Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Zamierzam kupić swojego pierwszego smartfona.
Smartfona będę używał głównie do przeglądania zdjęć/filmów, przeglądania stron internetowych, słuchania muzyki, robienia zdjęć, telefonowania, pisania sms-ów.
- zależy mi na dobrej baterii o pojemności przynajmniej 1500 mAh
- przekątna ekranu nie większa niż 4"
- aparat min. 5 Mpix
- wbudowana pamięć min. 4GB + obsługa kart pamięci microSDHC min. od 32GB
Budżet to 700zł +/- na nowy telefon, nie będę się bawił w kupowanie telefonu z rynku wtórnego, ponieważ jak już wspominałem będzie to mój 1-szy smartfon.

Link to post
Share on other sites

Polecam:

 

Nokia Lumia 720 - 4,3" // 2000mAh // 6,7Mpix (optyka CarlZeiss)  // 8GB + microSD

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/smartfony/2013/07/nokia-lumia-720-test.aspx

 

Nokia Lumia 620 - 3,8" // 1300mAh // 5,0Mpix // 8GB + microSD

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/smartfony/2013/03/nokia-lumia-620-test.aspx

 

Nokia dodaje nawigację offline:

- Lumia 620 - bezpłatna na cały świat,

- Lumia 720 - bezpłatna na 1 kraj, rozszerzenie do całego świata 49zł

 

Tu więcej o Windows Phone 8:

http://forum.benchmark.pl/topic/96014-windows-phone-8/

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Nie polecam pakowac sie w Nokie bo sie odechce calkowicie smartfonow.

Że co cię proszę jak?!?

Napisałeś na forum 9 postów i jak widać jesteś znawcą marki... tutaj nie busz czlowieku, krytykujesz coś to prosimy na to dowód - jakieś recenzje, informacje prasowe potwierdzające prawdziwość twoich słów... Nokia Lumia z serii x20 to kawał dobrego sprzętu, solidne, estetyczne, ergonomiczne... na tym forum nawet fani android-fonów na nie złego słowa nie mówią!

 

 

Swoją drogą co to jest to: Pentagram Combo?

http://www.pentagram.pl/produkty/combo-4-core

- to dostaje jakies aktualizacje?

- jaki tam ekran jest? IPS? AMOLED?.. LOL?

- Qualcomm Snapdragon 200 na Adreno 203... need to say more?

- kolega nic nie pisal ze chce dual-SIM

 

Znalazłem Huawei Ascend Y300 który ma ten sam procek i układ graficzny więc wyniki benchmarków będą porównywalne do tego... tego czegoś o czym piszesz:

http://www.notebookcheck.net/Review-Huawei-Ascend-Y300-Smartphone.92001.0.html

 

Wynik w SunSpider (im mniej tym lepiej): 2318.8ms, dla porównania Lumia 620: 1174ms.

(Samsung Galaxy S3 ma wynik 1192ms)

http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-620-beats-samsung-galaxy-s-iii-in-sunspider-and-browsermark-2-tests/

 

 

A to jest artykuł pokazujący jakim "zaufaniem" moze sie cieszyc firma Pentagram :D

Tytuł artykułu mówi już sam za siebie: Zastanówcie się dwa razy zanim kupicie coś od Pentagrama

http://antyweb.pl/zastanowcie-sie-dwa-razy-zanim-kupicie-cos-od-pentagrama/

 

 

 

P.S.

Ja wiem, że ciężko zacząć pisać na forum... że ciężko się wbić w to wszystko... ale jako pierwszego smartfona polecać komuś... to... to coś Pentagram'u?

A posta pisze się tak jak ja napisałem - KAŻDE słowo wspierasz źródłem i dowodami na jego prawdziwość...

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Pierwszy smartfon i wy mu polecacie coś co nie ma nawet oficjalnego dystrybutora w Polsce... że o serwisie gwarancyjnym nie wspomnę... nie dawajcie mu już żadnych wynalazków... to jego pierwszy smartfon i niech to będzie DOBRY smartfon. Nie taki który pewnie nigdy nie zostanie zaktualizowany bo jego support kuleje...

 

 

 

P.S.

... z resztą w przypadku Androida aktualizacje i tak nic nie wnoszą? Prawda Igorrodz? Pytanie:"co wprowadzenie Androida 4.3 oznacza dla użytkownika Nexus 7 (1gen)" widzę, że zakończyłęś z pięknym akompaniamentem głupich komentarzy na stwierdzenie że owe aktualizacje nie zmianiają NIC...

 

Był on dla Ciebie "zaśmiecaniem forum niepotrzebnym nikomu tematem"? Otóż mi był potrzebny i może okazać się istotną informacją na przykład dla tych którzy myśleli, że dzięki Android 4.3 będą mieli OpenGL ES 3.0 w Nexus'ie 7 (1gen)... Ale cóż, tutaj na forum jak coś jest złego w Androidzie to się o tym nie mówi...

Skąd ja to znam? Czy nie z poprzedniego systemu [komunizm]?

no chyba... 

