Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez SHARP33,

Recommended Posts

Witam. Zbieram się do kupna nowego komputera zebrałem 2 zestawy jeden z procesorem Ivy Bridge drugi z Haswell. Doradźcie mi który wybrać i czy wszystko będzie ze sobą grało. Od razu zaznaczam że nie interesuje mnie procesor Xeon. 

 

Zastosowanie komputera : Gry
Maksymalna kwota : 4300

Których części potrzebuję : Cała skrzynka
Czy będę podkręcać sprzęt? : NIE
Rozdzielczość mojego monitora : 1440x900
Specjalne wymagania : Przynajmniej 2xSATA III i USB 3.0
Części z poprzedniego komputera : BRAK
Własna propozycja zestawu :

Pierwszy zestaw Ivy Bridge:

Procesor: Intel Core i5-3570
Płyta Główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3
RAM: Kingston HyperX 8GB(2x4) 1600Mhz CL9
Grafika: Gigabyte GeForce GTX770 2GB OC DDR5 256bit
SSD: Samsung 840 EVO 120GB MZ-7TE120BW
Dysk twardy: WD Caviar Blue 1TB 64MB SATA III WD10EZEX
DVD: Samsung SH224-DB
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 80+ 630W
Obudowa: Thermaltake Versa II

Drugi zestaw Haswell:

Procesor: Intel Core i5-4670
Płyta Główna: MSI B85-G41

Reszta wszystko to samo

Czy w drugim zestawie płyta MSI i grafika Gigabyte będą ze sobą dobrze pracowały ??

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

Wzór do skopiowania :

Zastosowanie komputera :
Maksymalna kwota :
Których części potrzebuję :
Czy będę podkręcać sprzęt? :
Rozdzielczość mojego monitora :
Specjalne wymagania :
Części z poprzedniego komputera :
Własna propozycja zestawu :
Inne :

 

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie zamierzasz podkręcać bo wtedy możesz sporo zyskać zastanów się a kwota spora i mówisz o dwóch dyskach sata III a sam dajesz jeden gdzie kruczek? Jesli naprawde nie zamierzasz podkrecac to haswell ale... zasilacz wtedy jest niekompatybilny i obudowa cienka płyte lepiej asusa moim zdaniem poza tym ok.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

W sklepie w którym mam zamiar kupić sprzęt akurat kosztuje 4300 także ze zmianą na inny procek i płyte główną ciężko. Pewnie chodzi Ci o płytę główną MSI nie kupuje wersji B85M, która rzeczywiście ma 1x SATA III tylko B85, który ma 4. A jaki zasilacz polecasz ??

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

dobra widze ze jestes konkretny od razu odpowiedasz więc może inaczej podaj sklep w którym zamierzasz składac kompa po 2-gie najtańszy dobry bedzie silentiumpc deus M1 650W do haswella jesli chodzi o płytę główną to weź asusa np Asus B85M-E i co z tymi dwoma dyskami sata III bo nie odpowiedziałeś

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Kupuje w sklepie w moim mieście. To ich strona www.apollo.pl. Na rzeczywiście zamiana płyty głównej nie byłaby taka zła, a na zasilaczach się nie znam więc Ci poprostu zaufam :). Dyski to Jeden 1 TB WD na SATA III a drugi SSD Samsunga też SATA III. Chyba że się mylę. A obudowe jaką byś polecił ??

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

a to mów że jeden dysk SSD a Drugi zwykły myslełem że dwa dyski zwykłe a oprócz tego SSD :D zaraz zajrze na strone i popatrze co i jak. Płyty główne jesli chodzi o IVY miały lepsze MSI ale jeśli chodzi o haswelle moim zdaniem asus i już widze ze ten sklep jest drogi na pewno chcesz w nim nie ma nic tańszego w twoim mieście?

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Ten sklep ma tak że jak czegoś nie ma to możliwe że i tak to mają bo ściągają rzeczy z dwóch magazynów, a jest katalog tylko z jednego. No niestety, byłem we wszystkich w mieście i ten był najtańszy, a gwarancji prawdę mówiąc to jestem pewny tylko w typowych komputerowych sklepach. Bo np morele czy techplanet mają chore zasady wysyłania itd. Jedynie u mnie mogę dostarczyć do Karen.pl bo mogę zanieść do nich do sklepu, a oni się tym wszystkim zajmą.

