Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema,  jestem na etapie kupna komputera, mój staruszek już się kończy powoli, chciałbym się przesiąść z AMD w końcu na Intela. Mój budżet to gdzieś szacowane 7,500 zł +/-.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 7,500 +/-
  • Których części potrzebujesz?: Buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Tak, jeśli zabraknie mi mocy.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:  2560 x 1080 piksele
  • Specjalne wymagania: W przyszłości SLI, więc potrzebuję dobrej przewiewnej obudowy.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Tak, Monitor. i Zasilacz Który jest dość nowy. Cooler Master Vanguard V850
  • Własna propozycja zestawu: Brak.
  • Inne: Haswell czy Ivy Bridge?.
  •  

 

Link to post
Share on other sites

7,5k zł to aż nadto. Wg. mnie nie warto aż tyle inwestować (wzrost ceny jest nieproporcjonalny do wzrostu wydajności). Za 5 tyś będziesz miał bardzo przyzwoity sprzęt.

 

Polecam:

http://www.morele.net/inventory/info/9ULKlS/

 

Wydajny i ładny kombajn. Prawie identyczny zestaw zamówiłem wczoraj dla siebie.

 

W sumie to ten i7 można by zastąpić i5 3570k, chyba że planujesz zastosować kompa do programów graficznych/ renderowania bo do gier w zupełności by wystarczył.

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

No powiem że dość ciekawy zestaw,  co do tej i7 myślę że może zostać może mi się przydać w przyszłości, wsumie coś tam grzebię w programach graficznych ale to dość rzadko.

 

Myślałem o jakimś GTX 780? co ty o tym myślisz? nie lepiej było by kupić mocniejszą kartę by pozniej dodać drugą pod Sli?? gdy zabraknie jej mocy?. Wiesz potrzebuję taki zestaw , by mi popracował trochę. 


moje pytanie jak to jest z tymi Haswellami? warto się pakować w niego? dużo ludzi narzeka że temperatury są dość wysokie. Co prawda jak ja się przesiadam z AMD , to nie lepiej już iść w coś nowego?? , by pózniej nie zmieniać kolejno płyty głownej i nowego procka ???.


A właśnie jesli jest taka możliwość jest płyta głowna która by oferowała dobrą kartę dzwiękową zintegrowaną by nie trzeba było kupować jej osobno???. 


aktualnie posiadam monitor o wyżej wymienionej rozdzielczości, potrzebuję zestawu by przynajmniej mi to ciągło na wysokich w 60kl/s


7,5k zł to aż nadto. Wg. mnie nie warto aż tyle inwestować (wzrost ceny jest nieproporcjonalny do wzrostu wydajności). 

 Aktualnie tyle mam funduszy, szczerze to jak jest możliwość lepszego "kombajna" złożyć do tej ceny to czemu nie. Wolę pózniej nie pluć sobie w brodę że mogłem kupić coś innego.

Link to post
Share on other sites
Aktualnie tyle mam funduszy, szczerze to jak jest możliwość lepszego "kombajna" złożyć do tej ceny to czemu nie. Wolę pózniej nie pluć sobie w brodę że mogłem kupić coś innego.

 

Zawsze można będzie coś dorzucić do środka. Przecież nikt plomby na obudowę nie będzie zakładał. Jeżeli priorytetem tutaj jest wydajność to oczywiście GTX 780 będzie właściwszy. Jeśli chodzi o przyszłe SLI to osobiście bym tego nie robił, tylko wymienił bym kartę na nowszy model. Nie wszystkie gry mają wsparcie SLI od daty wydania. 

 

 

 

aktualnie posiadam monitor o wyżej wymienionej rozdzielczości, potrzebuję zestawu by przynajmniej mi to ciągło na wysokich w 60kl/s

No to może wersja 3 GB? 