 

Swoją drogą Igorrodz - dyskusji żadnej nie potrafisz wygrać argumentami to obrażasz postami moderatorskimi? Heh... szczerze to mnie nawet swoim tekstem tam nie zaskoczyłeś... niskie mam oczekiwania wobec ciebie najwyraźniej...

 

A to link:http://forum.benchmark.pl/topic/97110-nexus-7-vs-android-43/?do=findComment&comment=1103256

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Jasne, zrozumiałe - to TY masz się dobrze czuć ze smartfonem. Powodem dla którego podałem Tobie smartfony na WP8 jest to, że w budżecie którym dysponujesz android-fony jakie możesz zakupić są po prostu dużo słabsze.

 

Ale jeśli jednak Android to przemyśl także urządzenia Sony, HTC lub LG - ja nie będę tutaj pisał jakie - to zostawiam innym kolegom. Chcę ci tylko powiedzieć żebyś nie ograniczał się tylko do 1 firmy (nie żeby Samsung był zły, po prostu są też inne marki).

 

Tutaj masz porównanie i8160 z i9070 - jak widać pod wieloma względami te fony są bardzo podobne - w tę porównywarkę możesz wrzucić inne smartfony i porównać:

http://uk.hardware.info/comparisontable/products/151153-145315

 

P.S.

Zerknij sobie na wynik SunSpider - mowi on o predkosci przegladarki - im mniej tym lepiej (dla porownania Lumia 620 ten wynik ma ponad 2x lepszy)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ja też byłem sceptycznie nastawiony, lecz muszę przyznać, że smartfon jest bardzo wygodny (nie dosłownie, te większe są nieporęczne :D)

 

Na chwilę obecną mam SGSIII Mini, lecz jest on powolniejszy niż Lumia 520 siostry (oba mają procesory 2x1GHz, lecz mój ma 1GB RAM, jej 512 MB). Co więcej, te 1GB RAM'u to za mało, aby przeglądać internet używając Chroma, co jakiś czas wyskakuje komunikat że muszę zwolnić pamięc RAM (a mam 1 kartę otwartą). Dlatego teraz się przesiadam na WP8, a dokładniej na L920.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie smartfon, którego przekątna ekranu jest większa niż 4,5" będzie dla mnie już mocno 'nieporęczny'.

Zastanawiam się nad Galaxy S II.

 

A to ciężko dziś dostać nowego SGS2, ostatnią sztukę widziałem w Neo za 999 zł. Za używkę w dobrym stanie za 700 zł coś się znajdzie. Akurat SGS2 to kultowy telefon i pokazuje producentom że idzie aktualizować telefon, Nokia i HTC powinny brać przykład z Samsunga.

Link to post
Share on other sites

SGS2 przestał być aktualizowany, Androida 4.3 nie dostanie. SGS2 Plus pomimo praktycznie takich samych parametrów się załapał. Oficjalna wersja jest taka, że na SGS2 nie udało się zoptymalizować TouchWiza :rotfl:

 

Nokia Lumia 520/620 będą jeszcze wspierane przez MS (jako wydawcę systemu) jeszcze rok, potem MS zapewnia wsparcie jako producent telefonu. Nokia, która została wchłonięta przez MS zapowiedziała 3 lata wsparcia, więc nawet najniższa Lumia ma dłuższe wsparcie niż flagowy Samsung.

 

Swoją drogą, WP7.8 ma jeszcze ponad rok wsparcia, żeby nie było płakania.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

.Akurat SGS2 to kultowy telefon i pokazuje producentom że idzie aktualizować telefon, Nokia i HTC powinny brać przykład z Samsunga.

aktualizować? Coś przespałem chyba bo ostatnio przecież Samsung podał ze SGS2 nowych aktualizacji Androida nie dostanie bo jak sam Android ujedzie to już TouchWiz nie.

 

Swoją drogą SGS2 był fenomenalny jak na swoje czasy... Nokia 3210 też... Ale te czasy się już skończyły.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak polecał z całego wyboru SGS2 lub Advance. Choć za podobną cenę SGS2 oferuje o dużo więcej, ale cięzko o nówkę.

 

 

 

aktualizować? Coś przespałem chyba bo ostatnio przecież Samsung podał ze SGS2 nowych aktualizacji Androida nie dostanie bo jak sam Android ujedzie to już TouchWiz nie. Swoją drogą SGS2 był fenomenalny jak na swoje czasy... Nokia 3210 też... Ale te czasy się już skończyły. Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

 

Wcale nie prawda przecież ten telefon jest do dziś dzień bardzo dobry, a ma ponad dwa lata już. Żadna, powtarzam ŻADNA Lumia nie dostała aktualizacji, tak jak ten właśnie model. Samsung pokazał jak się aktualizuje flagowce, dlatego Nokia padła. Wybrała zły system.

Link to post
Share on other sites

Belvender - polecam Ci : Nokia Lumia 720 - czemu ?