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

dysk SSd wybrałeś bardzo szybki nie wiem nawet czy go wykorzytasz jesli chodzi o napęd optyczny to zmień na LG GH24NS95 i obudowa do wymiany na Zalman Z9 Plus jeśli ma być w miare tanio a ten wiatrak który jest z boku zamontuj na dole bo tam filtr przeciwkurzowy i będzie mniej zasysał kurzu niż jak będzie zamontowany z boku gdyż tam filtra nie ma.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

to napisz teraz co składasz jeszcze i za ile ile cię wyjdzie aby nie było lipy podaj linki albo poprostu nazwę podzespołu i cene i pamietaj że w przyszłości dobrze by było zmienić cooler na procesor bo haswelle niestety się bardzo grzeją, albo kupić jedna kostkę pamięci 4GB i druga dokupić za jakiś czas a od razu zamonować chłodzenie CPU

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Ok to tak:

 

Procesor: Intel Core i5-4670                                                         859 zł

Płyta główna: Asus B85M-E                                                           326 zł

RAM: Kingston HyperX 8GB(2x4) 1600Mhz CL9                             246 zł
Grafika: Gigabyte GeForce GTX770 2GB OC DDR5 256bit              1664 zł
SSD: Samsung 840 EVO 120GB MZ-7TE120BW                             426 zł
Dysk twardy: WD Caviar Blue 1TB 64MB SATA III WD10EZEX        250 zł
DVD: LG GH24NS95                                                                      68zł
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W                                            Tu ceny nie ma ale spodziewam się ok 280 zł
Obudowa: Thermaltake Versa II / Zalman Z9 plus (tu jeszcze się zastanawiam)   170/230 zł

 

Z obudową Zalmana Z9 plus wychodzi mniej więcej 4350, a Thermaltake ok 4300, ale że nie mogę przekroczyć 4300 więc raczej zdecyduje się na tą tańszą  

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

Na początek to obiecaj, że kupisz sobie niedługo monitor FHD bo 770-tka trochę się będzie marnowała przy tej rozdzielczości ;)

 

Jeśli chodzi o ten sklep to można coś złożyć:

 

Cooler na procesor SilentiumPC CP Fera Pro HE1224 SPC080

Dysk Samsung SSD 840 PRO 128GB 2,5" SATA MZ-7PD128BW

Kingston DDR3 8GB/1600 (2*4GB) CL9 XMP HyperX Blu Red KHX16C9B1RK2/8X

Nagrywarka DVD LiteOn iHAS120-04 SATA OEM iHAS120-04

Zasilacz XFX Core Pro 550W P1-550S-XXB9

[1155] Procesor Intel Core i5-3470 3,2GHz BOX BX80637I53470

[ATX] Obudowa SilentiumPC Brutus M23 b/z SPC090

[iNT][1155] Płyta MSI Z77A-G43

[PCIE] Karta Gigabyte GTX770 2GB DDR5 256BIT CUDA 2DVI/HDMI/DP BOX GV-N770OC-2GD

[sATA3] Dysk WD Caviar 1TB 64MB 7200 WD10EZEX

 

Razem: 4343.00 zł

 

Procesor możesz od razy podkręcić do 4 GHz na tej płycie: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i53470_core_i33225_i_core_i33240?page=0%2C7 , co umożliwi Ci dołączone chłodzenie, które też sprawi, że całość będzie pracowała ciszej. Więcej wydajności za darmo ;)  Dysk SSD z najwyższej półki, dobry HDD 1TB. Sprawdzony zasilacz z 5-letnią gwarancją. Największym minusem jest obudowa - przyzwoita, ale lepszy byłby wspomniany tu Zalman Z9, którego za Chiny nie mogę znaleźć na stronie sklepu. Jak się da to podmieniaj Brutusa na Zalmana.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie zalman tu się nie ma co zastanawiać a jesli chodzi o propozycje blu mike to nie widze sensu gdyż niepodkręcony haswell bedzie szybszy niz podkręcony IVY do 4 GHZ co innego IVY 3570K kręcony na np Płycie z77a-g43 tutaj przeskok wydajnościowy by był, a jesli chodzi o kulture pracy to oczywiście każde dobre chłodzenie dodatkowe wpłynie na lepszą temperature i mniejszą głośność( więc jeśli chodzi o kulture pracy to rzeczywiście zaestaw BLUMIKE miałby sens) przy czym autor powiedział że nie będzie podkręcać procesora i sie przy tym upiera więc trzeba włożyc coś najmocniejszego od razu moim zdaniem.

