Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jako ,że mój dotychczasowy komputer przeszedł w ręce mojego młodszego brata, stanąłem przed kupnem kolejnej jednostki. Proszę o propozycje dobrego sprzętu dla gracza ,jak i do pracy (obróbka zdjęć i filmów).

 

 

                                                                                                                                        Pozdrawiam.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zaproponowany przez Ciebie zestaw jest, co najmniej nieciekawy, jak na tak duży budżet.

Brak dysku SSD, za mocny zasilacz(nawet jak planujesz sli z GTX770), pamięć RAM 2400MHZ CL10..  i rzecz która rozbawiła mnie prawie do łez, to chłodzenie na kartę graficzną xD( które jest kompatybilne np. z GT8800) oraz wyrzucanie 80 zł w błoto za złożenie komputera i testowanie go pod windows8 wtf ?! Widząc to, sądzę, że posiadasz niewielką widzę na temat podzespołów komputera, ale to nic, jesteśmy od tego by Ci pomóc i poradzić.

 

Propozycja ode mnie na Ivy Bridge:

Razem: 5593zł, do tego jeszcze windows 7/8 64 bit i już, a komputer możesz sobie złożyć sam, albo poprosić kolegę, co by Ci za piwko na pewno złożył. Zobacz ile pieniędzy zaoszczędzasz, a wydajnościowo nawet jest lepiej, bo masz teraz bardzo szybki dysk SSD, który skutecznie poprawi komfort pracy, duży i wydajny dysk jako magazyn, Ivy spokojnie powinieneś wykręcić na 4.5Ghz przy zachowaniu dobrych temperatur, w przypadku Haswella mogłoby być gorzej.
Edytowane przez synn1993
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze,że na podzespołach nie znam się wcale,staram się złożyć wydajny sprzęt. Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie pamięci ram,jakie będą różnice w ich wydajności względem g-skill oraz zasilacza. Zaznaczam,że ram również zostanie docelowo powiększony do 16 gb

Link to post
Share on other sites

Nagrywarkę zmień na trochę tańszą.

MOBO przepłacone, GD55 wystarczy, 3x PCI-e x16 jest niepotrzebne.

 

Goodramy do i7 dawać? Że co proszę?

Niestety tych ramów, co teraz zalinkuję nie ma na techplanet, ale co za problem sklep zmienić:

 

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink-cmz8gx3m2a1600c9-360409/

 

Mając dysk SSD nie widzę potrzeby brania takiego dysku. Ten WDek BLU 7200 RPM wystarczy.

 

Carbide 400R sam mam, bardzo dobra obudowa, jednak jeśli ma być robione SLI (fakt, że 400R jest i tak bardzo przewiewne), to doradzam 500R z racji dodatkowego wentylatora na panelu bocznym i trochę ładniejszym wyglądzie (chociaż to kwestia gustu). Wersja czarna i biała.

 

I z ciekawości, to jakiego używasz/będziesz używał programu do obróbki filmów?

 

 

@edit

 

Zasilacza ma certyfikat GOLD, więc ma wysoką sprawność --> mniejsza różnica pomiędzy pobieranym prądem przez podzespoły, a tą pobieraną z gniazdka --> mniejsza emisja ciepła i rachunki za prąd (chociaż to kwestia groszowa).

 

A jak ramy chcesz 16, to taniej będzie od razu 2x8 wziąć.

 

@edit2

 

Co do SSD, to jak masz kasę, to możesz brać 256GB.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Obecnie pracuje na Lightworksie. Niewątpliwie wezmę ramy 16 ,po co przepłacać.  Niestety nikt nie odpowiedział na pytanie które mnie nurtuje ,a mianowicie jaka różnica jest między pamięcią ram 2400 mhz cl 10 ,a 1600 mhz cl 9. Są jakieś widoczne różnice? Bo cenowo widzę, że przepaści nie ma.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zestaw ma służyć do pracy to bierz LGA 2011 i sześć mocnych rdzeni czyli 4930K.
 
