Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez SHARP33,

Recommended Posts

jak wolisz haswell jest kilka procent szybszy od IVY, ale gdybyś się zmieścił z dyskiem ssd w 4300 to możesz też brać IVY ja bym chociaż sprawdził na Twoim miejscu i byś miał juz całą platformę wraz z dyskiem ssd i troszkę tylko wolniejszym procesorem.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

A tu sie mylisz ta płyta umożliwia podkręcanie procesora i nawet do około  4,5 GHZ tylko, że musisz mieć lepsze chłodzenie tupu Fortis i jeszcze jedno płyta musi mieć nowy bios po to podstawka z68 jeśli by miała stary to nawet po włożeniu prawidłowo procesora płyta nie będzie go widzieć. Ja od początku radziłem ci zastanowić się nad możliwością podkręcenia i wtedy właśnie IVY, bo to był by zdecydowanie lepszy wybór, ale upierałeś się, że nie będziesz kręcił procesora, a teraz widzę ze się wahasz ja bym zdecydowanie sobie taką możliwość zostawił, ale tylko z i5 3570k, bo inne to sensu nie maja. I jeszcze jedno nawet jak wyjdzie cie powyżej zestaw dzwonisz do sklepu i mówisz ze chcesz mieć to, za 4300 bo więcej nie masz a widzisz, że w innych sklepach było by to możliwe i czy by ci nie zeszli z ceny. Mają duża marże, więc mogą kwestia tego czy chcą, ale w ciemno mogę powiedzieć ze powinni.

Link to post
Share on other sites
A tu sie mylisz ta płyta umożliwia podkręcanie procesora i nawet do około 4,5 GHZ

Ta płyta ma w połowie chłodzoną sekcję zasilania, więc nie byłbym takim optymistą.

 

 

a teraz widzę ze się wahasz ja bym zdecydowanie sobie taką możliwość zostawił, ale tylko z i5 3570k, bo inne to sensu nie maja.

i5-3470 z mojej propozycji i kręcenie do 4 GHz ma jak najbardziej sens w przypadku ograniczonego budżetu (głównie przez wysokie ceny w lokalnym sklepie. Wielu użytkowników satysfakcjonuje taka możliwość podkręcenia bez procka z K.

 

@SHARP33

Jakbyś się dał namówić na zestaw złożony gdzieś w internecie to można za 4300 naprawdę coś fajnego pod OC stworzyć ;)

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Na internecie napewno nie będę składał. Mam znajomego w jednym sklepie to może coś ugram. Po złożeniu takiego czegoś:

[1155] Procesor Intel Core i5-3570K 3.4GHz BOX BX80637I53570K

Pamięć DDR3 2x4GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 KHX1600C9D3B1K2/8GX

Karta Gigabyte GTX770 2GB DDR5 256BIT CUDA 2DVI/HDMI/DP BOX GV-N770OC-2GD

Nagrywarka DVD LG GH24NS95 SATA Black OEM GH24NS95 RBBB

[sATA3] Dysk WD Caviar 1TB 64MB 7200 WD10EZEX

Samsung SSD 840 EVO 120GB

Zalman Z9 plus

 

Wychodzi 3790 ale trzeba dołożyć płytę główną i zasilacz

 

Podkręcać od razu nie musze narazie póki starczy to mogę grać na tym co jest a po np pół roku zacząć się bawić w podnoszenie zegarów.

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

Płyta minimum ta: [iNT][1155] Płyta MSI Z77A-G43 - jest tam w jakiejś promocji i cena podobna jak na internetach.

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630W sprawność 80+ Br SPS-630MPCBEU - też w promocji i nie tak zawyżonej cenie, tańszy od XFX-a, a modularny, no i będzie miał zapas mocy. Lub niemodularny: Zasilacz XFX Core Pro 550W P1-550S-XXB9 z 5-letnią gwarancją (po rejestracji na stronie producenta). Niżej nie ma co schodzić.

 

Lub zastanów się nad moją propozycją z poprzedniej strony gotową na OC do ok 4 GHz ;)

 

Pamiętaj też o dokupieniu w bliskiej przyszłości chłodzenia na procesor i przemyśl to co pisałem o monitorze. Taką kartę kupuje się do grania w FHD.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym coś takiego złożyć to nie mam wyjścia i muszę kupić na morele.net, tylko za bardzo nie wiem jak u nich jest  z gwarancją. Ktoś może wie ??

 

A i jakie czytniki kart pamięci z usb 3.0 polecacie ??

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

morele.net to dobry sklep zobacz też esc.pl tachplanet.pl agito.pl i składaj tam gdzie taniej proste a w ogóle wejdź na skapiec i ceneo i tam popatrz gdzie było by najtaniej tylko wyklucz kurtmedia bo są podobno jaja z tym sklepem, a zastaw BLUEMIKE bardzo dobry z tym że ja wolałbym zasilacz modularny TT 630W, chłodzenie wziął fortisa a ssd wziąłbym ten szybszy twój jak myslisz ze to wykorzystasz http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-mz-7te120bw-601594/ 

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Właśnie z morelami może być nieciekawie z gwarancją, ale ceny mają niskie :/

 

Ale nie ma co rozpaczać ;) W esc.pl (dużo więcej pozytywnych opinii wśród forumowiczów) za 4300 złożysz praktycznie to samo:

http://i.imgur.com/rxrAWcF.png?1

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Jakbyś mógł dołożyć 19zł to weź Cruciale Ballistix 2x4 GB 1600 MHz.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 A takie coś.

 

Intel Core i5-3570K

MSI Z77A-G43

Crucial 8GB (1x8) 1600MHz CL9 Ballistix

WD Blue 1 TB WD10EZEX

Samsung SSD840 EVO 120GB

Gigabyte GeForce GTX770 OC 2GB

LG GH24NS95

Zalman Z9 plus

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 630W

 

Wychodzi 4248 zł

 

Chłodzenie dokupiłbym w przyszłym miesiącu jak dostanę kasę.

SilentiumPC Fortis HE1225

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

Tylko że chce właśnie kupić jedną kość 8gb żebym później w razie rozszerzania nie musiał kupować nowych a te sprzedawać. Jeszcze jedno jak składam sprzęt w esc.pl to od razu tam jest doliczone składanie go czy muszę jeszcze wybrać gdzieś taką opcję?? A i jeszce jakiś w miarę tani panel przedni na karty pamięci z usb 3.0 moglibyście polecić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...