 

Co do Haswell kontra Ivy Bridge:

Hasswell  jest nowszy i ma nową podstawkę ale co z tego, bo kiedy zdecydujesz się na zmianę procesora (co nie szybko nastąpi przy i7 z OC) to na rynku będą procki stworzone w nowym procesie 14 um. Wtedy intel wypuści jeszcze inną podstawkę i nie będzie miało znaczenia czy masz 1155 czy 1150, i tak płyta główna będzie do wymiany. To naturalny krąg życia ^^  Jeżeli nie zdecydował byś się na OC to Haswell byłby ok bo w stocku jest lepszy ob Ivy Bridge. Jednak podczas OC Ivy nadrabia straty- po prostu lepiej się kręcą, nie grzeją się tak i są mniej prądożerne.

 

 

 

A właśnie jesli jest taka możliwość jest płyta głowna która by oferowała dobrą kartę dzwiękową zintegrowaną by nie trzeba było kupować jej osobno???. 

Z reguły te w płycie powinny zadowolić każdego "normalnego" użytkownika. Niektórzy są bardzo wrażliwi na tym punkcie, ja czegoś takiego nie mam i cały czas korzystam ze zintegrowanej.

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

I o to mi chodziło, wszystko na temat i do zrozumienia. 

to co ładuje 780 i będzie git, a z jakiej stajni bys polecił? miał ktoś do czynienia z ASUS ?? GTx 780 Direct Cu ii??


co do zintegrowanej karty to w zupełności powinna mi wystarczyc nie jestem jakimś degustatorem dzwięku ;)


A jak jest z tymi płytami od MSi mpower???. czytałem że są one dość awaryjne??. Skusił bym się na nią, ale jak tak piszą....


Maszynke chce kupić za tydzien , więc potrzebuje by to było zapięte na ostatni guzik.


chodzi mi o tą kartę graficzna.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rUFGqtmmGW8


http://www.youtube.com/watch?v=PSHrcAWS2C8


A co myslisz o tym zestawie który jest przedstawiony do tego testu co dodałem filmik??. Opłacalny??.

 

ASUS ROG Maximus VI HERO Motherboard
Intel Core i7-4770k
Noctua NH-U12 S CPU Cooler
Noctua NF S12 A Series Fans 
Mushkin Redline DDR3 2400 8GB x2 RAM
Mushkin Chronos Deluxe 240 GB SATA 6.0 Gb-s 2.5-Inch Solid State Drive
IN WIN D-FRAME Chassis
In Win Commander III 800W
GTX 780 DirectCU II Graphics Card x2


oczywiście ta druga by była w przyszłości. (780tka)

Edytowane przez .daft
cytowanie
Link to post
Share on other sites
I o to mi chodziło, wszystko na temat i do zrozumienia.  to co ładuje 780 i będzie git, a z jakiej stajni bys polecił? miał ktoś do czynienia z ASUS ?? GTx 780 Direct Cu ii??

 

 

Tutaj powinieneś przejrzeć testy i recenzje z porównaniami poszczególnych modeli. Jedni wolą te z lepszym chłodzeniem, drudzy ciche a jeszcze inni kierują się wyglądem. :)

 

MSI Mpower- szczerze to nie badałem tematu tych płyt. Więc nie wypowiadam się.

 

Jest jeszcze jeden sposób na zwiększenie wydajności- dyski SSD. Radzę zapoznać się z tematem. W zestawie zaproponowanym przeze mnie jest 128 GB co w zupełności wystarczy na windowsa i najważniejsze programy. Wydajność w grach zainstalowanych na SSD wzrasta do ok 15%. Przy takim budżecie można zainwestować w więcej SSDeków.

 

VXW8NJNXKE- przy wpisaniu tego kodu montaż wyniesie 1 zł a wysyłka będzie za darmo- będziesz 6 dych do przodu :D  (dodaj montaż całego komputera do koszyka i wybierz sposób wysyłki), chyba że wolisz sam się pobawić.