Intel Core i7-4930k Ivy Bridge-E LGA2011 BOX
Thermalright HR-02 Macho Black White
Asus P9X79 Intel X79 LGA2011
Gigabyte GeForce GTX770 OC 2GB 
Corsair DDR3 16GB (4x4GB) 1866MHz Vengeance Low Profile CL9

Samsung SSD 840 PRO 128GB SATA3
Western Digital Red 1TB SATA3 
Corsair Carbide Series 400R
Corsair HX650 650W
Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST 
Western Digital Red 1TB SATA3

 

Razem około 7400

 

To jest zestaw do pracy czterokanałowy kontroler pamięci i sześć mocnych rdzeni i 40 linii PCI-E. Oczywiśćie na dostępność i7 4930K trzeba będzie poczekać około max 2 tygodni. Można jeszcze zamienić sześć jajek na cztery czyli 4820K wyjdzie około 1200zł taniej

Edytowane przez Faflucy
Link to post
Share on other sites

SLI robi spory narzut na CPU, więc wówczas OC będzie wymagane, ale aby wyciągnąć jak najwięcej z CPU przy OC, to poczytaj o demontażu IHS (za kilka lat byś się ewentualnie bawił, jakbyś chciał kręcił dużo bardzie).

 

Równocześnie polecam chyba najwydajniejszą pastę coollaboratory liquid pro (wydajniejsza od ultra, link) i równocześnie dużo lepsze chłodzenie Silver Arrow Extreme, albo troszeczkę mniej wydajny, ale o ponad 5 dB cichszy pod obciążeniem (link) Dark Rock Pro 2.

 

Co do ramów, to na LGA 1155 nie zauważysz różnicy pomiędzy 1600 a więcej MHzów. Co innego na LGA 2011. Jak zajmujesz się tym zawodowo, to może zaraz ściągniemy tutaj kogoś, kto powie, czy LGA 2011 dla twoich programów (najpierw je podaj) będzie dobrym wyborem, czy siedzimy na IB czy Haswellach.

Link to post
Share on other sites

 

 

MOBO przepłacone, GD55 wystarczy, 3x PCI-e x16 jest niepotrzebne.
Nie tylko to GD65 ma lepsze, chodziło mi tu o porty sata 3.0, ale zapewne i tak autor tego nie wykorzysta, więc tak GD55 wystarczy.

 

 

Goodramy do i7 dawać? Że co proszę?
 

No to proszę, tak z czystej ciekawości zapytam, w czym są lepsze ramy które zaproponowałeś poza radiatorem ?

Link to post
Share on other sites

Nie tylko to GD65 ma lepsze, chodziło mi tu o porty sata 3.0, ale zapewne i tak autor tego nie wykorzysta, więc tak GD55 wystarczy.

 

 

 

No to proszę, tak z czystej ciekawości zapytam, w czym są lepsze ramy które zaproponowałeś poza radiatorem ?

 

Co do pamięci RAM, wszystkie kości i tak są masowo produkowane u chińczyków, Te kości co Ty zaproponowałeś spokojnie wystarczą, chyba że ma być lans na radiatory...

 

Nie cytuj całych postów // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
No to proszę, tak z czystej ciekawości zapytam, w czym są lepsze ramy które zaproponowałeś poza radiatorem ?

 

A no tym, że chodzą na 1.5 V, a nie 1.65V, więc będzie można je spokojnie podkręcać, a ponad 1.65 nie wbijesz, bo to jest limit dla tej podstawki.

 

@up

Nie cytuje się całych postów, jeśli jest on nad tobą. Pisz wówczas tak jak ja "@up", albo nic nie pisz i się po prostu do niego odnieś.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Mobo ok, cpu niech ktoś (stelek?) się wypowie.

 

3960x @4,6GHz + 770 SLI bierze z gniazdka 505W, a trzeba pamiętać, że to jest pomiędzy zasilacz, a sieć, więc sam komputer od zasilacza "wymaga" mniejszej ilości energii (sprawność zasilacz).

 

XFX XXX 650W ma na linii +12V 636W, czyli sporą nadwyżkę, nie mogę znaleźć, jaką ma moc Corsair HX650. W każdym razie branie 750W mija się z celem, chyba, że byłaby to kwestia kilku złotych (60zł względem HX650, więc sam oceń).

 

 

 

Jeśli chodzi o grafiki to najlepiej postąpisz jak zainwestujesz już teraz w SLI z GTXów 670, nówki sztuki kupisz za ok. 2200zł. Różnica w wydajności niczym nie uzasadniona różnicą w cenie wynoszącą 1000zł.

 

Bullshit. Od czego 1000zl różnicy? Teraz się bierze 770 SLI, jak chce się mieć super mega wydajność, a nie 670.