 

Sam przesiadłem się ze służbowego Szajsunga Galaxy S4 - niby topowy model a się zacina, spowalnia - RADA forumowa wgraj sobie nowy ROM. Kupiłem NOWY "topowy" samochód za 200000 zł - do setki rozpędza się w 60 sekund i często staje - RADA serwisu kup nowy silnik i skrzynię biegów. BEZ JAJ.

Szkoda, ze telefony na Androidzie nie sa sprzedawane jako kity do samodzielnego montażu - sam sobie zlutujesz telefon. :) :) i wgrasz soft. A zapaleńcy z XDA  zapewnią ci nowa wersję bo nam producentom się nie chce. :) :)

 

LUMIA 720 :

 

PŁYNNA, bardzo płynna, niesamowita szybkość działania - nawet najnowsze iPhony są wolniejsze. Wyciągamy z pudełka i UŻYWAMY, żadnego wgrywania ROM'ów, żadnych zepsutych nakładek Po prostu działamy.

 

FENOMENALNA reakcja na dotyk, najlżejsze muśnięcie - po powrocie na SGS4 czy inne telefony z Androidem mialem wrażenie jak bym się cofnął w czasie do epoki ekranów rezystanacyjnych z czasów Win CE  :) :)

 

DUŻA bateria - 2000 mAh - dwa dni spokojnie działa, Szajsung Galaxy S4 po 8 godzinach wołał papu.

 

Bardzo dobry aparat, zdjęcia robi rewelacyjne, jasny (1.9) obiektyw Zeiss'a oraz dioda doswietlająca równoczęśnie pełniąca rolę diody do AutoFocus'u

 

Bardzo dobra jakość dźwięku - po zakupie lepszych słuchawek śmiało może konkurować z drogimi odtwarzaczami. Gra lepiej nawet od iPodów - a porównywalnie z moim kosztującym prawie 1000 zł Cowon'em 

 

JAKOŚĆ wykonania, spokojnie mozna ją porównać z iPhone i dwa razy droższymi Sony, LG, Samsungami.

 

Belvender - NIE bój się Nokii, to bardzo dobre telefony - nawet najtańsza, kosztująca 400 - 500 zł  Lumia 520 szybkością działania czy jakością wykonania bije na głowę kosztujące po 1000 - 1500 zł Androidfony.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

mozilla007, naprawdę jesteś tak głupi? Lumia 520 ma 1,5 roku wsparcia od MS jako wydawcy systemu, a potem jeszcze od Nokii/MS jako producenta telefonu (przez 2-3 lata od daty wydania).

 

To tylko puste obietnice i nic więcej, WP8 miał być na Lumie 800 i 900, a wsparcie się skończyło szybciej niż zaczęło.

 

 

 

FENOMENALNA reakcja na dotyk, najlżejsze muśnięcie - po powrocie na SGS4 czy inne telefony z Androidem mialem wrażenie jak bym się cofnął w czasie do epoki ekranów rezystanacyjnych z czasów Win CE

 

Akurat dodyt w SGS4 jest ponad przeciętny i reaguje szybciej niż się dotknie ekranu.

 

 

 

DUŻA bateria - 2000 mAh - dwa dni spokojnie działa, Szajsung Galaxy S4 po 8 godzinach wołał papu.

 

Pamiętaj że każda Lumia to tylko telefon, a nie smartfon. Telefon służy do wysyłania smsów i rozmowy telefonicznej, za to smartfon w tym wypadku SGS4 już jest ponad telefon, bo się go jeszcze używa w innych celach.

 

 

 

JAKOŚĆ wykonania, spokojnie mozna ją porównać z iPhone i dwa razy droższymi Sony, LG, Samsungami.

 

Jeśli chcesz jakość wykonania, to bierz HTC lub LG Optimys G, najlepiej wykonane telefony, a nie tani plastik z Nokii.

 

 

PŁYNNA, bardzo płynna, niesamowita szybkość działania - nawet najnowsze iPhony są wolniejsze. Wyciągamy z pudełka i UŻYWAMY, żadnego wgrywania ROM'ów, żadnych zepsutych nakładek Po prostu działamy.

 

A co można zrobić z takim telefonem ? Zadzwonisz i napiszesz smsa i sobie zrobisz sweet focie na fb, a gdzie reszta ?

 

 

 

A zapaleńcy z XDA zapewnią ci nowa wersję bo nam producentom się nie chce.

Dalej się pytam gdzie ta aktualizacja do WP8 dla Lumii 800 i 900 ? Nie ma to nie wprowadzaj ludzi w błąd z tym wsparciem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mozilla007... to jest 6-ty post w ktorym ci pisze zebys trzymal sie faktow... WP7 i WP8 to dwa inne systemy - MS zrezygnowal z WP7 zeby nie robic takiego syfu jakim jest android... za wczasu wycofal sie z WP7 na jadrze WIN-CE i przeszedl w WP8 na jadro WIN-NT. Stracili zaufanie itp ale wycofali sie w pore... wiecej takiego czegos nie zrobia bo ciezko o cos lepszego od NT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...