I najważniejsze BLUEMIKE jesteś pewien że zaproponowany przez Ciebie XFX jest kompatybilny z haswellem :>

A do autora SSD z tej ceny jest inny niz napisany na stronie apollo a ten jest o wiele wolniejszy Dysk Samsung SSD 840 KIT 120GB 2,5" SATA MZ-7TD120KW

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

No podkręcać napewno nie będę. Teraz to w sumie sam nie wiem co wybrać za dużo do wyboru xD. Nie no ale jak przydałoby się dodatkowe chłodzenie do procka to kurde wypadałoby kupić :P Po wybraniu niższego modelu SSD Samsunga na MZ-7TD120BW wychodzi około 4374 a za chiny nie mogę przekroczyć 4300. A co do monitora to czasami pogrywam na TV także się tak strasznie nie będzie marnowała grafika  :P Dobra zdecydowałem że ssd dokupie w najbliższym czasie jak będę miał gotówkę większą. Jakoś przeboleje miesiąc albo dwa na zwykłym dysku.

Edytowane przez SHARP33
Link to post
Share on other sites

wiec trzeba pomyśleć z czego można zejść a właściwie nie można a niestety trzeba :( a najlepsza opcją by było włożenie jednej kości ram i dołożenie drugiej za jakis czas i kupienie dodatkowego chłodzenia w poźniejszym okresie i podaj dokładnie jeszcze ten dysk SSD bo mi się nie zgadza coś, a róznica pomiedzy Samsung 840 EVO 120GB MZ-7TE120BW(540/410) a 840 KIT 120GB 2,5" SATA MZ-7TD120KW (540/130) jak widzisz w prędkości zapisu jest kolosalna.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

W mojej propozycji jak nie weźmie się chłodzenia, to nie trzeba rezygnować z moduły RAM. Jeśli weźmie się z kolei 4GB RAM, nie trzeba rezygnować z chłodzenia. Nie chcąc natomiast rezygnować z SSD można od biedy wziąć tańszego 840 Basic: Dysk Samsung SSD 840 BASIC 120GB 2,5" SATA MZ-7TD120BW i zostanie jeszcze parę zł na dorzucenie do Zalmana Z9. Te dyski z PRO nie są jakąś świętością i jak weźmie bez PRO to nie będzie strasznej tragedii - wolę to niż jakieś SandForce'y.

 

O właśnie, dysku Evo też nie znalazłem :/  jak jest tańszy od PRO o przynajmniej 40zł to można się zmieścić ze wszystkim w budżecie.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

tak ale jeśli on nie podkręca to juz straci na wydajności procesora poza tym XFX 550W nie jest kompatybilny z haswellem z tego co wiem, choć do Twojego IVY owszem, a te nowe dyski SSD samsunga są tanie a bardzo szybkie więc może w tej cenie go dostać tylko nie widze go w tym sklepie.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

To weź jedną kość ram 4GB a drugą dokupisz w przyszłości z chłodzeniem dodatkowym a obudowę weź jednak tą zalmana, a lepsza nawet była by obudowa silentiumpc M23 bo ma dwa wentylatory a Twoja tylko jeden, a zalman aż 4.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

@Breaky83

A gdzie ja polecam Haswella? Się pytam ;)

 

@SHARP33

Jeśli tak kategorycznie nie chcesz to możesz wziąć tańszą płytę [iNT][1155] Płyta MSI B75A-G43, ten dysk SSD 840 Evo (426zł) i budę Zalmana (230 zł) i nawet z chłodzeniem będzie poniżej 4300zł ;)  A jeśli nie weźmiesz chłodzenia (w tym przypadku by służyło raczej do zapewnienia ciszy) to możesz śmiało brać cichy i modularny zasilacz Zasilacz be quiet! Pure Power L8 530W CM Modularny BN181 i wciąż będzie poniżej 4300 zł. I masz wszystko.

 

Lub Haswell i mniejsze płyty i rezygnowanie z RAM / SSD :D

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Podsumowując :) :

 

Procesor: Intel Core i5-4670 + cooloer: SilentiumPC CP Fera Pro HE1224 SPC080                                                

Płyta główna: Asus B85M-E                                                           

RAM: Kingston HyperX 8GB(2x4) 1600Mhz CL9                             
Grafika: Gigabyte GeForce GTX770 2GB OC DDR5 256bit                               
Dysk twardy: WD Caviar Blue 1TB 64MB SATA III WD10EZEX        
DVD: LG GH24NS95                                                                      
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W                                            
Obudowa: Zalman Z9 plus

 

Razem: Około 4030

 

W najbliższym czasie:

SSD: Samsung 840 EVO 120GB MZ-7TD120BW      426 zł lub allegro 400 zł    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...