 

 

 

W obu przypadkach do takiej rozdzielczości jak 2560x1440 2 GB VRAMu może okazać się za mało.

 

Kolejne brednie. Nie wiesz, a się wypowiadasz.

2560x1440 Crysis 3 http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,20.html

2560x1600 Tomb Raider http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,15.html

2560x1600 BF3 http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,19.html

Tylko przy BF3 widać, że większa ilość ramu dała jakąśtam różnicę, a reszta płynie z samej różnicy mocy GPU. Frostbite to ogólnie kupa nie silnik, ale jak autor by chciał, to mógłby brać 770 od gigusia wersja 4GB 1785zł na techplanet, chyba najtaniej, na morelach jest o 150 zł drożej.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak gwoli ścisłości, póki co tylko krysiek 2 był zdolny do zamordowania mojego 2500K+GTX770 od ASUSa, i to na maksymalnych detalach, DX11 HR pack w 5760x1080. Będę musiał sprawdzić górny limit ale myślę że 3840x1080 albo 2560x1440 spokojnie da radę, zdecydowana większość gier w tych rozdzielczościach bierze góra 1.4GB.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

@up

2GB vramu pod 2560*1440 wystarczy w zupełności.

 

i7 3930K* + SilverArrow SB-E SE

MSi X79A GD45 [8D]

16GB 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 4x4GB 

MSi gtx770 2GB OC TF

SSD Plextor M5S 256GB

HDD 2x1TB Seagate DM001

PSU Corsair HX750

Buda Fractal ARC midi R2

razem 7600zł (esc.pl)

 

To samo na i7 3820 - 6500zł

 

Zestaw do gier i do pracy. Jeden z najmocniejszych procków na rynku*, wydajne GPU i to wszystko na s2011. Dwa dyski HDD do pracy z video, PSem itd. Zasilacz zdolny pociągnąć w przyszłości SLi 770.

Możesz poczekać na pojawienie się 4930K i ją ewentualnie zakupić. Jak nie, to może cena starszych procesorów spadnie co nie co.

Realnie patrząc, na 3930K z odpowiednią "obstawą" w budżecie 7K niema szans - musiał byś lecieć po kosztach i zrezygnować z istotnych elementów układanki, wszystko po to, aby wcisnąć 6 rdzeniowca + gtx770. W rzeczywistości nie wykorzystasz CPU bez odpowiedniego zestawu dysków, pamięci ram. Miło też zachować balans-fason pomiędzy podzespołami - drogi CPU nie może wylądować w budzie za 200zł + PSU 300zł itp. 

W przypadku gdy górna granica 7000zł to max. polecam nadal pozostać przy s2011 (pod kątem pracy). Masz zawsze furtkę otwartą na konkretny "upgrade" CPU i sporo miejsca na dodatkowy RAM, o ile zajdzie taka potrzeba. 

 

Full zestaw z Win7, s2011 :

i7 3820 + SilverArrow SB-E SE

MSi X79A GD45 [8D]

16GB 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 4x4GB 

MSi gtx770 2GB OC TF

SSD Plextor M5S 256GB

HDD 2x1TB Seagate DM001

DVD-RW LiteOn iHAS120

PSU Fractal Tesla 800W

Buda Fractal ARC midi R2 / Corsair 400R/500R

+  Win7 PRO 64bit

razem: 6900-7000zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moderator nie musiał kasować mojego postu -.-

 

 

 

Bullshit. Od czego 1000zl różnicy? Teraz się bierze 770 SLI, jak chce się mieć super mega wydajność, a nie 670.

 

Tak bo jak się ma 2 GTXy 670 to już się nie ma super mega wydajności... Przecież to dalej jest szyna 256bit i 2GB pamięci, do czego chcesz dokładać te 1000zł ? GTX 670 można kupić za ok. 1100zł nowego z autorskim chłodzeniem. Koszt takiego GTX 770 to 1500-1600zł. Widzisz tę różnicę ? Przecież to lekko podkręcony GTX 680. Jak nie było 770 to nikt nawet nie myślał o tym żeby dokładać do 680 a tu proszę, widzę, że znajdą się ludzie, którzy racjonalnie uzasadnią to, że chcą wydać 400zł więcej żeby mieć 680 +10% na OC.

