Skocz do zawartości

Mój zestaw- opinie i porady.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez emilko1994,

Recommended Posts

Witam, zamierzam zakupić nowy komputer (( wszystko nowe ))

 

Skompletowałem sobie coś takiego:

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71137&s=51734&s=73202&s=76820&s=58719&s=73469&s=66509&s=78021&s=74324&s=77781&s=15240&s=74072&s=67056

 

Chciałbym żebyście mi doradzili czy wszystko jest w porządku.

Ten zestaw jest pod OC, chłodzenie lepsze dokupie potem.

 

Pytam się czy wszystko wporządku z tym ponieważ nie znam się, skapnąłem się że procek BOX i OEM różnią się że jeden chłodzenia nie ma itp.

 

Chciałbym dowiedzieć się czy to wszystko ze sobą będzie działać, czy niczego nie brakuje oraz czy wszystko się zmieści?

 

Jeszcze pytanko widziałem gdzieś zapytanie że komuś Bios nie ogarniał procka Ivy Bridge, czy ta płyta ma biosa żeby był spokojnie kompatybilny z prockiem?

Czy to jakoś inaczej i bylibyście mi rad wytłumaczyć?

Link to post
Share on other sites

Ta płyta ma biosa na Ivy ale musisz go zaktualizować pod Ivy, a jak nie będziesz miał Sandy wsadzonego to tego nie zrobisz. Generalnie zestaw jest ok. Możesz zamienić zasilacz na XFX 550W a jeśli jakiś modularny to polecam Be Quiet L8CM 530W. Mam taki sam w swoim zestawie ( zamiast Ivy mam Haswella i grafikę od Gigabyte'a) i mocy nie brakuje. 

Link to post
Share on other sites

Ta płyta ma biosa na Ivy ale musisz go zaktualizować pod Ivy, a jak nie będziesz miał Sandy wsadzonego to tego nie zrobisz. Generalnie zestaw jest ok. Możesz zamienić zasilacz na XFX 550W a jeśli jakiś modularny to polecam Be Quiet L8CM 530W. Mam taki sam w swoim zestawie ( zamiast Ivy mam Haswella i grafikę od Gigabyte'a) i mocy nie brakuje. 

 

Nie rozumiem co to ,,Sandy".

Oraz jak bym miał zaktualizować biosa pod Ivy Bridge i czy to konieczne?

Link to post
Share on other sites

Sandy Bridge - starsza generacja procesorów. Chodzi o to, że możesz zaktualizować bios na nowszy, ale tylko, gdy płyta chodzi pod starszym procesorem (z rodziny Sandy Bridge).  Najlepiej skontaktuj się z techplanet i dowiedz się czy aktualizują bios.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam się zapytać czy zaktualizują bios aby chodził pod Ivy Bridge poprostu czy inaczej to sformułować?

 

Obudowe zmienie,  tylko mam nadzieję że się wszystko zmieści.

 

A zasilacz dużo inny zmienia? Bo nie chcę przepłacić tego za bardzo bo nie ja płace.

Chyba że jest tańszy i lepszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...