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

 

 

VXW8NJNXKE- przy wpisaniu tego kodu montaż wyniesie 1 zł a wysyłka będzie za darmo- będziesz 6 dych do przodu :D  (dodaj montaż całego komputera do koszyka i wybierz sposób wysyłki), chyba że wolisz sam się pobawić.

Wolę sam się pobawić. Nie chce pózniej wszystkiego wypinać bo mi kable ch.... powpinają.

zaczekam jeszcze na zestawy innych ekspertów i zobaczymy co wybrac.

Link to post
Share on other sites

 

 

aktualnie posiadam monitor o wyżej wymienionej rozdzielczości, potrzebuję zestawu by przynajmniej mi to ciągło na wysokich w 60kl/s

 

A może zamiast ładować kasę w i7 (po co?) dorzucić do GTX760 w SLI? Zobacz jak to wygląda w rozdzielczości Twojego monitora (czerwone słupki): http://www.legitreviews.com/msi-geforce-gtx-760-gaming-oc-2gb-video-card-review-in-sli-and-2d-surround_2224/4 - 53 vs 83 FPS. Do tego obudowa pod SLI - Corsair Carbide 500R. Propozycja @kojot321 po takich zmianach kosztuje 40 zł więcej: http://www.morele.net/inventory/info/n3mHp3/ , a Twój zasilacz bez problemu da radę ;)

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ciekawy zestaw, jednak widzę ze ty się decydujesz na Haswella, a ja sam do końca nie wiem. Ja przesiadam się z AMd Phenoma, więc nie wiem do końca jak z tymi procami jest. Poczekam na jakiegoś eksperta. bylo by fajnie jakby się ktoś wypowiedział kto juz ma Haswella. Jak to z nim dokladnie jest. Jest się o co obawiać???.


Też bym sie skusił na Haswella ale wszyscy go odradzają. Wtedy bym dobrał do niej płytkę Asus Maximus Hero , właśnie czytam recki o niej i ludzie sobie chwalą . Chyba zaryzykuję i pójdę w tego Haswella. Ale jeszcze mam tydzień na podjęcie decyzji. 


Co do zasilacza który wybrałeś, zasilacz super, jest na goldzie, kabelki w oplotach to co mi się spodobało, 


Dobra uciekam do pracy, bede po 22, oblukam czy temat się rozwinął , jak tak to pogadamy jak wrócę. Może jakiś ekspert nam doradzi.

 

//nie cytuj ostatniej wypowiedzi .daft

Edytowane przez .daft
Link to post
Share on other sites

Wybrałem taki procesor ponieważ sporo w grafice też siedzę jedynym minusem jego że się trochę grzeje ale od tego jest chłodzenie Thermalright Black & White no i + dobra pasta termoprzewodząca :)

A ta MSI Z87-GD65 GAMING to jedna z lepszych płyt dobre oceny wszędzie zbiera.

Edytowane przez darkisz
Link to post
Share on other sites

Elo ja już po pracy, widzę że zainteresowanie moim tematem znikome;(. panowie proszę o pomoc.


Proszę o opinie na temat tego zestawu, trochę poczytałem recek, i opini na forum. i Złożyłem sobie taki zestaw.

 

i7 4770k + PhantekscPH-TC14PE

Asus Maximus VI Hero

8 gb  Gskill RipJaws X Cl9 

SSD Plextor 256gb

Asus GTX 780 Direct Cu II

Coller Master Haf X

 Całość 6717,42 


Zastanawiam się jeszcze nad zmianą obudowy na BitFenix Ghoxt posiada ktoś tą obudowę???.

Link to post
Share on other sites

Komputer przeważnie do gier, od czasu do czasu coś tam w photoshopie, i corelu, wiec może mi się sprzyda. 

 

Po głębszych zastanowieniach, i przeczytaniu kilku artykułów, jednak skuszę się w stronę 3770k, tylko potrzebuję konkret zestaw , Może ktoś coś zaproponować??


co do obudowy skusił bym się na tą, Bakak mi dzis zaproponował poczytałem recki, i testy i wypada dość ciekawie.