 

 

 

ylko przy BF3 widać, że większa ilość ramu dała jakąśtam różnicę, a reszta płynie z samej różnicy mocy GPU

 

To, że dzisiaj takie gry nie wykorzystują 2 GB pamięci to nie znaczy, że za trzy miesiące po jesiennych premierach dalej będzie można grać na full. Już teraz FarCry3, Battlefield 3, Crysis 3, Metro Last Light zbliżają się niebezpiecznie do tych 2 GB. Pamięta ktoś Max Payne 3 ? Albo GTA IV ? Jak nie miałeś wystarczająco dużo pamięci to nie pograłeś na full. To może być najsłabszym ogniwem w tym SLI z "zapasem mocy na przyszłość".

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Nie bez powodu dałem Silver Arrow Extreme, bo SE jest wszędzie niedostępne.

 

Giguś na guru3d kręci się lepiej, ale to zależy od sztuki, wiadomo, a WF3 napewno jest cichszy i tańszy, więc 770 od gigabyte'a to najlepszy wybór.

 

Zasilacz jak już pisałem wcześniej zamocny. XFX XXX 750W to max, więcej nie ma sensu. Masz ok. 250W zapasu mocy i certyfikat GOLD, więc nie ma sensu brać więcej, jednak widzę, że zasilacz bardzo tani i również ma golda... W sumie za mniejsze pieniądze nie zaszkodzi.

 

Do zestawu bym właśnie dodał tylko pastę coollaboratory liquid pro, bo 3820 może nie ma k, ale i tak bardzo ładnie się kręci.

 

@up

 

Max Payne wymagał dużo pamięci, jak się włączyło MSAA, tak samo przy Far Cry 3.

 

Crysis 3 ma najlepsze tekstury, a bierze 1700-1800 MB pamięci, wszystko jest ostre jak żyleta. Tekstury nie będą robiły się coraz większe, bo wcale to nie poprawi ich wyglądu, a zwiększy zapotrzebowanie na pamięć.

 

Albo GTA IV ?

 

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

 

Ty jesteś nie powiem jaki, czy tylko udajesz?

 

 

Poza tym, czego ty nie rozumiesz? Pokazałem testy w 2560x1440 i 2560x1600.

1440p jest większe od 1080p o 77,(7)%! A i tak tylko przy BF3 widać, że większa ilość ramu coś daje, reszta to moc GPU. Co z tego, że gra niby bierze np. 1800, ale Crysis 3 w takim wypadku na 1440p bierze matematycznie 3200MB, tylko co z tego, skoro dużo większy jest nacisk na GPU i to on determinuje ilość klatek.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Piszę jak może być a nie z góry zakładam, że będzie tak jak piszesz. Bo to tylko teoria. Jak kupuję kompa to ma to po prostu działać. I mam sobie żałować, że nie włączę MSAA ? Przejechałeś się kiedyś na tym? Bo ja tak i już więcej tego błędu bym nie popełnił.... I nie zniżaj kultury wypowiedzi bo prawie w każdym temacie gdzie się udzielasz robi się potem syf.

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

W każdym temacie, gdzie piszę ja i ktoś, kto kłamie/wprowadza w błąd i wyciąga dane z tyłka, bo mnie szlak trafia, jak ktoś pisze głupoty, gdy chodzi o CZYJEŚ pieniądze. Jak sam chcesz, to sobie w te brednie wiesz, ale jeśli chodzi o czyjeś pieniądze, które mają być dobrze wydane, to nie podawaj jakichś argumentów z tyłka wziętych. Jak podaję testy, że na rozdzielczości o prawie 78% i 98% większej od 1080p SLI 770 radzi sobie bardzo dobrze i większa ilość ramu tylko na silniku od DICE coś daje, a ty gadasz, że gry niektóre już biorą prawie 2GB ramu i na dodatek podajesz w argumencie GTA IV, to... ręce opadają.

 

MSAA (do x4) jest gorsze jakościowo i wydajnościowo od SMAA (jest kilka stopni, które biorą i tak dużo mniej i dają lepszy efekt) i dlatego lecę na SMAA Injector. Daje dużo lepszy efekt od MSAA x4, bo MSAAx8 nic nie pobije (CSAA x16Q nie zawsze wygląda lepiej). Kto normalny gra z MSAA x8?

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

No i nieprawda, bo 770 ma dobre pamięci, które na stocku i po OC są szybsze od tych w 680 o jakieś 200MHz (zawsze coś). Popatrz na wykresy i przestań wreszcie gadać bzdety, bo wprowadzasz w błąd.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...