Skocz do zawartości

[Lenovo] GTX660M temperatura 95 stopni!


Recommended Posts

Witam. Przy graniu w Euro Truck Symulator 2, po 3 minutach gry mam 95 stopnie na grafice. Czy to bezpieczne? Oddawać na gwarancję, czy można to samemu przeczyścić sprężonym powietrzem (bez otwierania laptopa bo na gwarancji). Jak to jest możliwe, że inne lapopty mają w stresie max 80 stopni a u mnie jest aż 15 stopni więcej, hm.

 

Grafika w stresie ma 95 stopni, i ten spadek FPS może właśnie tym jest spowodowany, że karta np. obniża zegary? I jak minie 3 sekundy, karta się ochłodzi, to znów wskakuje na wyższe zegary co oznacza wzrost FPS?

Edytowane przez tubaris
Link to post
Share on other sites

Ja bym oddał do serwisu - wymienią pastę, przeczyszczą i będzie ok. Jeśli nie chcesz sam bawić się w rozbieranie.

Przedmuchać doraźnie możesz, tylko a) nie odkurzaczem, b) wyjmij baterię zanim będziesz wdmuchiwał powietrze do środka, c) nie dmuchaj bezpośrednio do wnętrza laptopa, tylko z kilku-kilkunastu cm, d) weź pod uwagę, że jeżeli będziesz dmuchał do środka, to brud po prostu przesunie się gdzieś głębiej więc problem prędzej czy później powróci.

Edytowane przez ScaredOfGhosts
Link to post
Share on other sites

Takie są niestety uroki laptopa z mocnymi procesorami i grafiką. Wszystko zamknięte w małej obudowie i dlatego się grzeje. Polecam zainwestować w jakąś dobrą podkładkę chłodzącą (sam posiadam zalmana nc1500), która wspomoże układ chłodzenia. Ja swojego laptopa rozkręcam co jakiś czas (zdejmuje klapki pod spodem) sprężarka i do dzieła. Ale tamperatury rzędu 70 st podczas grania to norma :P

Link to post
Share on other sites

Tak, to Y580. Laptopa kupiłem 3 dni temu. Gość od którego go kupiłem użytkował go od lutego, ale widzę że ani razu go nie czyścił bo jest naklejka na klapie. Czy 6msc może spowodować aż takie zakurzenie skutkujące wzrostem temperatury średnio o 10-15 stopni od innych użytkowników mającego tego samego laptopa? Aha i czy jest możliwość użycia sprężonego powietrza w tym modelu, aby nie uszkodzić plomb, czyli bez wyciągania grafiki, itp.

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, że w ciągu pół roku nazbierało się dużo kurzu. Niewiadomo też, jak poprzedni właściciel z niego korzystał i gdzie. Bez zdjęcia klapek od spodu raczej będzie Ci cięzko go dobrze przeczyścić bo poprostu kurz wepchniesz do środka. Tą plombe masz na klapkach od spodu? Ja w samsungu odkręcałem śrubki delikatnie tak żeby nie zedrzeć farby i go otwierałem. Nie wiem jak to wygląda w Lenovo.

Edytowane przez raay4
Link to post
Share on other sites

Tak, to Y580. Laptopa kupiłem 3 dni temu. Gość od którego go kupiłem użytkował go od lutego, ale widzę że ani razu go nie czyścił bo jest naklejka na klapie. Czy 6msc może spowodować aż takie zakurzenie skutkujące wzrostem temperatury średnio o 10-15 stopni od innych użytkowników mającego tego samego laptopa? Aha i czy jest możliwość użycia sprężonego powietrza w tym modelu, aby nie uszkodzić plomb, czyli bez wyciągania grafiki, itp.

Po 6 miesiącach na pewno jest do czyszczenia. Nawet nie jest istotne jak z niego korzystał.

Link to post
Share on other sites

W Lenovo można ściągnąć klapkę bez zerwania plomby. Wygląda to tak jak poniżej. O dziwo, nie było praktycznie żadnego kurzu, ale na wszelki wypadek potraktowałem go mocnym odkurzaczem w każdy możliwy otwór. Nie pomogło.

 

http://forums.lenovo.com/t5/image/serverpage/image-id/10431i7302504F01BEC800/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

 

Skupiłem się na kratce powyżej heatpipa i wiatraka. To samo zrobiłem od boku, od strony wylotu i radiatorka.

Edytowane przez tubaris
Link to post
Share on other sites

Właśnie rozebrałem klapę laptopa i zauważyłem u siebie brak pewnej śrubki, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie ze stopą radiatora chłodzącego grafikę. Poszukałem więc zdjęć na necie, czy u innych ta śrubka była. Okazało się, że powinna tam być. Dlatego podłożyłem zwinięty kawałek papieru o grubości ~1mm między stopę radiatora a plastyk obudowy. Temperatury w stresie osiągają teraz max 78 stopni (wcześniej dochodziło do 96). Przycięcia w grach też ustąpiły, więc problem mogę uważać za rozwiązany. Potestuję jeszcze inne gry, zapuszczę furmarka i inne benche.
Kto by pomyślał...

http://oi42.tinypic.com/2mg3u37.jpg

http://oi43.tinypic.com/2nstmxd.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...