 

http://www.alternate.pl/Antec/Antec+Eleven_Hundred/html/product/942556/?


więc obudowa ta zostaje. 

 zastanawiam się nad 3770k+ 

GA-Z68XP-UD4
Link to post
Share on other sites

Do czego potrzebna Ci tak droga płyta na starszym chipsecie, kiedy 270 zł taniej (wg cen z morele) jest Z77A-GD55 / Asrock Z77 Extreme 4 i w zupełności by wystarczyły (do OC procesora i ewentualnego SLI)? Wciąż nie rozumiem sensu tego i7, ale to już Twój wybór. Do PS i Corela wystarczy z zapasem i5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI GeForce GTX 770 Lightning ma ktoś może tą kartę graficzną? jak z temperaturami u niej i ciszą?

witam, zmontowałel sobie zestawik, proszę o ocene.

 

Procesor Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX (BX80637I73770K) 

Pamięć Crucial Ballistix DDR3 8GB/1866 (2*4GB) BLT2CP4G3D1869DT1TX0CEU 

Dysk SSD Plextor 2,5' 256GB, SATA III ( 520/390MB/s ), 9,5mm (PX-256M5S) 

Płyta główna MSI Z77 MPOWER DualDDR3-1600 SATA3 RAID HDMI DP GBLAN ATX (Z77 MPOWER) 

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE czarne 

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 770 SC ACX 2GB GDDR5 256bit 2DVI+HDMI+DP PCIe3.0 02G-P4-2774-KR 

 

Co myślicie o tym zestawie? do tego mam jeszcze zasilacz ktory podałem wyżej, i monitor.

 

Zakupię obudowę Antec którą polecił mi Bakak, Antec Eleven Houndred.

 

wyjdzie nie całe 7 tysi, z jakimiś jeszcze dodatkami.

Edytowane przez JesterPit
Link to post
Share on other sites

Zerknij jeszcze tutaj bo akurat identyczny temat się trafił 

 

Zastanów się 100 razy czy aby na pewno kupisz w przyszłości drugiego GTX 770, jeżeli odpowiedź brzmi "tak" to odpowiedz sobie jeszcze na "kiedy" 

 

Ja zawsze proponuję składać zestawy najbardziej wydajne na chwilę obecną, przed nami nowe GPU, być może coś się zmieni, ktoś namiesza i dopłata 1500 zł do kolejnego GTX 770 może boleć. 

 

W zestawie wyżej masz bardzo wydajny układ multi_GPU, co ważniejsze bardziej opłacalny pod względem wydajność / cena, patrząc na SLI GTX 770. 

 

Zestaw wyżej jest dość napompowany i mocny pod każdym względem - ewentualnie można zejść trochę z ceny, a zamiast drugiego HDD można zadbać o jakieś audio ....


 

 

aką rozdzielczość posiada Twój monitor?:  2560 x 1080 piksele

 

Ile Hz ?  

Link to post
Share on other sites

monitor ma 60 hz

 

Komputer chce kupić gdzieś za tydzień góra dwa jak coś pójdzie nie po mojej myśli. ogolnie biorę kredyt na remont i przy okazji kupuję nową maszynkę. Po tym co napisałeś nie wiem czy nie lepiej będzie kupić jakiegoś singla a mocnego , przypuśćmy 780, a gdy wejdzie na rynek nowa odsłona kart będę mógł ją sprzedać i dołożyć i kupić coś nowego. 

 

Co do tego mpowera czytałem trochę komentów, i z tego co wyczytałem ze zrozumieniem to dość dużo osob miało problemy z biosem i wifi, ( z wifi korzystać nie będę ). 

 

A może się ktoś wypowiedzieć na temat tej płyty głownej?

Asus P8Z77-V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...