Skocz do zawartości

Jakie najlepsze wiatraki 120mm?


Recommended Posts

Chyba wkradło nam się małe nieporozumienie :wariat:

Sądzę, że SPC Zephyr 120 mm jest nieco wydajniejszy (będąc odrobinę głośniejszym) od http://www.cooling.pl/noiseblocker-blac ... ,1259.html . Jak przystawiam rękę do wentylatora (wyciągniętego z obudowy, działającego ;) ) to czuć różnicę pomiędzy NB, a SPC (przynajmniej ja czuję).

 

Na procesorze mam zamontowany SSS, gdyż po zwiększeniu obrotów (efektem ubocznym jest zwiększone natężenie dźwięku) znacznie przewyższa oba z w/w wentylatorów, jednakże jak już wspomniałem, wtedy staje się wyraźnie słyszalny (aczkolwiek nie jest to tzw. 'suszarka' :) ).

 

Podsumowując, spośród Scythe Slip Stream, NoiseBlocker XL1 i SilentiumPC Zephyr (wszystkie 120 mm) jako wentylatory do obudowy wybrałbym SPC Zephyr, gdyż nie grzeszą wydajnością, a są wręcz nie słyszalne (lekki szum, o którym nie mogę powiedzieć w przypadku NB). Do chłodzenia procesora zdecydowałbym się (zdecydowałem) na SSS.

 

Mam nadzieję, że nieco wyprostowałem sprawę ^^

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

jako wentylatory do obudowy wybrałbym SPC Zephyr

To już lepiej nic nie wkładać bo one w ogóle nie dmuchają. A wiaterek, który znika ok. 2cm od wentylatora na pewno nie wyciągnie ciepła z obudowy.

 

Taka jest prawda o Zenphyr'ach i tyle w temacie :wariat:

Link to post
Share on other sites

Nie mam XL1 ale SSS 1200RPM i NB PL2. Oba skręcone na 5V są wydajniejsze niż Zephyr @12V.

O chałasie trudniej się wypowiadać bo każdy słyszy inaczej pewne częstotliwości, ale IMO Zephyr jest najgłośniejszy w porównaniu z oboma ww. wentylatorami @12V.

Link to post
Share on other sites

Te u góry i z tyłu spokojnie wymienisz bez wyciągania płyty głównej (mnie się to udało bez problemów mimo wielkiego Mugena).

Jedynie nie wiem jak z frontowym wentylatorem w CM690II ale w starszej CM690 da się to zrobić bez wyciągania koszyków (bo i nie ma takiej możliwości).

 

Ty to chyba lubisz sobie utrudniać życie :wariat:.

Link to post
Share on other sites

jakie wentylatory powinienem kupic zeby schlodzic kompa?

obudowa cool master elite 335, reszta jak w sygn.

wazna jest dla mnie cisza i wydajnosc(zeby schodzilo)

narazie mam zamontowany jeden z tylu(byl razem z obudowa)

jakiej wielkosci kupic?

domyslam sie ze np 2x120mm na przod(gora), moze jeden na dol 120mm zeby wial na dyski i moze jeden na bok tylko jakiej wielkosci? czy to nie za duzo?

i nie chcialbym wydac fortuny na to;)

btw czy 140mm bedzie pasowal na przod?

Link to post
Share on other sites

te ktore podaliscie jednak troche kosztuja...

czy nie lepiej by bylo zamiast jednego np fander Selekta 120mm kupic ze 3 SilentiumPC Zephyr 120?

wyjdzie mnie tyle samo kasy, a chce po prostu zrobic zeby powietrze przeplywalo w obudowie

jak glosnosc SilentiumPC Zephyr 120 ma sie do tego stockowego w mojej obudowie? czy mozna jakos regulowac obroty?

 

btw czy da sie te wentylatory zamontowac tam gdzie zwykle sie montuje dvd(przod-góra)?

Link to post
Share on other sites

b4rt3

w Twoim przypadku to lepiej wyjdziesz sprzedajac bude (koniec koncow calkiem niezlą)

masz stowe i zamiast kupowac wentyle za 8dych to kupic nowa sprawniejsza budę z dobrze odprowadzajacą gorą

 

mając wykratkowana gore nie potrzebujesz zadnych wentyli (jesli sie uprzesz to nadmiarowo wystarcza dwa ktore sa) - ustawiasz radiator proca tak by wentyl pchal wszystko w gore (nie na tyl) i masz spokoj , cieplo samo wyleci

 

+ zyskujesz temperatury i obroty na zasilce

 

najprostrze rozwiazanie to wymienic na Thermaltake V3

Link to post
Share on other sites

no tak, ale nie sadze zebym sprzedal ta bude za 100zl a za ta kwote to juz wole kupic cooler na cpu i jeszcze na 2 zephyry 120mm starczy(moge kupic po 15 zl na allegro i odebrac osobiscie)

wiec nie wiem czy warto? ta obudowa ma filtry powietrza, bo na fotkach nie widzialem? a pozatym calkiem fajna :wariat:

moze po prostu zrobie dziurki na gorze w starej obudowie(tylko jak je wyciac?)

po otworzeniu obudowy cieple powietrze stoi na gorze, mysle ze dziurki by pomogly ja kilka stopni schlodzic

Link to post
Share on other sites

Ludzie przestrzegam przed kupnem Silentium Zephyra jest głośny... w porównaniu do Fander Selekta naprawde się chowa... w Selekcie mamy regulację dla pewności a w zephyrze nie ma regulacji, wsumie cena sama mówi za siebie.

Chyba odłącze tego zephyra - naprawde nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...