nie 2x2gb ?? czym sie roznia te kombinacje ? powiedzmy ze wsyzstkie kosci mialyby po te 1333Mhz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli bierzesz na raty to chciałbym cię uchronić przed ogromnym błędem - nie bierz tak drogiego sprzętu na raty!

 

Lepiej weź teraz kompa za 1600zł, za rok wydaj na modernizację 700zł a za kolejny rok znowu 700.

 

Będziesz miał potem lepszego kompa niż wcześniej wziąłeś na raty. Poza tym nie stracisz tyle kasy (im na dłużej bierzesz rarty tym większa strata). Np. raty na 3 lata, po dwóch latach będziesz płacił masę kasy za słaby sprzęt....

Link to post
Share on other sites

No to jak nie bedzie czuc roznicy to po co przeplacac ? :o

A tak z ciekawosci w czym moglbym odczuc roznice ?

 

w programach profesjonalnych do grafiki np. Photoshop. oprócz tego, że potrafi zeżreć 8GB+ ramu, to im szybszy ten ram, tym szybciej obrazeczki się łądują :o Oczywiście to raptem kilka % wydajności więcej...

 

To odrazu skorzystam z okazji i zapytam sie czemu nie lepiej kupic 4x1gb albo 1x4gb a nie 2x2gb ?? czym sie roznia te kombinacje ? powiedzmy ze wsyzstkie kosci mialyby po te 1333Mhz.

jak kupisz 4x1GB, to wszystkie sloty będziesz miał zapchane. I jak zechcesz dokupić wiecej ramu, to jakąś kość trzeba będzie wywalić. No i oczywiście to wyjdzie drożej niż 2x2GB

 

1x4GB -te kości są aktualnie bardzo drogie. Nie opłaca się na razie.

Link to post
Share on other sites

No to jak nie bedzie czuc roznicy to po co przeplacac ? :o

A tak z ciekawosci w czym moglbym odczuc roznice ?

 

w programach profesjonalnych do grafiki np. Photoshop. oprócz tego, że potrafi zeżreć 8GB+ ramu, to im szybszy ten ram, tym szybciej obrazeczki się łądują :o Oczywiście to raptem kilka % wydajności więcej...

 

To odrazu skorzystam z okazji i zapytam sie czemu nie lepiej kupic 4x1gb albo 1x4gb a nie 2x2gb ?? czym sie roznia te kombinacje ? powiedzmy ze wsyzstkie kosci mialyby po te 1333Mhz.

jak kupisz 4x1GB, to wszystkie sloty będziesz miał zapchane. I jak zechcesz dokupić wiecej ramu, to jakąś kość trzeba będzie wywalić. No i oczywiście to wyjdzie drożej niż 2x2GB

 

1x4GB -te kości są aktualnie bardzo drogie. Nie opłaca się na razie.

No ale pomijajac to ze bede mial zapchane sloty czy jedna kosc jest drozsza. chodzi mi o to czy sa jakies roznice np w predkosci dostepu, zapisu itp czy poprostu nie ma znaczeia a opcja 2x2 jest najkorzystnym rozwiazeniem i tylko dlatego ja sie stosuje ?

 

Jeśli bierzesz na raty to chciałbym cię uchronić przed ogromnym błędem - nie bierz tak drogiego sprzętu na raty!

 

Lepiej weź teraz kompa za 1600zł, za rok wydaj na modernizację 700zł a za kolejny rok znowu 700.

 

Będziesz miał potem lepszego kompa niż wcześniej wziąłeś na raty. Poza tym nie stracisz tyle kasy (im na dłużej bierzesz rarty tym większa strata). Np. raty na 3 lata, po dwóch latach będziesz płacił masę kasy za słaby sprzęt....

Szczerze ? ja mowilem tak sobie jak kupile starego kompa... wtedy byl 3,0z HT i tez sobie myslalem ze bede modernizowal itp itd ... a co do czego to albo sie zapomnialo o tym, niebylo kasy albo juz te nowsze technologie byly tak nowe ze bym musial zmienaic prawie wszystko - czyli nowy komp.
Link to post
Share on other sites

No ale zobacz ile ja teraz dostane za takie 3.0ht+plyta ? 200-300?? a potrzebuje na nowe z 1600.

procek+plyta+ram+tam inne duperele ktore trzeba wymiec czy nowszych czesciach. ata-sata itp. a tak teraz wezme go za 3tys polatam z rok, splacego przez ten czas i moze pomysle o nowym procesorze albo cos.

A po za tym ten stary komp bylby oknem na swiat (internet) dla rodzicow :o im takie cos wystarczy w zupelnosci :P ale to juz bylby odzielny temat o wifi w domu :o

Link to post
Share on other sites

No kupowalem w cholere czasu temu. na samym poczatku jak on wszedl mozna powiedziec ... No tak ale wtedy wszystko pieknie chodzilo i nieczulem potrzeby wymiany no i z $ tez stalem kiepsko bo niepracowalem tylko sie uczylem.

Ale chyba lepiej miec lepsza baze do ulepszen i mniej wymienic a kupowac lepsze czesci niz wymieniac wszystko na gorsze i czesciej.

Przynajmniej ja tak mysle. ze jak bym mial juz inwestowac w tego "nowego" to mialbym juz na czym to robic...

A z takiego zalozmy za 1600 wiecej czesci bym musial wymienic niz z takiego za 3000 bo beda juz lepszej jakosci/wydojnosci i bardziej kompatybilne - przynajmniej tak mi sie wydaje.

Link to post
Share on other sites

Ale chyba lepiej miec lepsza baze do ulepszen i mniej wymienic a kupowac lepsze czesci niz wymieniac wszystko na gorsze i czesciej.

dokładnie, imo zdecydowanie lepiej zainwestować w "stałe" podzespoły, a z czasem wymienić np procesor niż stanąć przed koniecznością zmiany zasilacza i cholera wie czego jeszcze, bo nie starczą

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...